Unforgettable Sun

Okładka książki Unforgettable Sun Kathryn Andrews
Okładka książki Unforgettable Sun
Kathryn Andrews Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Hale Brothers (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Hale Brothers (tom 3)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-03-04
2015-03-04

Najlepsza część ze wszystkich

Najlepsza część ze wszystkich

Ostatnia z 3 historii opowiada historię Matta, najmłodszego z braci. Chłopak nosi w sobie tajemnicę tak długo, że zżera go ona od środka. Od początku wiadomo jaka to tajemnica, tyle tylko że jej okoliczności nie są znane. Chłopak bardzo się wstydzi tego co zrobił i dusi wszystko w sobie, ale po woli zaczyna się otwierać, gdy poznaje Elle. Ta historia podobała mi się chyba najbardziej. Duże TAK dla całego cyklu. Bracia Hale są naprawdę słodcy.

Piękna i jakże zaskakująca opowieść o trudzie życia najmłodszego z braci Hale. Matthew pojawił się w każdej z części ale nikt nie wiedział z czym musiał się zmagać. Był zmuszany do oglądania cierpienia swoich braci, na których ojciec wyżywał się fizycznie. Nad nim znęcał się psychicznie, kazał mu trzymać gębę na kłódkę, pomimo zła, które działo się dookoła. Żył zawsze obok, w samotności i ciemności. Nawet po aresztowaniu ojca, nie potrafił już wrócić do codzienności. Czuł się niechciany i odtrącony,odsunął się od wszystkich i zatracił w pracy. Miał świadomość, że jego biologiczny ojciec, nigdy się nie ujawnił. Za spadek, który odziedziczył, zakupił kilka domków, które wyremontował i wynajmował turystom. Szkoła i studia nie były dla niego, stronił od przyjaciół i towarzystwa. Bracia mieli swoje rodziny i swoje problemy. Dzięki cioci Ellie, która prowadziła kawiarnię, czuł się kochany i potrzebny. Zawsze mógł na nią liczyć. Po śmierci jej męża Bena , stracił kolejną oddaną i ważną osobę. Zawsze powtarzał Mattowi, żeby podążał za słońcem, bo ono wyznacza początek i koniec. Jego spokój zatrząsł się w dniu, w którym pojawiła się na wyspie Elle. Młoda, znana w świecie mody, ale jakże samotna i smutna. Na wybiegu przybierała inną twarz, sztuczną i uśmiechniętą. Kochała swoja pracę,ale czuła się wypalona i stale zmęczona. Matka jej nie widziała nic poza swoimi potrzebami, nie przejmując się losem córki. Dzięki przyjaciółce i zarazem asystentce Olivie, czuła się pewniej i potrafiła otworzyć serce i powierzyć tajemnice. Od pewnego czasu była prześladowana i nękana listami i dziwnymi przesyłkami. Nie wytrzymała napięcia i wyjechała nikomu nic nie mówiąc. Udała się w jedno miejsce, gdzie mogłaby liczyć na odpoczynek i zrozumienie. W kawiarni u cioci Ellie, wpadła na Matta. Od tego momentu jej życie nabrało sensu. Nie obyło się bez bólu i starty. Jej choroba reumatologiczna i stres zostały pokonane dzięki zmianom, jakie zaszły w jej życiu. Początkowo odrzucona przez Matta, który musiał uporać się z przeszłością. Pożar w domu Leili, horror przeżywany co roku 1 listopada i tajemnice zostały ujawnione. O dziwo nikt go nie osądzał, współczuli i dawali wsparcie. Uratował Ellie i wyciągnął ją z rąk prześladowcy. Miłość otworzyła przed nimi nowy etap a podążanie za słońcem nabrało sensu.
Polecam.

lepsza niż II część

lepsza niż II część

Najmłodszy z braci Hale, ale nie oznacza to, że najmniej wycierpiał, przez swojego ojca d.upka. Mam wrażenia, że to właśnie na jego barkach najwięcej spoczęło. W poprzedniej części poznajemy tajemnicę Matta, która ma wiele wspólnego z jego starszym bratem Beau. Matt nie potrafi pozbyć się poczucia winy, jest cichy i zamknięty w sobie. Gdy wprowadza się do domku obok którego mieszka Matt, dziewczyna, postanawia jej pomóc. Jednak nieznajoma ma sama sporo do ukrycia... Polecam :-)

