Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Okładka książki Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy Claire Faÿ
Okładka książki Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy
Claire Faÿ Wydawnictwo: Znak poradniki
48 str. 48 min.
poradniki
Cahier de gribouillages pour ceux qui s'ennueint au buerau
Znak
2015-05-20
2015-05-20
48 min.
Małgorzata Szczurek

Nie zniszcz tej książki, ale chowaj przed szefem, rozciągnij umysł i poczuj się w pracy jak na wakacjach. Da się? No da się.

W szaleństwie jest metoda. Na zły humor, na kiepski nastrój, na chandrę, nostalgię i wrednego szefa, pracę, która od dawna nie daje satysfakcji. Książka, która pozwala bezkarnie obsmarowywać kolegów, wymierzać policzki i stawiać kropkę nad i.

W modzie są książki, które pozwalają na pozbycie się stresu za pomocą prostych destrukcyjnych poleceń typu podpal, rzuć, podepcz i zemnij. Zeszyt francuskiej autorki zalecany jest właśnie tym wszystkim, którzy są zainteresowani idealnym środkiem pozwalającym rozładować napięcie.

Dzięki zabawnym ćwiczeniom, z reguły polegającym na rysowaniu, z wykorzystaniem akcesoriów biurowych nudna, codzienna praca zaczyna nabierać kolorów i zupełnie innego znaczenia. Autorka zachęca poprzez osobliwą lekturę do rozciągnięcia umysłu i poczucia się, jak na wakacjach.

Całkowite wariactwo, ale w tym właśnie jest metoda. Początkowo przyznaję, byłem zdziwiony i lekko poirytowany – bo niby komu to potrzebne. Ale poddałem się kilku ćwiczeniom i powiem, że lektura wciąga, jak chodzenie po bagnach. Kolokwialnie mówiąc – durne to i fajne to.

Do dzieła: Znajdź dziurę w całym i dorysuj kolejne; Coś Cię gryzie? Zalej robaka (tuszem); W razie potrzeby zalewaj dalej, używając tuszu w różnych kolorach, Narysuj, co Ci leży na wątrobie, Odkręć słoiczki i obsmaruj kolegę, który sobie na to najbardziej zasłużył.

Książkę gorąco polecam ją wszystkim zestresowanym pracownikom. Ta pozycja to może nie idealny środek na rozładowanie napięcia i ćwiczenie swojej kreatywności, ale jest mu do niego bardzo blisko.

Do preczytania zachęca blog: Zakładka-Recenzje Subiektywne - https://bachorski.wordpress.com/author/marekamc/

W...

„Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy” – jest krótką książeczką przeznaczoną do niecodziennych celów. Bowiem Czytelnik nie wgłębia się w żadne treści, nie analizuje motywów oraz postaw poszczególnych bohaterów. Ani też Czytelnik nie przenosi się w zupełnie inny świat. Można powiedzieć, że trzymając ową książeczkę zmierza się ze swoją rzeczywistością, jakakolwiek by nie była i wyraża się w niej na swój indywidualny sposób. Co też to oznacza? Autorka książki wychodzi z pomocną dłonią dla każdego zestresowanego, stremowanego pracownika, który z trudem znosi napięcie w gabinecie, kiedy szef doprowadza Cię do szału a pracownica obok próbuje kątem oka przepisać od Ciebie kawał dobrego tekstu. I kiedy już wariujesz, gotujesz się w sobie warto sięgnąć po środek rozładowujący tę negatywną energię.
Ten zeszyt należy wyłącznie do Ciebie, rób z nim, co chcesz, masz wiele ciekawych poleceń, z których można coś ciekawego stworzyć. Warunek jest jeden, nie daj się przyłapać, nikt nie może się dowiedzieć, co skrywasz, jakie tajemnice masz przed nikczemnym, stresogennym miejscem pracy a zwłaszcza przed gromowładnym szefostwem!
Możesz kreślić, dorysowywać różne formy, czy to dokańczając rysunek czy tworząc zupełnie coś nowego. W akcie apogeum złości, możesz nawet z odległości cisnąć ołówkiem w wybraną kartkę. Dodatkowo możesz wybrać dowolną kartkę, utworzyć z niej nowe kształty, co kto lubi i woli. Po prostu się wyżyj, daj upust emocji. Odczuj ulgę, to się liczy, aby odegnać negatywne fluidy i na nowo przywdziać piękny, od ucha do ucha uśmiech. (Też dostrzegasz ironię w tym uśmiechu?)
Kreśl, wycinaj, domalowuj, kombinuj. Dowolnie i po swojemu. Liczy się kreatywność. Rozciągnij umysł i „poczuj się w pracy jak na wakacjach”.
Uwaga! Nie zniszcz tej książki, ale chowaj ją przed szefem.

