Popularne wyszukiwania
Polecamy
Mirosław Oczkoś

Źródło: http://www.goldenline.pl/miroslaw-oczkos
4
6,8/10
Pisze książki: poradniki
Urodzony: 18.09.1970
Absolwent łódzkiej filmówki i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doradca ds. wystąpień publicznych.http://www.oczkos.media.pl
6,8/10średnia ocena książek autora
105 przeczytało książki autora
477 chce przeczytać książki autora
5fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2021
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania
Mirosław Oczkoś
0,0 z ocen
12 czytelników 0 opinii
2021

2015
Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia
Mirosław Oczkoś
7,4 z 46 ocen
339 czytelników 9 opinii
2015

2010
Paszczodźwięki. Mały poradnik dla wielkich mówców
Mirosław Oczkoś
6,3 z 8 ocen
74 czytelników 1 opinia
2010

2006
Sztuka poprawnej wymowy, czyli o bełkotaniu i faflunieniu
Mirosław Oczkoś
6,9 z 24 ocen
188 czytelników 2 opinie
2006
Najnowsze opinie o książkach autora
Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia Mirosław Oczkoś 
7,4

To była moja pierwsza styczność z książką tego typu. Nie miałam zatem wielkich oczekiwań,a tu spotkała mnie miła niespodzianka. Treść „Stuki mówienia” pozytywnie mnie zaskoczyła i z pewnością w przyszłości z chęcią sięgnę po książki jej podobne. Okazuje się bowiem, że samorozwój może wiązać się z niesamowitą przygodą powiązaną z relaksem.
Od czego zaczynamy? Na wstępie autor pokazuje nam ćwiczenia mające na celu rozgrzanie naszego aparatu mowy. Nigdy nie pomyślałabym, że będzie to tak zabawne! To jak wykrzywiałam usta czy wydymałam policzki, z pewnością wyglądało komicznie, ale przyniosło efekty.
Potem następuje krótka część teoretyczna na temat głosek, akcentu i rezonansu. I w zasadzie jest to jedyne miejsce w książce, które mnie nie interesowało. Czytając te informacje, miałam wrażenie, iż są to rzeczy bardzo ogólnikowe, które już skądś znam. Co gorsza, bez tej części, książka byłaby tylko zbiorem ćwiczeń leksykalnych.
Czas na to, co najważniejsze. Najobszerniejszą częścią tej książki jest praktyka. Około 150 stron z ćwiczeniami rożnej treści, ma za zadanie nauczyć nas pewnych technik mówienia. Od czytania kolejno przypadkowych słów, przez łamańce językowe, wypowiadanie głosek, trudnych słów, aż do czytania skomplikowanych wierszy czy tekstów. Oczywiście wszystko na głos!
Do książki dołączona jest pytka z nagranymi poleceniami, które należy wykonać np. na stojąco. I szczerze mówiąc, bardzo ułatwiało to prace, gdyż wygodnie było słuchać tego, co mam kolejno robić, niż co chwila zaglądać do książki.
Czy zauważyłam efekty po korzystaniu z tej książki? Ćwiczenia robiłam około miesiąc i szczerze mówiąc, ja wielkich zmian nie widzę. Dostrzegam co prawda pewną lekkość wypowiadania trudniejszych słów, ale w wypowiadaniu ich nie słyszę wielkiej zmiany. Co innego moja mama. Według niej, moja artykulacja głosek ulega sporej zmianie.
Ogólni, z całej tej książki jestem zadowolona. Jak widać, ćwiczenia w niej zawarte dają efekty, a samo ich wykonywanie nie jest problematyczne. Z pewnością będę kontynuować pracę nad swoją ”Sztuką mówienia”.
Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia Mirosław Oczkoś 
7,4

Książka póki co spełnia moje oczekiwania. Spodziewałem się dużej liczby ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych i takich jest mnóstwo. Napisałem "póki co", ponieważ ćwiczę dopiero od niedawna i jestem świadomy, że na rezultaty trzeba trochę poczekać ;)
Jestem jednak pewien, że pomoże mi ona poprawić wymowę i dykcję, a co za tym idzie ogólną pewność siebie. Dodatkowo, na plus należy zaliczyć nagrania poszczególnych ćwiczeń udostępnione na stronie autora.
Jedyne, czego brakowało mi w książce to zbyt mała ilość wiedzy teoretycznej, w szczególności na temat akcentu.
Niemniej jednak, książka na pewno spełnia swoją funkcję i można polecić ją zarówno osobom mającym poważne wady wymowy, jak i chcącym po prostu poprawić swój sposób mówienia.