Ósmy nawyk

The 8th Habit: From Effectiveness to Greatness
poradniki
Robert Bartołd
nawyki poradniki

Bardzo mi się dłużył ten audiobook. Przesłania były ciekawe i mądre (zwykle), ale obudowane były mnóstwem słów przez co często traciłam wątek. Polecam, ale wytrwałym.

Pozycję oceniłem na bardzo dobrą. Autor po utworzeniu swoich 7 nawyków, które zdefiniował w swojej wcześniejszej pozycji, prezentuje 8 nawyk, który na miarę dzisiejszych czasów w skuteczny sposób pozwala reagować na problemy zawodowe czy prywatne w naszym życiu. Myślę, że warto przeczytać książkę i zapoznać się dokładnie z 8 nawykiem.

Dość ciekawe przykłady, typowo "amerykański" styl, kilka rzeczy wynotowałem.. po prostu dobra :)

Misja, wartości, zasady. O tym jest ta książka.

Owszem, ksiazka jest rzeczywiscie powaznych rozmiarow. Warto przeczytac, gdyz jak wszystkie ksiazki Coveya interesuja sie nasza codziennoscia. ktora maja ambicje poprawic - z nami lub przeciwko nam.

Nie zrozumiałem o co w niej chodzi.

Opasła i chwilami trudna do przebrnięcia, ale bardzo podobały mi się przykłady z życia wzięte prezentowane przez autora.

Świetna książka. Pozwala zastanowić się nad swoim życiem i nad tym co chcemy od życia. Pokazuje, że nie na wszystko zwracamy uwagę mimo, że patrzymy. Poza tym co mnie również ujmuje w ksiażce, to cytaty, ogrom wspaniałych cytatów, które dają do myślenia i zapadają w pamięć.

Pozwolę sobie przytoczyć jeden z nich:
"Niewielu ludzi może dokonać rzeczy wielkich, ale wszyscy...

Jak zwykle genialna, bo Coveya (z którego filozofią zgadzam się całkowicie). Niestety jak zwykle nie doczytałam do końca..

• Audiobook
  • Chcę w prezencie