Wójt. Jedziemy z frajerami! Całe moje życie

Janusz Wójcik Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2014-11-19
2014-11-19
sport piłka nożna korupcja polityka

6/10

6/10

Bardzo zabawna książka, często wybuchałem śmiechem podczas jej lektury. Pewnie część historii jest zmyślona lub podkręcona, ale mogę to wybaczyć autorowi wspomnień bo rozrywka była przednia.

Najzabawniejsza książka w kategorii sportowej z jaką miałem do czynienia. Pozycja do której na pewno wrócę ze względu na humor w niej zawarty historie jakie się pojawiają.

Mocna książka, dużo humoru jednak pan Wójcik opowiada o sobie jako czystym człowieku, a jak doskonale wiemy tak nie było

Śp. Janusz Wójcik mógł opowiadać instrukcję odkurzacza, ale robił to tak barwnie, że zawsze przyciągał uwagę. Czytając tę książkę, ma się świadomość, że stężenie prawdy do fantazjowania „Wójta” jest niewielkie. Można jednak przymknąć oko i uśmiechnąć się na myśl, że facet bazujący na prostych — żeby nie napisać prostackich — zachowaniach był swego czasu uważany za topowego trenera nad Wisłą.

Mam problem z tą xiążką, bo z jednej strony jest to historia obrzydliwa ale z drugiej strony nie można się od niej oderwać. To takie skrzyżowanie przygód szeregowca Dolasa i dresiarza z meliny, doprawione wyznaniami alkoholika, mocno inspirowane Grzesiukiem.
Może Ministerstwo Kultury powinno przetłumaczyć wyznania Wójcika na angielski i promować na świecie bo to prawie gotowy scenariusz na trzecią część przygód Borata.

Najśmieszniejsza książka jaką przesluchalem.

Najśmieszniejsza książka jaką przesluchalem.

Ciekawostki z życia wójta plus pewnie trochę fantastyki

Ciekawostki z życia wójta plus pewnie trochę fantastyki

Nie jest to na pewno wybitna książka, jednak niższa ocena jak "7" mogłaby być krzywdząca i sprawić, że kolejne osoby po nią nie sięgną. Jako kibic chętnie przeczytałem książkę "Wójta", jednak trochę jego historię przecedziłem przez alkoholowe sito. Wszystkie sytuacje przedstawione są w sposób humorystyczny, jakby przeżył je człowiek, który niczego się nie bał, a moment w którym musiał przestać pić i bzykać był jakby końcem jego życia. W książce trochę uwagi poświęca relacji rodzinnej, która widać nie mogła być łatwa. Przynajmniej dla drugiej strony. Wspomnienie o synu brzmi jak "napiszę cokolwiek, aby się nie doczepił". Mimo wszystko jako książka, jako odskocznia od bardziej ambitnych pozycji, tudzież odskocznia od codzienności - jest ok.

Książka dosyć płytka w swojej treści, bazująca głównie na mitycznym srebrnym medalu olimpijskim. Główne wątki to alkohol i imprezy, raczej bez merytorycznej wiedzy i kulisów.

• Sport
  • Piłka nożna