Wakacje

Patronat LC
Nina Majewska-Brown Wydawnictwo: Rebis Cykl: Nina Braun (tom 1) Seria: Pasje i namiętności literatura obyczajowa, romans
Rebis
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Słodko-gorzkie lato

[ 16 ] Link do recenzji

Ciekawa obyczajówka z dramatem w tle. Ukazuje szczęśliwe życie rodzinne, które w jednej chwili diametralnie się zmienia. Szczęśliwa i spełniona kobieta musi z dnia na dzień przewartościować swoje życie i nauczyć się go na nowo. Książka pokazuje, że nic nie jest nam dane na zawsze, ale także że pomimo różnych przeciwności losu można pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Pokochałam Ninę od pierwszej strony. To dzięki tej książce wybrałam się do Barcelony.
Bohaterka jest przykładem, że kobiety są silne i dadzą sobie radę. Solidaryzowałam się z Niną, bo moi teściowie też mi życie uprzykrzają.
Lektura fajna na letnie dni.

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zachwyciła mnie okładka, która była przedpremierowo reklamowana.
Kupiłam ją od razu, kiedy pojawiła się w księgarniach.
Zachwyciłam się od pierwszych stron.
Książka wzrusza i bawi. Czytelnik musi zastanowić się, co w życiu jest najważniejsze.
Zakochałam się w humorze i Ninie, głównej bohaterce, a jej teściów szczerze...

"Wakacje", chyba każdy o nich teraz marzy i to ze zdwojoną siłą. Ze względu na panującą sytuację, ciężko nam je planować, dlatego skuszona przepiękną okładką, postanowiłam wyjechać wraz z autorką, do słonecznej Barcelony.
Poznajemy cudowną kochającą się rodzinę: Ninę oraz Bartka, szczęśliwych małżonków, którzy pomimo dużej różnicy wieku dogadują się jak nikt inny, oraz ich...

O wzlotach i upadkach, mniejszych i większych dramatach, zwyczajnej-niezwyczajnej codzienności, która potrafi zaskakiwać na różne niesamowite sposoby. To idealna lektura o zwyczajnym-niezwyczajnym życiu, o codzienności, którą znamy wszyscy, a od której nie sposób uciec i o sile, którą można znaleźć nawet w najprostszych czynnościach, by przetrwać kolejny dzień.

Zaskakująca lektura, która wyzwala cały wachlarz emocji podczas czytania, od śmiechu do łez wzruszenia, smutku. Napisana przyjemnym językiem, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dawno już żadna polska książka nie zrobiła na mnie tak dobrego wrażenia. Polecam.

Sięgając po tę książkę tuż przed wyjazdem na wakacje, spodziewałam się lekkiej i przyjemnej lektury. Tak też było. Od pierwszych stron autorka opisywała wyjazd Niny i jej rodziny na wakacje do Barcelony. Zwyczaje trocki i kłopoty organizacyjne, trochę lekkiego wakacyjnego humoru. Jeszcze zabawniej zrobiło się gdy dołączyli do nich teściowie Niny, rodzice Bartka, męża.

Aż...

Książka i zabawna i wzruszająca.Czyta się bardzo szybko i trudno jest się oderwać.Napisana barwnym językiem,bez nudnych opisów,dla mnie rewelacja!

Typowa obyczajowa pozycja. Na początku myślałam, że nie będzie ciekawa, trochę się ciągnęła, ale potem treść mnie wciągnęła. Taka prawdziwa powieść o kobiecie, jej odczuciach, miłości i problemach. Z ciekawością sięgnę po drugi tom.

Autorka przez całą powieść różne emocje we mnie wywołała. Poczynając od początku gdzie zauważyłam pewne podobieństwo do mojego życia. Czułam się tak jakbym czytała o sobie Klara 8 latka, Jasiek 17 latek, Mąż Bartek. Do momentu jak wydarzył się ten wypadek…. Później od smutku aż do nawet namiastki kryminału. Polecam przeczytać.

Dyskusje

• 2018