Nocna zmiana

2015-08-12
2015-08-12
Michał Wroczyński
Stephen King horror

Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...
Okładka książki Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Siostrzyczki z Elurii Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Luke Ross
Mroczna Wieża ... Peter David, Robin ...
Okładka książki Mroczna Wieża: Upadek Gilead Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...

Super! Prawie każde opowiadanie świetne i mocne.

Super! Prawie każde opowiadanie świetne i mocne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetny zbiór opowiadań. Może gdybym ocenił oddzielnie każdą opowieść i wyciągnął z tego średnią, nie wyszłoby 8/10, ale ten zbiór i tak na to zasługuje ze względu na brak monotematyczności i choćby jednego słabego opowiadania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nocna zmiana to ogólnie rzecz biorąc pierwszy zbiór opowiadań Stephena Kinga, który został wydany w pierwszych dziesięcioleciu jego twórczości, kiedy pojawiały się jego najpopularniejsze i przez wielu fanów autora uznawane za najlepsze jego książki, jak: "Carrie Lśnienie Miasteczko Salem", "Rage"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeden z lepszych, jak nie najlepszych zbiorów mistrza. Dawkowałem sobie je od lutego, na prawdę warto.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie ukrywam, że fanką opowiadań nie jestem. Natomiast tutaj kilkakrotnie pozytywnie się zaskoczyłam. Kilka opowiadań bardzo mnie zaskoczyło. Pojawiły się zwroty akcje, niespodziewane zwroty akcji.
Myślę, że każdy znajdzie tu opowiadania pod siebie.
Większość opowiadań mi się podobało, niektóre w moim mniemaniu były za krótkie i straciły na tym swój urok.
Jeśli ktoś lubi krótkie formy i horrory to książka mu się spodoba!

Myślę, że każdy znajdzie tu opowiadania pod siebie.
Jeśli ktoś lubi...

Chyba jestem odporny na geniusz Kinga. Nie urzekła mnie w pełni ta książka. Niektóre historię mnie męczyły ale też inne z kolei pochłaniały i ciekawiły.

klasyk.

klasyk.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze spotkanie z Kingiem. Muszę przyznać, że zbiór spełnił swoje zadanie. Czuję się zachęcony do dalszego poznawania twórczości autora.
Są opowiadania niesamowite, faktycznie niepokojące. Są też historyjki, które pod piórem gorszego twórcy byłyby średnie lub nawet słabe. Tutaj właśnie można spotkać czar Stephena Kinga. Pod jego ręką wszystkie historie są przynajmniej dobre. Co za umiejętność!
„Nocna zmiana” to idealna pozycja na rozpoczęcie przygody z twórczością króla horroru. Polecam, zachęcam!

We wstępie do mojego wydania jest takie ładne zdanie, które wypowiada sam autor. Jego sens to mniej więcej: "Jeśli chcesz pisać... to pisz". Tak mniej więcej się to przedstawia. Niektóre opowiadania są naprawdę wciągające, niektóre to dobra proza, a inne- no autor po prostu usiadł i je napisał.
Moje ulubione? Na pewno: "czasami wracają", "gzyms" i ten o rzucaniu palenia.

Moje ulubione? Na pewno: "czasami wracają", "gzyms" i ten o rzucaniu...

klasyka horroru

klasyka horroru