Gra Geralda

kryminał, sensacja, thriller
2015-05-06
Tomasz Wyżyński
Gra Geralda Stephen King Powieść

Czy można napisać ponad czterysta stron o kobiecie, która została przykuta kajdankami do łóżka? Można. Czy taka powieść ma szansę być ciekawa? Tak, ale jest warunek - autorem musi być Stephen King.
Gra Geralda to jedna z bardziej oryginalnych książek mistrza, które przeczytałem. Niestety napewno nie będzie należała do moich ulubionych. Powodów jest kilka, a najważniejszy...

„Gra Geralda” autorstwa Stephena Kinga, to powieść bardzo trudna, specyficzna, zabierająca czytelnika w głąb ludzkich uczuć.

To opowieść o kobiecie Jessie i jej mężu, Geraldzie. Małżonkowie wybierają się na wspólną wycieczkę do domku letniskowego, gdyż trzeba tu przyznać z całą otwartością, że małżeństwa z długim stażem wymagają urozmaicenia. Jednakże to, co podnieca...

Można śmiało powiedzieć, że Gra Geralda jest książką, która prawie w całości rozgrywa się w głowie głównej bohaterki- zarówno we wspomnieniach, jak i w sposobie wymyślenia dla siebie ratunku w sytuacji, która na pewno nie zdarza się każdemu. Przykucie kajdankami do łóżka w momencie, kiedy twój mąż umiera nie jest sytuacją, w której ktokolwiek z nas chciałby się znaleźć....

Ciekawa historia kobiety, która wyjeżdża z mężem na weekend, żeby wprowadzić w ich małżeństwo powiew świeżości. Podczas zabaw obojga w łóżku, mąż - tytułowy Gerald - przykuwa żonę do ramy łóżka, a następnie dostaje zawału serca i umiera.

Kobieta zostaje bez jedzenia i picia, przykuta do łóżka sama ze swoimi myślami. Wspomnienia, które odżyją w jej głowie, wspomnienia, o...

Bardzo fajny pomysł na książkę, niestety w dalszej części te retrospekcje z dzieciństwa głównej bohaterki trochę nużą. Na szczęście zakończenie nadrabia ocenę.

Pierwsza pozycja Stephena Kinga, którą nazwałbym poprawną, ale nie jakoś super wciągającą. Według mnie fabuła jest mocno rozciągnięta i zamiast rzeczywistej akcji, mamy za dużo introspekcji głównej bohaterki, która przykuta do łóżka, analizuje swoje życie i to jak się ono zmieniło po molestowaniu przez ojca. Książkę da się przeczytać, ale ta lektura trochę mnie zmęczyła....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak przeżyć w warunkach ekstremalnych, gdy jest się przykutym do łóżka, a obok ciebie leży martwe ciało męża ?
Tego dowiemy się ,czytając książkę Stephena Kinga "Gra Geralda".
Świetna książka! Gorąco polecam! Gdy zacznie się ją czytać to nie można się już od niej oderwać.

Dobra książka, naprawdę całkiem dobra. Mocno niepokojąca, budząca frustrację, bardzo obrazowa, zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach.
Przebywanie w umyśle Jessie było trochę męczące, przez co czytałam tę książkę dość powoli. Mimo wszystko jednak myślę, że warto zapoznać się z tą historią.

Mówiąc szczerze męczyłem się z tą książka, brnąłem przez nastepne strony często przeskakując wzrokowo po kolejnych rozważaniach bohaterki. Chęć dotarcia do końca zwyciężyła i ostatecznie dowiedziałem się jaki był zamysł autora na całą powieść, ale to jak dla mnie najsłabsza książka Kinga jaką miałem okazję czytać.

Niesamowita, wciągająca. Buduje w czytelniku napięcie grozy i dyskomfortu. Autor książki zmusza nas do zastanowienia się - jak my byśmy zachowali się w takiej sytuacji? Świetne zakończenie.

Dyskusje

6 478