Księga 365 bajek

bajki
Siedmioróg
2015-05-01
2015-05-01

Okładka książki 52 historie o zwierzętach Ewa Mirkowska, Katarzyna Najman, Alexandra Weinig
52 historie o ... Ewa Mirkowska, Kata...
Okładka książki Przygody zabawek Sandrine Deredel Rogeon, Katarzyna Najman
Przygody zabawek Sandrine Deredel Ro...

Książkę, którą dzisiaj Wam zaprezentuję powinnam polecić Wam już pod koniec grudnia lub na początku stycznia ponieważ jest to książka na 365 dni czyli na cały rok. Ale to nic, zawsze możecie albo nadgonić zaległe bajeczki, albo zacząć od teraz i skończyć w przyszłym roku ;) Nikt Wam przecież nie będzie nic wyliczać, możecie czytać tak jak macie na to ochotę. A jak się wciągniecie to bez wątpienia szybciutko nadrobicie ten zaległy czas ;)

Tak jak wspominałam wewnątrz znajdziemy aż 365, albo i 366 króciutkich bajeczek. Każda oznaczona jest datą zaczynając od 1 stycznia i kończąc na 31 grudnia. Napisałam, że jest ich 366 ponieważ w lutym znajduje się 29 historyjek ;) Mamy tutaj podział na miesiące i dni więc bardzo łatwo systematycznie czytać te opowiastki. Nic nam nie ucieknie, nic nie ominiemy ponieważ wystarczy trzymać się dat.

W książce tej przeczytamy o wielu rzeczach, poznamy bardzo dużo zwierzątek oraz ludzi, dowiemy się co im się przytrafiało, co wymyślili, co zrobili, jakie przygody przeżyli... Poczytamy na przykład o tym jak Maciuś postanowił oszczędzać, o tym jak Gryzelda piekła ciasto choć zupełnie tego nie umiała robić, o tym jak zabawki przestraszyły się strasznego cienia, o tym jak Łatek postanowił dać kogutowi nauczkę, o tym jak Zuza z Marysią przeprowadziły akcje ratunkową nad stawem, o tym jak Klara z rodziną wybrała się na safari, o smutnym lisku, z którym nikt nie chce się bawić, o ciekawskim pingwinku o imieniu Ziki i o bardzo, bardzo wielu innych ludziach i zwierzątkach...

Wymieniłam Wam tylko maluteńką część tego co znajduje się w tej książce, a mogłabym tak pisać i pisać i pisać. Ale tak naprawdę to na niewiele by się to zdało ponieważ te opowiastki zdecydowanie trzeba przeczytać samemu.

Są ona naprawdę bardzo, ale to bardzo króciuteńkie. Przeczytanie jednej z nich zajmuje minutkę, czasem pewnie i mniej. Ale mimo tego są ciekawe, mądre, zabawne i pouczające. Większość z nich aż się prosi o rozwinięcie! Dałoby z nich dużo, bardzo dużo różnych książeczek ;) My z Nikodemem czasem sami dopowiadamy sobie co by mogło być dalej. Wpadliśmy na to niedawno i mamy przy takim wymyślaniu mnóstwo frajdy. Czasem wymyślamy to na poważnie, czasem są to jakieś niestworzone rzeczy, ale naprawdę zawsze nieźle się uśmiejemy. Koniecznie spróbujcie takiej zabawy :)

Ilustracje zamieszczone w tej książce to w większości ilustracje wzięte z innych książeczek. Nie znam wszystkich, ale niektóre z nich kojarzę doskonale ;) Obrazki te są idealnie dopasowane do tekstu, albo może i odwrotnie, może to tekst został wymyślony do ilustracji ;) Nie ważna, najważniejsze, że wszystko jest tak fajnie zgrane i ciekawe. Nam bardzo podoba się ta książka, choć Nikodem tak naprawdę jest na nią już nieco za duży. Historyjki te napisane są w taki sposób, że bez wątpienia zaciekawią nawet maluchy, a ponieważ są naprawdę bardzo krótkie to nie ma obaw, że nasze dziecko znudzi się słuchając ;)