,,Unforgettable Sun" autorstwa Kathryn Andrews to już niestety ostatnia część serii ,,Hale Brothers". Tym razem autorka przedstawia historię najmłodszego z braci - Matta. Czytając poprzednie części widzieliśmy jak ten skryty chłopak dorastał i nie wiem jak wy, ale ja nie mogę uwierzyć, że ten mały chłopiec już wyrósł.
Niechciany i traktowany jak powietrze, przez ojca brutala, na jakiekolwiek uczucia może liczyć wyłącznie ze strony starszego brata, Beau, który stał się dla niego wzorem.
Elle jest modelką, została pchnięta w stronę tej kariery, przez zachłanną na sławę i pieniądze matkę. Ale pewnego razu, nasza bohaterka ucieka i wyjeżdża potajemnie na wyspę, by ukryć się od całego tego zgiełku i... prześladowcy. I właśnie w taki oto sposób, za sprawą pewnego pocałunku, nasza dwójka spotyka się po raz kolejny, ale czy zostaną razem dopóki śmierć ich nie rozłączy?
Po pierwsze muszę wspomnieć o dwóch nowych i wspaniałych postaciach. Na początku Quinn - cudowne dziecko, które skradło me serducho równie mocno, co jej rodzice. No i oczywiście, pies Bruno, którego po prostu uwielbiam. To tyle jeżeli chodzi o postacie, ale na zauważenie zasługuje również nietuzinkowa historia. Muszę przyznać, że działo się, oj działo... Chociaż momentami, ten motyw prześladowcy, wysyłał mi na myśl rewelacyjny ,,Wstyd" Rachel Van Dyken. No i jeśli mówimy dalej o zaletach, to oczywiście nie mogę nie napomknąć, o kolejnej cudownej okładce.
Podsumowując ,,Unforgettable Sun" autorstwa Kathryn Andrews to cudowna, lekko tajemnicza, poruszająca i pełna słonecznych promieni książka. Gorąco polecam tą pozycję wszystkim romantyczkom, które wybierają się na plaże i szukają idealnej lektury, która umili im opalanie się. 10/10. Ulubione.

Niechciany i traktowany jak powietrze, przez ojca...

Ostatnia część o braci Hale nie była tak przygnębiająca jak druga ani tak tajemnicza jak pierwsza. Nie powiem, podobała mi się, zwłaszcza początek. Matt był bardzo skrytym młodym facetem, który tłumi wszystko w sobie. Elle polubiłam za jej żywiołowość i kochające serce. Nie odczuwałam w tej części takiego napięcia jak w poprzednich, ale myślę, że całkiem dobrze ułożyła się ta historia. Zaskoczyła mnie postawa Liv, przyjaciółki Elle. Czego mi tutaj brakowało to na pewno jakiś fajnych drugoplanowych postaci. No ale był Beau w swojej najlepszej postaci. Takiego go lubię :)

Książka równie dobra jak pozostałe tomy. Fajnie, że pokazali też poprzednich bohaterów dzięki temu było również zabawnie :)

Ostatni już tom serii o braciach Hale.
Każda część dobra, nietuzinkowa i wciągająca.
Każdy z braci urzekający i kradnący kawałek serca.

Matt - najmłodszy z braci. Jak już zdążyliśmy dowiedzieć się z porzednich części w domu nie zaznał miłości, był nękany, niechciany, zamknięty w sobie, milczący, pogubiony.
Elle - modelka, której życiem i karierą za wszelką cenę chce kierować matka. Dziewczyna od kilku tygodni zaczyna dostawać listowne groźby. W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, która powoduje złamanie dziewczyny, więc ta pakuje się i wyjeżdża do ciotki na wyskpę Anny Marii.
Matt i Elle wpadają na siebie, a początek ich historii jest niestandardowy (choć jak się okazało nie jest to pierwszy raz kiedy się spotkali).
Zanim dojdą do porozumienia musi minąć trochę czasu, a w bohaterach stoczy się niejedna walka i przepłynie przez nich masa uczuć i emocji.

Bardzo udany trzeci tom (tak jak zresztą każdy poprzedni). Ta seria jest według mnie bardzo równa jeśli chodzi o poziom. Każda ma 'coś' co ją wyróżnia, a jednocześnie mają podobny ton.
Symbolem/elementem/motywem (zwał jak zwał),który w tej części przewija się jest 'słońce'. Słońce nie kojarzy się Mattowi dobrze i definiuje dla niego coś czego nie można zapomnieć.
Matt i Elle stworzyli piękną i mądrą parę, która musiała przebić się przez wiele wewnętrznych barier, aby osiągnąć wspólne szczęście.
Matka Elle - no serio...taka to tylko wziąć i wywieźć w las.
Pojawia się wątek kryminalny. Pojawia się wyjaśnienie sytuacji pożarów, które przetaczają się przez całe trzy tomy. Pojawia się rozwianie wątpliwości co do biologicznego ojca Matta.
Bardzo dobrze się czytało. Pokochałam Matta i cieszę się jego szczęściem. Pokochałam także Elle, bo wyrosła na mądrą kobietę pomimo niesprzyjających warunków i złych wzorców przekazywanych przez matkę. Ciepło się robi na sercu.
A słońce w rzeczywistości wstaje po to, aby odganiać ciemność.

POLECAM całą serię.

Ostatni już tom serii o braciach Hale.
Każda część dobra, nietuzinkowa i wciągająca.
Każdy z braci urzekający i kradnący kawałek serca.

Elle - modelka, której życiem i karierą za wszelką cenę chce...

Początek był obiecujący, bardzo ciekawy, ale im głębiej tym entuzjazm nico opadał. Historia Matta i Elle najciekawsza z całej serii, ale rozważania „co by było gdyby…” trochę za długie i za nudne, psuły cały efekt tej książki.

• New Adult
  • 2015