Nocna zmiana

horror
2015-08-12
Michał Wroczyński
Nocna Zmiana Stephen King Opowiadania

Jak dla mnie nie ma w tym zbiorze opowiadania które byłoby nudne. Naprawdę bardzo dobra książka.

Początek kariery Kinga jako twórcy opowiadań. Niektóre wręcz świetne, a niektóre zapomniałem zaraz po przeczytaniu. Najlepsze jak dla mnie było "Pole walki". Pomysł potyczki człowieka z armią żołnierzyków był prosty i genialny. Kolejną perełką było "Quitters, Inc." które daje do myślenia, insynuując, że aby zerwać ze swymi nawykami wystarczy czasem dobra motywacja....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak jak to bywa z opowiadaniami jedne słabsze, drugie lepsze, a jeszcze inne świetne. Tak jest i tu. King w krótkiej formie daje radę jak nikt inny. Ogólne wrażenie bardzo bardzo dobre!!

Wybitne opowiadania. Liderem nr jeden jest Truskawkowa noc... Co za klimat, co za sztos :)

Polecam!

Bardzo fajny zbiór opowiadań Kinga. Oczywiście niektóre opowiadania są znakomite( jak ja bojący się wysokości opowiadanie Gzyms rozwaliło system :) inne są trochę słabsze lecz jako całość bardzo fajnie się opowiadania czytało. Wadą niektórych opowiadań były takie otwarte zakończenia co z jednej strony dobrze a z drugiej miałem wrażenie że King mógł poświęcić 20-30 stron...

Część opowiadań bardzo ciekawych, ale dosłownie kilka. Większość była po prostu nudna. Niektóre mi się dłużyły. Chyba wolę Kinga w powieściowej odsłonie.

Każde z opowiadań wciąga jeszcze bardziej, trzymają w napięciu. Naprawdę godna polecenia!

Mi się mega spodobało, długo trzyma w napięciu co tylko potęguje i zachęca do zrobienia jak najdłuższej sesji czytania.

Świetna książka!

Dyskusje