Stalowy szczur

Okładka książki Stalowy szczur
Harry Harrison Wydawnictwo: Amber Cykl: The Stainless Steel Rat (tom 1) Seria: Wielkie Serie SF fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
The Stainless Steel Rat (tom 1)
Wielkie Serie SF
The Stainless Steel Rat
Amber
1994-02-27
1994-02-27
Jarosław Kotarski

więcej Więcej

Takie sobie. Nic ciekawego. Zaczęte, więc przeczytane do końca. Nie znalazłem jakoś w tym humoru, ale taki klimat "buntownik że spluwą" był przyjemny. Lepiej się to czytało niż np. Billa-bohatera Galaktyki, bo tam poziom absurdu był już nie na moje lata.

Czy krótka historia pewnego przestępcy, totalnego ignoranta i szowinisty może bawić? I to jak!

H. Harrison prezentuje w tym tekście taką dawkę absurdalnego humoru, że ja nie znam takiej drugiej. Humor oczywiście nie dla każdego, tak więc spore grono może się poczuć urażone. Ale taki styl prezentuje główny bohater. Rzuca żartami w co drugim zdaniu. Nie robi sobie nic z...

Trochę jak serial o supermanie, bez supermana

Przypomina mi bardzo książki Mike'a Resnick'a. Space opera, lekki kryminał osadzony w klimacie science-fiction. Nic więcej, nic mniej. Po prostu akcja bez zbędnego filozofowania czy niezwykłej techniki. Bardziej fiction niż science... ale może właśnie na tym polega piękno takiej literatury? Rozrywka, pogonie, walka a może i nawet miłość? Bohaterowie prosto z kreskówek, nie...

Czytsta nostalgia :)

Prostacki dowcip, zero pomysłu, narracja bez krztyny plastyczności. Szkoda czasu

Podstawowy wniosek: jestem już na to za stara ;) To nie jest książka, którą należy czytać po raz pierwszy w wieku lat 39. Podejrzewam, że jako nastolatka lepiej bym się bawiła, ale tylko podejrzewam, bo choć się bardzo starałam, nie potrafiłam spojrzeć na bohatera bez rozdrażnienia jego osobą. Niezależnie od tego daję punkty za zakończenie ;)

Od tego zacząłem jazdę z SF ;)

Takie luźne czytadło.
Lekko się czyta i jest nawet przyjemnie.

Przyjemne. Trzyma fajne tempo, potrafi wciągnąć, jest kilka ciekawych zwrotów akcji i charakterystyczny bohater będący cwaniakiem, geniuszem z analitycznym umysłem i planem na każdą sytuację, a i potrafiącym dać skutecznie oponentowi po mordzie, jak trzeba. Nic ambitnego, ale sympatyczna i lekka rozrywka - w swojej klasie daje radę i o ile ktoś lubi takie klimaty, to będzie...

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Sci-fi
  • Stalowy Szczur
  • Harry Harrison
  • SF, Fantasy i Horror

Dodaj cytat z książki Stalowy szczur