Opowiem ci, mamo, co robią samoloty

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią samoloty
Marcin BrykczyńskiArtur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2015-11-18
2015-11-18
28 min.
Artur Nowicki

Okładka książki Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Ocena 7,9
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia Izabela Mikrut, Daniel de Latour
Ocena 7,6
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Dan...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią żaby Katarzyna Bajerowicz-Dolata, Marcin Brykczyński
Ocena 8,1
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Co robią samoloty zabiera Was wraz z dziećmi w podróż po awiacji. Poznacie samoloty małe, duże, starsze, nowsze, sportowe, wojskowe, transportowe, pasażerskie. A także helikoptery i inne urządzenia latające. Super książka do wprowadzenia w świat statków powietrznych.

Wilga to samolot wielozadaniowy który zabierze nas w podniebną podróż . Oprócz samolotów poznamy inne latajace obiekty takie jak rakiety, sterowce, latawce, satelity i spadochrony a nawet UFO. Dowiemy sie jak wygląda ruch powietrzny, organizacja na lotnisku oraz naprawa samolotu. Książka zawiera masę ciekawych informacji o samolotach w przystępny sposób dla młodego czytelnika. Piękne ilustracje uzupełniają labirynty i zadania dla dzieci. Całą serię uważam za doskonałą ale ta pozycja wyjątkowo mnie urzekła

Kolejna książka z serii Opowiem Ci mamo – wydana na wzór poprzednich tzn. mocne kartonowe strony, duży format i bardzo ładne obrazki. Tym razem wybieramy się w podróż w przestworza i poznajemy latające środki transportu takie jak samoloty, helikoptery czy odrzutowce. Idealna już dla dwulatka, który nie będzie mógł oderwać się od jej przeglądania. Gorąco polecam!

Latające historie przybliży nam nieco główny bohater samolot Wilga. Na każdej ze stron zmienia się i wciela w inną rolę. Spostrzegawcze dzieciaki szybko również zauważą, że w książce doskonale poukrywane są nie tylko samoloty ale również wszystko to co lata, więc nikogo nie powinien chyba zdziwić statek kosmiczny i mnóstwo latających zwierząt. Tym razem, mam wrażenie, że książka przeznaczona jest dla dzieci i rodziców, którzy lubią tworzyć i opowiadać własne historie. Pomocniczego tekstu i informacji jest niewiele, więc pozostaje nam tylko sięgnąć do zasobów własnej wyobraźni i kreatywności i tworzyć..

Ciekawe zagadki, oryginalne ilustracje i dużo zabawy. Polecam przyszłym pilotom i miłośnikom przestworzy!

Kolejna część genialnej twardo stronicowej, rozwijającej książki.

Kolejna część genialnej twardo stronicowej, rozwijającej książki.

Super książka dla młodych czytelników, którzy mają głowę w chmurach i ciekawi ich co wtedy i lata wokół niej. Świetne zagadki w formie wierszy!

Ciekawa i interesująca - to doskonałe przymiotniki by nazwać całą serię "Opowiem Ci mamo" ten tom jest dowodem na to że przy czytaniu książeczki twój maluch może również się doskonale przy tym bawić i poznawać otaczający go świat.

Choć nie jest moją ulubioną, dalej bardzo mi się podoba.

Choć nie jest moją ulubioną, dalej bardzo mi się podoba.

Ciekawe ilustracje i zadania, ale dużo mniej przydatnych informacji niż w książce o pociągach z tej serii.

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią samoloty