Książek o tytule "365 bajek" jest co najmniej kilka. Jak więc wybrać tą jedną - najlepszą? Sama mam w domu parę takowych. I wiecie co? Każda z nich jest inna. Każda przyciąga na swój własny sposób.
Dziś przedstawię Wam jedną z najnowszych książek z serii Wydawnictwa Siedmioróg
Czytając mojego bloga chyba już zdążyłyście zauważyć, że raczej recenzuję produkty, które spełniają moje oczekiwania. Nie lubię robić nic na siłę i "pod publikę". Aczkolwiek nie zawsze jest tak, że wszystko co oceniam jest idealne :)
Możecie się zatem domyślić, że dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie zdecydowanie dobrej książki.
Dlaczego akurat ta książka jest ciekawa? Czym się różni od innych tego typu?
Mam porównanie do książki o takim samym tytule ale z opowiadaniami Disneya. Tam każda historyjka zajmuje całą stronę formatu A4. W recenzowanej książce na 190 stronach mamy 365 opowiadań o różnej tematyce. Cała książka podzielona jest nie tyle na poszczególne dni w roku (jak to ma miejsce w Disney'owskim odpowiedniku),co na pory: wiosna, lato, jesień, zima. W związku z tym wiele opowiadań z danego miesiąca nawiązuje tematem do tego, co akurat dzieje się w naszym otoczeniu. I tak np. we wrześniu mamy opowiadania dotyczące szkoły. Ogólnie wrzesień, październik i listopad to opowiadania związane z jesienią. W części "letniej" z kolei przeważają opowiadania o wakacjach rzecz jasna :)
Cd http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2015/09/bajki-na-minutke-lub-dwie.html

Dziś przedstawię Wam jedną z najnowszych książek z serii Wydawnictwa Siedmioróg

Dziś znów opowiem o bardzo ciekawej moim zdaniem publikacji dla najmłodszych, noszącej tytuł „Księga 365 bajek”. Ciekawej z tego względu, że jak wskazuje tytuł bajek jest w niej bez liku a dokładniej 365 czyli tyle samo ile dni w roku. Bajki są nawet przydzielone do każdego z dni. Ich treść również dopasowano odpowiednio do aktualnej pory roku czy święta jakie jest wówczas obchodzone. Tak więc np. z nastaniem grudnia przeczytamy historie związane z zimą, świętami Bożego Narodzenia a chociażby w marcu aura zmieni się by przywitać Wiosnę. Od czerwca na kartach lektury zagości lato i upragnione wakacje by we wrześniu znów powrócić do szkoły wraz z nastaniem jesieni.
Bohaterami bajek są zarówno zwierzęta jak i dzieci, i jest ich tu naprawdę bardzo wielu. Każda historia jest zupełnie inna i nie nawiązuje w żaden sposób do poprzedniej. Bajki natomiast nie są długie, mogą więc czytać je same dzieci o ile potrafią, ale można z powodzeniem czytać je maluchom chociażby przed snem. Na sięgnięcie bowiem po tak króciutką bajeczkę zawsze znajdzie się chwila. Dzięki temu przez cały rok możemy systematycznie czytać dzieciom i co ważne codziennie inną opowiastkę, poruszającą przy tym bardzo życiowe i zwyczajne tematy, które dla najmłodszych są bardzo ważne.
Bardzo spodobało mi się piękne wydanie książki. Jest pełna kolorowych, ciepłych ilustracji, które pomogą w zrozumieniu jej treści ale i rozbudzą w najmłodszych wyobraźnię, pomogą wczuć się w prezentowaną sytuację. Dzięki temu połączeniu maluchy mają zagwarantowaną dobrą zabawę a mądry tekst sprawi, że połączona będzie ona również z nauką.
Myślę, że taka lektura będzie przepięknym prezentem dla każdego dziecka, zachęci do regularnego czytania i dostarczy maluchom masę radości. Bajeczki są naprawdę fajne i nie sposób ich nie polubić. Polecam ;)

• Czytane z córką
  • Czytam Julce