Służące

Okładka książki Służące
Kathryn Stockett Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada literatura piękna
literatura piękna
2010-06-16
Data 1. wydania:
2010-05-13
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Małgorzata Hesko-Kołodzińska Stany Zjednoczone USA Ameryka amerykańskie Południe rasizm kobiety służące segregacja rasowa

Niesamowita. W trakcie czytania wiele razy płakałam. Polecam film, bo dobrze oddaje wydarzenia w książce.

Bardzo dobra książka, ale zabrakło mi tutaj czegoś, co czyniłoby ją wyjątkową.

Pomimo iż znałam tę historię z filmu i tak nie mogłam oderwać się od książki. Przyjemna, typowo amerykańska powieść ukazująca realia tamtych czasów z perspektywy czarnoskórych służących. Przedstawienie tej historii może odrobinę przyćmiewać powagę tego tematu ale dzięki temu trafiła ona do mnóstwa odbiorców.

Bardzo ciekawa. I choć temat niełatwy, szybko się ją czyta.

Przepiękna historia.
Lata sześćdziesiąte XX wieku. Historia czarnoskórych kobiet służących w "białych i chrześcijańskich" domach. Jak to jest, że nie ważne jakie czasy, ludzie zawsze się dzielą na My i Oni. Polecam

Muszę przyznać, że trochę obawiałam się tej książki. Wiedziałam, że porusza bardzo ważny temat i obawiałam się, że będzie przedstawiony z wielką powagą, że po prostu się nim zmęczę.
Uwielbiam być tak zaskakiwana :) "Służące" faktycznie poruszają ważny temat, ale w tak prosty sposób, że nie można się oderwać.
Język odpowiada bohaterom, na początku musiałam się trochę...

2022

Tutaj nie ma co napisać .... język dostosowany do poziomu społecznego postaci , świetnie oddany charakter bohaterów , generalnie SUPER książka

"Służące" Kathryn Stockett to książka, której nie muszę polecać. Jest tak samo świetna jak film.

Zwykle podkreślam, że czytam książki typowo rozrywkowe i raczej rzadko znajdziecie u mnie ambitniejsze historie. A co, jeśli poważny problem ubrany jest w zgrabną i naprawdę przyjemną formę? “Służące” Kathryn Stockett to właśnie taki przypadek.

Historię poznajemy z perspektywy trzech kobiet - dwóch czarnoskórych służących: Aibileen i Minnie oraz białej młodziutkiej...

Uwielbiam film a teraz uwielbiam także książkę. Czyta się lekko i szybko. Mimo, że jest to fikcja literacka, opowiada bardzo blisko o realnych problemach. Bardzo dokładnie oddaje atmosferę panującą w tych dziwnych czasach.

7 072
    5 767