Nieproszony gość

2014-11-05
2005-05-02
Dariusz Guzik
Dariusz Guzik

Świetnie wykreowana historia; na drobny minus kreacja finalnego "złola". Stanowił on swego rodzaju fikołek, którego motywację nie do końca potrafię pojąć.

Książka mi się podobała, przeczytana dość szybko, bardzo prostym jezykiem pisana. Historia bohaterów stawia służby państwowe w nienajlepszym świetle, ale czy nie właśnie tak postępuja ludzie gdy w gre wchodzi ktoś z "gory"? Niestety rzeczywistość jest okrutna i stwierdzenie "umiesz liczyć, licz na siebie" jest jak najbardziej trafne. Polecam

I znów Charlotte Link nie zawiodła. Mnie nie zawiodła. Kolejną jej książkę przeczytałam z przyjemnością. Odnalazłam w niej to, co lubię. Przede wszystkim to, że w pierwszej kolejności jest to książka obyczajowa, w tle zaś znajduje się wątek kryminalny. I tu odnalazłam ten specyficzny klimat powieści Autorki, który doskonale znają miłośnicy jej twórczości.

4 gwiazdki za pomysł, 0 za realizację. Strasznie męczyłam tą książkę, nie mogłam się doczekać żeby ją skończyć... Styl pisania autorki kompletnie mi nie leży.

Tajemniczość, niedopowiedzenia typowe dla autorki i powieści psychologicznej i zaskakujące zakończenie, przekreślające wszystko w co czytelnik wierzył przez poprzednie 400 stron, sprytnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak większość książek tej autorki, znakomita, wciągająca od pierwszych stron. Nie można się oderwać.

Ojojoj, co to za słabiutki kryminał. Bohaterowie rodem z telenoweli, a akcja też tak sobie.
Doczytałam bo zawsze kończę 😂

Doczytałam bo zawsze kończę 😂

Godna polecenia, aczkolwiek to nie jest jej nasilniejsza pozycja. Czytam wszystkie książki, lubię jej styl, narrację, konstruowanie fabuły i bohaterów.

Polecam! Bardzo wciągająca lektura, i , zaskakujący koniec 👍

Polecam! Bardzo wciągająca lektura, i , zaskakujący koniec 👍

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, z nutką zaskoczenia na końcu. Akcja rozwija się powoli i trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Autorka wodzi nas za nos, ale przyjemnie się czytało.