Nocna zmiana

2015-08-12
Michał Wroczyński
Nocna Zmiana Stephen King Opowiadania

Polecam!

Bardzo fajny zbiór opowiadań Kinga. Oczywiście niektóre opowiadania są znakomite( jak ja bojący się wysokości opowiadanie Gzyms rozwaliło system :) inne są trochę słabsze lecz jako całość bardzo fajnie się opowiadania czytało. Wadą niektórych opowiadań były takie otwarte zakończenia co z jednej strony dobrze a z drugiej miałem wrażenie że King mógł poświęcić 20-30 stron...

Część opowiadań bardzo ciekawych, ale dosłownie kilka. Większość była po prostu nudna. Niektóre mi się dłużyły. Chyba wolę Kinga w powieściowej odsłonie.

Każde z opowiadań wciąga jeszcze bardziej, trzymają w napięciu. Naprawdę godna polecenia!

Mi się mega spodobało, długo trzyma w napięciu co tylko potęguje i zachęca do zrobienia jak najdłuższej sesji czytania.

Świetna książka!

Nocna zmiana to moje pierwsze spotkanie z opowiadaniami Kinga i z czystym sumieniem powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Oczywiście wcześniej, zanim sięgnęłam po książkę, zrobiłam małe rozeznanie i właśnie ten zbiór opowiadań często był podawany jako jeden z najlepszych, dlatego po jego przeczytaniu nabrałam czytelniczego apetytu na jeszcze więcej.

Choć początkowe...

Szczerze? Mam ogromny problem by ją ocenić. Z jednej strony mamy kilka cudownych opowiadań, prawdziwe perełki - jak między innymi moja ulubione i chyba kultowe już "Dzieci kukurydzy", a z drugiej coś, co moim zdaniem nie powinno się w tym zbiorze znaleźć - na przykład "Pole walki". King chciał się zabawić stylem, formą, tematem i tego nie można mu zabrać, ale nie mniej...

Lubię zbiory opowiadań. Kinga zacząłem czytać od niedawna i staram się robić to w takiej samej kolejności w jakiej wydawał swoje dzieła. Jego styl spodobał mi się już od pierwszej książki, ale tak jak powieść ma swój rytm i raz jest ciekawsza raz mniej, tak te opowiadania trzymają w napięciu przez cały czas. Najbardziej utkwi mi w pamięci opowiadanie Quitters inc, ale...

Dobre wprowadzenie do twórczości Kinga, kilka opowiadań rewelacyjnych, większość bardzo dobrych.

Dyskusje

5 073