Zaginiony

Michael Katz Krefeld Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ravn (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Savnet
Ravn (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Frątczak-Nowotny
stasi służny specjalne berlin wchodni żelazna kurtyna mur berliński

Ciekawe powiązanie sprawy z archiwum Stasi a współczesnym księgowym z Danii, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Szuka go siostra i prosi o pomoc (taaak zgadliście!!!)- eks gliniarza. Nie ma tam nic odkrywczego, niektóre fragmenty były ciut słabsze, ale ogólnie czytało się nieźle.

Przyznaję, że "Zaginiony" (druga część z serii o byłym duńskim policjancie) trochę mnie męczył. Do połowy nie mogłam się wczytać, ciągle go odkładałam. Wątek berliński z lat 80-tych nudny, wątek teraźniejszych też jakiś taki... Bez rewelacji. Miałam nawet myśli, żeby w ogóle przestać go czytać. Jednak z zasady staram się doczytać każdą rozpoczętą książkę. Na szczęście od...

Thomas Ravnsholdt po raz drugi w akcji. Tytułowy zaginiony to księgowy, który ukradł pieniądze swojego pracodawcy i rozpłynął się w powietrzu. Przez pół roku nie skontaktował się ze swoją jedyną siostrą. Ta z kolei jest zdziwiona zachowaniem brata ponieważ znała go jako cichego samotnika. Prosi, więc aby Kruk spróbował go odszukać. Ten w końcu podejmuje wyzwanie i tak...

Na początku historia bardzo ciekawa i wciągnęła mnie. Zakończenie niestety słabsze.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Bardzo miłe spotkanie.
Książka niezmiernie ciekawa, zwłaszcza - dla mnie - wątek z przeszłości. Niby to trochę sztampowe (patrz - Lackberg), niby przewidywalne, ale jakże fajnie, z zębem napisane!
Polecam! ...i szukam innych części.

Druga część z serii o Thomasie Ravn, podobnie jak pierwsza bardzo przypadła mi do gustu. Akcja wartka, nieustannie coś się dzieję. Teraźniejszość przeplatana wydarzeniami z '89 roku. Bardzo wciągająca historia. Książkę szybko się czyta.
A ja nadal bardzo lubię głównego bohatera.

Wiele słabsza od pierwszej częśći. Historia ciekawa jednak rozwój wydarzeń nudzi zamiast interesować i wciągać.

Bardzo dobry kryminał, w niepokojącym klimacie.
Jednak, moim zdaniem, pierwsza część cyklu z detektywem Ravenem dużo lepsza. Niemniej, "Zaginionego" czyta się jednym tchem.
Polecam

Ciekawy początek, oczekiwanie kiedy dowiemy się jaki wpływ na obecne wydarzenia ma przedstawiona w książce przeszłość, to wszystko na plus. Na minus gdy już tego dowiadujemy i doczytujemy bardzo słabe zakończenie. Mieszane uczucia.

Były policjant, Thomas Ravnsholdt zostaje zaangażowany do rozwikłania zagadki tytułowego zaginionego. W książce przeplatają się dwa wątki, teraźniejszy i historyczny. Historyczny nawiązuje do końcówki czasów NRD i upadku muru berlińskiego. Polecam ... ciekawa historia, ciekawi bohaterowie.

Dyskusje

• E-book