Energia!. Żyj pełnią życia. Aktywuj 10 podstawowych ludzkich popędów

Brendon Burchard Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
THE CHARGE: Activating The 10 Human Drives That Make You Feel Alive
poradniki
Jerzy Korpanty
energia motywacja działanie

paskudny poradnikowy styl przełamany ważną, mądrą wiedzą dotyczą każdego oraz jego bliskich, poparte neurologicznymi wiadomościami o mechanizmach działania mózgu

chcę ją mieć na swojej półce
poradnik, z którego da się coś wyciągnąć dla siebie

Energia człowieka pochodzi z relacji z innymi ludźmi. Pochodzi również z wnętrza człowieka, osiągania celów, sukcesów, sportu... Autor po amerykańsku wskazuje na to co ważne. Próbuje uporządkować te elementy w jedną całość. Robi to po amerykańsku, czyli cieżkostrawnie dla intelektu europejczyka. Mimo to wskazuje na to co człowiek z biegiem lat coraz lepiej rozumie. Rodzina,...

Nie jest to dzieło wybitne. Ale w tego rodzaju lekturze nie o to chodzi. Trzeba przeczytać, popracować nad sobą, zastanowić się nad swoim życiem itd. I tutaj parę interesujących rzeczy się można dowiedzieć. Przede wszystkim o sobie. Ale też po przemyśleniu i przetrawieniu ustawić sobie priorytety i zdać sobie sprawę czego naprawdę się chce.

"Energia" jest kolejną "motywacyjną" książką, która zasługuje na mają ostrą i krytyczną opinię. Nie znalazłam w niej tego, czego poszukiwałam. Z każdą kolejną stroną tej książki, paradoksalnie, miałam coraz mniej energii by ją czytać. Chyba tylko ze względu na swój upór dobrnęłam do jej końca.
Człowiek z natury jest stworzeniem zmiennym. Raz ma dobry humor i tryska...

Nie jest to poradnik, ani książka psychologiczna. Bardzo trudno mi określić co to właściwie jest i w jakim celu, poza zyskiem finansowym i prestiżem zostało wydane.

Spora część publikacji to wstęp i opowiadania o życiu autora i jego rodziny. "Co to ja nie robiłem, ile to ja nie zarabiam, jacy to celebryci do mnie przychodzą po porady."

Później mamy coś, co miało być chyba...

• 2018
  • Audiobook