Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia Izabela Mikrut, Daniel de Latour
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia
Izabela MikrutDaniel de Latour Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
2021-01-01
28 min.
Daniel de Latour

Okładka książki Maluch w przedszkolu Izabela Mikrut, Artur Nowicki
Maluch w przed... Izabela Mikrut, Art...
Okładka książki Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami Monika Filipina, Izabela Mikrut
Traktor Stasia... Monika Filipina, Iz...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią konie Izabela Mikrut, Ewa Poklewska-Koziełło
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Ewa...
Okładka książki Guliwer, nr 1/2020 Edyta Antoniak-Kiedos, Izabela Michta, Izabela Mikrut, Redakcja pisma Guliwer
Guliwer, nr 1/... Edyta Antoniak-Kied...

Mam mieszane uczucia co do serii "Opowiem ci mamo", bo książki są nierówne. Niektóre trafiają w gust mojego dwulatka, innych nawet nie chce otworzyć i obejrzeć jeden raz. Na szczęście część o narzędziach bardzo się spodobała. Dzięki niej maluch może poznać wiele nowych słów nazywających narzędzia. Wierszyki w książce są dobre, mają pewną lekkość, nie ma się wrażenia, że są pisane na siłę, co zdarza się w tego typu książkach. Zdecydowanie pozycja warta przeczytania.

Książki z serii "Opowiem Ci, mamo" są do siebie podobne, ale tak naprawdę całkiem inne. Przekonałam się o tym sięgając po kolejną część.
Nie ma tutaj specjalistycznych tekstów czy schematów budowy, a w świat młotków, wkrętaków i pędzli wprowadzają nas krótkie wierszyki. Dzięki temu książka naprawdę może zainteresować najmłodszych czytelników. Może nie Bobolinki, ale ciekawski dwulatek na pewno się nią zainteresuje.

Przyznam, że czytanie tej książki, było dla mnie małym wyzwaniem, wszak nie wszystkie narzędzia są mi znane! :) Czytając tę książkę zaraz po "Skąd się bierze miód" troszkę odpoczęłam. Mniej tu szczegółów, nie ma aż takiej gradacji kolorów. Przy czym "Co robią narzędzia" jest bardzo kolorowa i Tym, czym nawiązuje do innych części, to rozkładówki z zabawami - szukanie różnic między dwoma obrazkami oraz trafianie po nitce do kłębka.

Bardzo lubię serię opowiem Ci mamo co robią.. tutaj narzędzia. Poznamy kilka rymowanych historyjek różnych narzędzi, które dzieci mogą wyszukiwać na ilustracji. Oprócz rozmowy do czego służą, maluch zaznajomi się z jego wyglądem, ale też może się dowiedzieć które są niebezpieczne i jak działają.

Jak w każdej książeczce z tej serii dostaniemy 2 zabawy: wyszukiwanie szczegółów i labirytn.

Nie tylko dla chłopców.

Jak w każdej książeczce z tej serii dostaniemy 2 zabawy: wyszukiwanie...

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Czy wiecie do czego służą wszystkie narzędzia w warsztacie? A czy wiecie co robi się w różnych warsztatach? Ruszajcie w podróż do mechanika samochodowego, lutnika, rzeźbiarza czy tartaku i poznajcie ich codziennych narzędziowych towarzyszy. Wspaniała książka nie tylko dla małych majsterkowiczów!

Podobnie jak w pozostałych książkach z serii "opowiem Ci mamo" aurorka przygotowała maluchom kolejne zadania i masę świetnej zabawy.

Świetna książeczka z ciekawymi ilustracjami . Dzięki niej maluch poznaje narzędzia i dowiaduje się do czego każde z nich służy . Zabawne zagadki autorki sprawiają że dziecko rozwija swoją kreatywność , spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. U mnie zdała egzamin , dlatego gorąco zachęcam do kupna!

Dla miłośników majsterkowania i nie tylko. Każdemu się przyda wiedza co którym narzędziem da się zrobić. Ado tego wiedza podania na pięknych ilustracjach.

Super ilustracje, bardzo dobrze wprowadzą malucha w świat codziennie używanych narzędzi, polecam!

Po przeczytaniu tej książki, można śmiało zakładać, że w przyszłości nasze dziecko będzie miało złote rączki. Idealna dla dzieci majsterkowiczów, ale nie tylko. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do zagłębienia się w świat narzędzi.

Książka może być doskonałym prezentem dla małego majsterkowicza. Zabawne przygody narzędzi jak zwykle nie pozwolą się nudzić Waszym dzieciom.

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • 2016
  • Dzieci
  • Dziecko
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia