Żołnierze obwodu V

Okładka książki Żołnierze obwodu V
Tadeusz Szafar Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Żółty Tygrys historia
historia
Żółty Tygrys
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1964-01-01
1964-01-01

Książeczka pisana w latach 60-tych. Opisuje, w sposób bardzo przystępny o AL (GL) na Śląsku i w Zagłębiu. Plus za to, że w ciekawy i przystępny sposób przedstawia tamten ciężki okres. Cienka, mały format, czytamy bardzo szybko. Zachęca do poznania historii z innych, poważniejszych źródeł. jest plus to jest i minus. Pisana w czasach jakich pisana. Jedno zdanie o AK. Głównie pisze się o tajemniczych hitlerowcach, choć czasem używa się nazwy Niemiec (ciężko przechodzi mi napisanie tego wielką literą). Ale czy to jest taki wielki minus? Obecnie również mówi się o hitlerowcach, obozy są polskie, Żydów mordowali Polacy, nie wspomina się o Wołyniu. Cenzura z lat 60-tych nie różni się od obecnej. Koniunktura obecna jest taka, że trzeba mówić źle o Polakach. Takie coś, jak olga tokarczuk (celowo z małej), wie o tym bardzo dobrze.

Dodaj cytat z książki Żołnierze obwodu V

Ciekawostki historyczne