Ekstrakt z kwiatu orchidei

Okładka książki Ekstrakt z kwiatu orchidei Weronika Wierzchowska Patronat LC
Okładka książki Ekstrakt z kwiatu orchidei
Weronika Wierzchowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2015-07-07
2015-07-07
literatura polska kosmetyki kobiety

Oficjalne recenzje i

Opowieść o zapachu orchidei i smaku życia

5754 656 409

Książka przeciętna ale nie jest zła. Miło się czyta ale nic nie wnosi. Trochę dużo zawiłości między bohaterami ale w ostatecznym rozrachunku może być. Lekkie czytadło na letni wieczór.

Taka książka, która poprawia nastrój. Kobiety w kryzysie, na rozdrożu dróg. Siłą przyjaźni, babskiej solidarności i własnej pomysłowości pokonują przeszkody i pokazują, że każdy koniec to początek. A dzięki wsparciu innych ludzi, każdą porażkę można przekłuć w sukces!
Niby nic wielkiego, ale dość dobrze się czyta!

Niby nic wielkiego, ale dość dobrze się czyta!

1905

"Ekstrakt z kwiatu orchidei" to kolejna powieść,która swoje przeleżała na mojej półce i czekała aż ją przeczytam.I się doczekała.
Siostry Aneta i Beata Mazur prowadzą firmę kosmetyczną w dawnej fabryce.Produkują kremy i inne kosmetyki dla dużych firm.Pomaga im w tym Dorota utalentowana inżynier.Jednak na bohaterki zaczynają spadać kłopoty,wszystko zaczyna się od znalezienia w fabryce zmumifikowanych zwłok,po powrót psychopatycznego byłego partnera Doroty Alberta.
Powieść wciąga od pierwszej strony.Zarwałam nockę żeby się dowiedzieć jak się skończy,więc warto.Polecam!!

Dla mnie książka po prostu rewelacyjna!
Wszystko super świetnie zgrane, wspaniałe bohaterki tak różniące się od siebie charakterami, fabuła, szybkość akcji powieści. Płynność przechodzenia jedną akcji w drugą jest idealnie zgrana. Dzieje się tak wiele w tej powieści, że nie można się nudzić podczas czytania. Bohaterki precyzyjnie opisane, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego jak i charakteru każdej z nich.
Ta powieść jest i momentami wesoła i momentami przyprawiająca o dreszcze. Czytało się ją bardzo szybko i jedyny żal jaki mam to... że już ją przeczytałam :)

Dla mnie książka po prostu rewelacyjna!

Lekka, przyjemna, babska książka. Czyta się niezwykle szybko.
Opowiada o ,, kobietach sukcesu"- zjednoczone są niebezpieczne, ale i

niezwyciężone :)

Zabawne było to jak siostry Mazur i Dorota powymieniały się ,,chłopami".

Lekka, przyjemna, babska książka. Czyta się niezwykle szybko.
Opowiada o ,, kobietach sukcesu"- zjednoczone są niebezpieczne, ale i

niezwyciężone :)

Zabawne było to jak siostry Mazur i Dorota powymieniały się ,,chłopami".

Lekko napisana historia trzech kobiet i prowadzonej przez nie firmy kosmetycznej "Stella". Książka przedstawia perypetie związane z prowadzeniem firmy, trudne relacje damsko-męskie, nawet morderstwo sprzed lat.
Powieść można przeczytać, ale niekoniecznie.

Powieść można przeczytać, ale niekoniecznie.

Pozycja zainteresowała mnie z powodu tematyki walki z korporacją, pracy kobiet w przedsiębiorstwie - fabryce, ich problemami z zamówieniami, transportem i zbytem. Jakże inna od tych wszystkich domków na wsi otrzymanych np. w spadku.

Rewelacyjna książka! Polecam każdej kobiecie. <3
Więcej o niej tutaj

Rewelacyjna książka! Polecam każdej kobiecie. <3
Więcej o niej tutaj

Całkiem przyjemna książka, chociaż przyznam szczerze, że na początku trochę ciężko było zacząć. Wydawało mi się, że to nudna historyjka, która nie wnosi nic wartościowego. Jednak z każdą kolejną stroną wciągała mnie coraz bardziej. Ostatecznie mogę stwierdzić, że to przyjemna lektura, osadzona w polskich realiach. Przyjemnie było patrzeć na metamorfozy bohaterek, szczególnie Beaty i Doroty. Dużo ciekawostek z rynku kosmetycznego - tajniki produkcji i sprzedaży kosmetyków, a także działania firm zajmujących się produkcją kosmetyków. Trochę to przerażające - dowiedzieć się, że w zakupionym kremie nie ma składnika, który jest na opakowaniu, a jakiś inny, tani zamiennik, niezupełnie bezpieczny dla skóry... Zniesmaczyła mnie jednak historia nowo rodzącej się miłości Anety do Piotrka - męża Anety i jej przyzwolenie na to, by przyjaciółka i jej mąż (fakt, już prawie były mąż) rozpoczynali nowy związek... Historia trochę, jak z telenoweli, ale cóż, może to znak naszych czasów? :)
Generalnie polecam, umili chłodny, jesienny wieczór :)

Ilość stron: 375

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie wątek kosmetyczny zawarty w tytule, a także opis na okładce.
Ekstrakt z kwiatu orchidei będzie składnikiem kremu, który zrobią główne bohaterki dla pewnego sklepu.
W treści nie brakuje wątków romansu, małżeństw i nie tylko.

Ilość stron: 375

W treści nie brakuje wątków romansu, małżeństw i nie tylko.

Weronika Wierzchowska Ekstrakt z kwiatu orchidei Zobacz więcej