Symbolizm francuski

Jeszcze nie ucichł krzyk rozdzierający nocną ciszę paryskich bulwarów. Nadal trwa widowisko w którym bierze udział każda część mnie samego. W mojej głowie wciąż się tli przeświadczenie, że rozpacz zwyciężyła nadzieję. Atakujący istotę człowieczeństwa Maldoror, wcale nie musi być powodem tego niepokoju. Winna jest zatrważająca mnie symbolika. Winowajcami stają się...

• Teoria literatury
  • Zzz
  • 2017
  • Biblioteka poetów
  • Poezja
  • 2018

Dodaj cytat z książki Symbolizm francuski