Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie

Okładka książki Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie
Mariusz Urbanek Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
2015-10-01
1991-01-01

Mariusz Urbanek świetnie opowiada, nawet dobrze znane historie. Życiorys Wieniawy jest perłą, a sama postać piękną legendą.

Z całą pewnością godna uwagi i przeczytania. Czy wybitna? To chyba za dużo powiedziane. Naszpikowana anegdotami, ciekawymi historiami. Wszystko osadzone w kontekście historycznym. Tak jak wszystkie biografie Mariusza Urbanka, również "Wieniawa. Szwoleżer na pegazie" jest książką, napisaną z rozmysłem, czytaną na wdechu i gdzie jedno wynika z drugiego. To wszystko pozwala...

Książka dla fanów epoki. Pełna anegdot opowieść o bodajże najbardziej kolorowej postaci dwudziestolecia międzywojennego.

Świetna książka o niesamowitym człowieku - przeczytajcie koniecznie!

Postać anegdota . zabrakło mi żurawiejek . Szalone życie i smutne zakończenie .

Dziś już nie ma takich ludzi.wszech stronność tamtego pokolenia jest niebywa ła

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Wieniawę- szwoleżera na Pegazie” czytałem przechodząc od rozczarowania do rozczarowania. Czy to źle? Zależy czy mamy na myśli rozczarowanie przyjemne czy wprost przeciwnie. Już wyjaśniam o co chodzi.

W obiegowej opinii Wieniawa funkcjonuje jako naczelny birbant dwudziestolecia międzywojennego. I w zasadzie to prawda, jednak gdyby Wieniawa był rzeczywistym uczestnikiem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczna biografia, z cudownymi anegdotami o najbardziej znanej i charakterystycznej osobie dwudziestolecia międzywojennego :) Nie można jej nie chcieć przeczytać. Postaram się zakupić :)

Ciekawy czlowiek byl z tego Wieniawy, ale jakos ksiazka do mnie nie przemowila.

Czytałem o Wieniawie kilka pozycji, ale ta jest moim zdaniem napisana najlżej, ale i najpełniej. Czyta się przyjemnie i chętnie.

• Biografie
  • Historia