(Sztukater.pl - agraaafka (moja ocena))

Z tego co wiem to nie ostatni zeszyt do bazgrania jaki stworzyła Claire Fay. We Francji te ćwiczenia do bazgrołów trafiają totalnie w humor, ale myślę że i Polacy powinni zasmiewać się podczas wypełniania do łez. Tym bardziej, że autorka ma nie tylko talent do graficznego przedstawiania swoich pomysłów, ale też świetnie zrealizowała idee, które bawią nawet w najgorszy dzień w pracy. Wyluzuj!

Łooo, dostałam od kumpeli z pracy ten zeszyt i trafiła w punkt mojego poczucia humoru. Czasem w pracy już po prostu nie wyrabiam z nerwów i napięcia. Wtedy wyciągam zeszyt, wyżywam się, luzuję i mogę dalej pracować. Polecam, bo fajny jest graficznie i pomysłowy.

Wprawdzie w swojej pracy nie mam kiedy się nudzić, bo zawsze jest coś do zrobienia, ale kiedy zobaczyłam tytuł tej publikacji, wiedziałam, że chcę ją mieć. Ten cienki zeszyt podbił moje serce i uważam, że może pomóc nie tylko osobom zestresowanym swoją pracą (lub upierdliwym szefem),lecz także każdej innej osobie, która ma gorszy dzień. Bo wyobraź sobie, że otwierasz ten magiczny zeszyt i na jednej z pierwszych stron widzisz masę filiżanek, a zadanie, które masz do wykonania brzmi: "Przerwa na kawę. Koloruj filiżanki tak długo, aż zacznie Ci się przelewać". I gwarantuję, nawet samo kolorowanie nie sprawia aż tyle przyjemności, co samo przeczytanie polecenia, które u mnie odruchowo wywołało ogromny uśmiech na twarzy.

Większość zaprezentowanych tu zabaw polega albo na kolorowaniu albo na rysowaniu. Na szczęście "Zeszyt do bazgrania" ma równy poziom i praktycznie przy każdym poleceniu albo uśmiechałam się pod nosem albo biegłam do męża pokazać mu, jakie genialne "bazgroły" powinnam wykonać. Kolejna strona: narysowana świnia i zadanie: "Koleżanka znów podłożyła Ci świnię? Weź ołówek i zrób ją na szaro". Po prostu miodzio!

całość:

Idealna rzecz dla osób znudzonych lub zestresowanych pracą. Rozwiązywanie ponad 40 ćwiczeń daje niezwykłą zabawę i zmusza do kreatywnego myślenia, co na przykład w mojej pracy – w korporacji – gdzieś zaginęło, wszystko robi się według schematów i pod dyktando przełożonych. Tak więc „Zeszyt do bazgrania” jest dla mnie wybawieniem. Pozwala się zresetować i zrelaksować.

Do szału doprowadza mnie mój szef. Jestem już na skraju wyczerpania nerwowego, ale przecież trzeba za coś żyć. Moi bliscy i znajomi starają się mi pomóc, jak tylko mogą. Na przykład ostatnio z okazji urodzin, dostałam „Zeszyt do bazgrania”, który ma działanie relaksacyjne. I rzeczywiście, ćwiczenia w nim zamieszczone pozwalają się wyluzować i rozkazy oraz komentarze szefa przyjmować z większym dystansem.

Claire Fay – autorka zeszytu do bazgrania jest uznaną graficzką. Dlatego zawartość książki, którą ,,skonstruowała” dla nudzących się w pracy jest tak atrakcyjne. Na chwile nudy, albo celem wyrzucenia złości na nieznośnych kolegów, idealna.

Taki mały, śmieszny gadżet. Na pewno przyda się tym, u których w pracy wieje prawdziwą nudą. W promocji za 14zł, więc warto dla hecy i uciechy.

Moja opinia:

Moja opinia:

• Egzemplarz recenzencki Sztukater.pl
  • Przeczytane (2015 r.)
  • Mam
  • Książki kreatywne i twórcze
  • Mam, i nie oddam

Dodaj cytat z książki Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Video

Video