Agent. Naga prawda o kulisach futbolu

Okładka książki Agent. Naga prawda o kulisach futbolu Anonimowy Agent
Sine Qua Non
2015-04-08
2015-04-08
Tomasz Szymoński
piłka nożna agent anonim futbol

Książka napisana dosyć ogólnie, bez żadnych konkretnych nazwisk w przykładach. Równie dobrze mogła to być wymyślona opowieść, aczkolwiek wydaję mi się, że świat piłkarski właśnie w taki sposób funkcjonował. Funkcjonował, ponieważ książka napisana została moim zdaniem na przykładach z lat 90 lub wczesnych lat 00. Piłka nożna jest jednak sportem, który znacznie się rozwinął w ostatnich latach, jeżeli mówimy o podejściu do pewnych spraw. Wydaje mi się, że książka jest trochę przeterminowana, ponieważ opisane przez autora sytuacje nie są już tak powszechne obecnie. Z książki można dowiedzieć się szokujących rzeczy na temat świata agentów, ale jest to pisane bardzo ogólnikowo i nie daje żadnych konkretów. Do tego, tłumaczenie na język polski mogłoby być zdecydowanie lepsze.

Bardzo nieciekawe strzelanie ślepakami. "Naga prawda o kulisach futbolu", którą każdy z nas zna, nawet niezbyt zapalony kibic piłki nożnej. Rozciagnięte jak flaki z olejem i na siłę wciskające K O N T R O W E R S Y J N E sytuacje wyssane z palca. Słaby skok na kasę, duża strata czasu na lekturę.

Czytalo się szybko i nawet ciekawie. Wiem teraz że praca jako agent piłkarski to gra nie dla małych chłopców

Fajnie się czytało, tylko mało wiarygodna przez anonimowość

Fajnie się czytało, tylko mało wiarygodna przez anonimowość

Zanonimizowane lub spseudonimizowane książki na starcie spadają półkę niżej. Tutaj było dokładnie tak samo, a biorąc pod uwagę niezbyt porywający przebieg wydarzeń opisywanych w książce mamy w efekcie naprawdę przeciętną lekturę, która tylko momentami potrafi zainteresować.

Polecam każdemu kto jest ciekawy jak to wygląda za kulisami wielkiego futbolu.

Polecam każdemu kto jest ciekawy jak to wygląda za kulisami wielkiego futbolu.

slabiutko. autor opowiada anegdoty ze swojej pracy, tylko co z tego, skoro nie wiemy, o kim autor mowi. oczywiscie wszystko jest po przykrywka profesjonalizmu i bycia caly czas aktywnym menedzerem, ale wg mnie, niestety ksiazka na tym traci, jest kompletnie nieautentyczna i nieciekawa. spore rozczarowanie.

Fani piłki nożnej, zwłaszcza ci fanatyczni śledzący portale internetowe typu polskie weszło czy niemiecki kicker nie będą zaskoczeni lekturą. Co jakiś czas poznajemy te ,,złe'' kulisy najpopularniejszego sportu. Anonimowy autor wydaje się dość szczery a książka napisana jest bardzo przystępnie choć dupy nie urywa.

Może to wina tłumaczenia?
Może zmęczenia tematem futbolowym?
Ale oceniam ją na przeciętną...choć moim zdaniem powinna być obowiązkową lekturą każdego piłkarza i kibica.

Może to wina tłumaczenia?
Może zmęczenia tematem futbolowym?

Książka krótka a co za tym idzie nie znudziła. Wiele aspektów było wiadomych od dawna, ale dla ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką nożną, lub zaczynają interesować się agentami piłkarskimi może być ciekawa.

• Sport
  • Piłka nożna