Rok po końcu świata

Michał CetnarowskiPaweł Ciećwierz fantastyka, fantasy, science fiction 475 str.
Powergraph
fantastyka, fantasy, science fiction

Powergraph
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Na półkach: , , , ,

Od antologii “Dzień po końcu świata” oczekiwałem naprawdę wiele. Klimat postapokaliptycznego świata zawsze był mi bliski, a świetna okładka i znane mi już nazwiska skłaniały do założenia, że będzie przynajmniej nieźle. Tymczasem, większość tekstów z końcem świata ma niewiele wspólnego. Trafiła się historia w klimatach horroru fantasy (Post mortem), SF o podróżach w czasie...

Stwierdzam, że (oprócz pierwszego opowiadania, w którym TOTALNIE nie wiem, o co chodziło) reszta jest grzechu warta.
Są różne, jedne lepsze, inne gorsze i jedno beznadziejne. Nie są to do końca takie typowe post A po, raczej wariacje w temacie, niż na temat:) W sumie polecam, chociaż nie trawię opowiadań ;)

Znawcom tematyki będę się podobać:)

Na półkach: , , , ,

Dobre opowiadania Ciećwierza, Szydy i Protasiuka to trochę za mało, żeby pozytywnie ocenić cały zbiór. Te trzy teksty są jak łyżka miodu w beczce dziegciu, polecam z czystym sumieniem. Resztę bez szkody można sobie odpuścić.

1904

Antologia jak antologia. Niektóre opowiadania bardziej zapadają w pamięć, inne przelatują przez głowę i nie pozostawiają po sobie niczego szczególnego. Niestety, tych drugich jest więcej. Pozytywnie wg mnie wyróżniło sie otwierające zbór cyberpunkowe opowiadanie Cetnarowskiego o niezapamiętywalnym tytule i "Popiołun" Szydy - trochę science-fiction, a trochę kryminał noir w...

Przypadł mi do gustu ten tom opowiadań. Czytało się go dobrze, moim zdaniem były wyjątkowo równe. Oczywiście lepsze i gorsze, ale może poza jednym, dwoma wyjątkami. Tak czy inaczej nie było jakiegoś wielkiego skoku jakosciowego, tylko raz chciałem żeby się już skończyło. Poza tym, opowiadania różnych autorów dają niezłe pojęcie o kondycji szeroko rozumianej...

Antologia ukazała się tylko w ebooku, ale warto zwrócić na nią uwagę. Kilka tekstów świetnych (świadczą o tym m.in. nominacje do nagrody im. Zajdla), większość dobrych i tylko 2-3 raczej nie powinny znaleźć się w tym wyborze. Tematyka zróżnicowana: postapo, cyber/steampunk, itp.
Więcej w recenzji: http://shadowmage.nast.pl/2014/09/rok-po-koncu-swiata-recenzja/

Dobre, acz bez szału.
Najbardziej podobały mi sie opowiadania Ani Kańtoch, Michała Cetnarowskiego i Kuby Nowaka.

Mocno nierówny zbiór. Jakub Nowak miażdży konkurencję, potem Wojciech Szyda i Paweł Majka. Można w sumie też zwrócić uwagę na tekst Cetnarowskiego i Protasiuka. Reszta już mocno średnia - trochę się zawiodłem na Kańtoch, która po Czarnym narobiła mi apetytu na swoje książki.

• Fantastyka
  • 2014
  • E-booki
  • Polskie
  • E-book
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Rok po końcu świata