Bahar znaczy Wiosna

Okładka książki Bahar znaczy Wiosna
Agnieszka Ayşen Kaim Wydawnictwo: Poławiacze Pereł Seria: ½ +½=∞ literatura dziecięca
52 str. 52 min.
literatura dziecięca
½ +½=∞
Poławiacze Pereł
2015-12-10
2015-12-10
52 min.
literatura młodzież dzieci Turcja

Okładka książki Tygodnik Powszechny nr 38 (3715) 2020 Agnieszka Ayşen Kaim, Wojciech Bonowicz, Anna Dziewit-Meller, Anna Goc, Grzegorz Jankowicz, Jan Klata, Hanna Krall, Katarzyna Kubisiowska, Stanisław Mancewicz, Emilie Pine, Anita Piotrowska, Grzegorz Ryś, Piotr Sikora, Michał Sowiński, Paweł Śpiewak, Tomasz Swoboda, Krzysztof Tarka, Redakcja Tygodnika Powszechnego
Ocena 8,6
Tygodnik Powsz... Agnieszka Ayşen Kai...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Można było zrobić z tego ciekawą opowieść o tym, jak świat orientalnej egzotyki łączy się z historią ziem słowiańskich i staje się przykładem otwartości na bogactwo świata. Do tego pogłębić wątek dziewczyny spełniającej swe marzenia wbrew normom kulturowym.
Wyszła dość naiwna, przydługa i pozbawiona tempa opowieść o drodze orientalnej skromnej i mądrej piękności ku małżeństwu w zakochanym w niej władcy...

Książka zaiste o przekraczaniu granic, także społeczno-obyczajowych. W lekko baśniową scenerię wpleciono walkę o niezależność i samostanowienie młodej kobiety, która dzięki sile woli spełniła swoje marzenia.

Dodaj cytat z książki Bahar znaczy Wiosna