Opowiadania nominowane do Nagrody Zajdla za rok 2014

Anna KańtochStefan Darda Wydawnictwo: Zajdel.art.pl fantastyka, fantasy, science fiction
2015-07-20
2015-01-01
Zajdel.art.pl
opowiadania nagroda im. Zajdla 2014
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-07-20
opowiadania nagroda im. Zajdla 2014

Przeczytałem zbiór nominowanych w 2015. Fragmentów powieści nie czytałem bo to bez sensu, jedynie co można jakoś ocenić to język.

Opowiadania od dołu.

Dwa opowiadania Dardy to pomyłka. Mówili, nie krytykuj jak nie czytałeś. No to przeczytałem i wyszło, że instynkt mnie nie zawiódł. Język poprawny, bez finezji z lekkimi problemami tu i tam, fabularnie smętne i nijakie, oba...

Nie wygrało opowiadanie absolutnie najklawsze - "Teleturniej". Jestem tym głęboko zasmucona.

Po kolei:
Kre(jz)olka – powstawanie nowego języka z polsko – angielskiego pidżynu i języka używanego w necie i komórkach – pomysł fajny, ale nic z niego za bardzo nie wynika. 6/10
Nika i Rowerzysta – zgrabne realizacje folklorystyczne czy quasifolklorystyczne. 4/10 i 6/10
Teleturniej – groteska z Dickowskim twistem. 7/10
Sztuka porozumienia – tematyka podobna do...

• 2015
  • Fantastyka
  • E-Booki
  • Kolejka
  • „Cudze chwalicie, a swojego nie znacie”
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Opowiadania nominowane do Nagrody Zajdla za rok 2014