Clariel

Okładka książki Clariel Garth Nix Patronat LC
Okładka książki Clariel
Garth Nix Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Stare Królestwo (tom -1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-03-26
Data 1. wydania:
2014-10-14
Agnieszka Kuc

Okładka książki Księga magii Eleanor Arnason, Elizabeth Bear, John Crowley, Andy Duncan, Kate Elliott, Matthew Hughes, Megan Lindholm, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Rachel Pollack, Tim Powers, Lavie Tidhar, Greg Van Eekhout, Ysabeau S. Wilce, Liz Williams
Ocena 6,9
Księga magii Eleanor Arnason, El...
Okładka książki Trolls Eye View: A Book of Villainous Tales Peter S. Beagle, Holly Black, Michael Cadnum, Nancy Farmer, Wendy Froud, Neil Gaiman, Nina Kiriki Hoffman, Ellen Kushner, Kelly Link, Garth Nix, Delia Sherman, Midori Snyder, Joseph Stanton, Catherynne M. Valente, Jane Yolen
Ocena 0,0
Trolls Eye Vie... Peter S. Beagle, Ho...
Okładka książki Let Sleeping Dragons Lie Garth Nix, Sean Williams
Ocena 0,0
Let Sleeping D... Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Księga Mieczy Daniel Abraham, Elizabeth Bear, C.J. Cherryh, Kate Elliott, Robin Hobb, Cecelia Holland, Matthew Hughes, Ellen Kushner, Rich Larson, Ken Liu, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Lavie Tidhar, Walter Jon Williams
Ocena 6,6
Księga Mieczy Daniel Abraham, Eli...

Oficjalne recenzje i

Powrót do Starego Królestwa

Link do recenzji

2495 412 41

Troszkę przeze mnie wymęczona ale dalej dobra książka.

Mimo powoli rozwijającej się początkowo fabuły nie mogę ocenić tej książki niżej. Uwielbiam cykl o Starym Królestwie, uwielbiam klimat który z niego płynie, a nie da się odmówić Clariel posiadania tego klimatu. Po długiej przerwie prequel znanej trylogii ponownie wciągnął mnie w świat Starto Królestwa, tym razem jednak odmienny, można rzec bardziej ostry. Historia...

Książka bardzo dobra warta przeczytania Lubię książki tego autora

bardzo dobry prequel
Samego "Abhorsena" jest tu niewiele ale koniec końców można odnależć postaćie i elementy wspólne
Teraz pzostaje oczekiwanie na przetłumaczenie kontynuacji historii Sabriel

Prequele dołączane do trylogii fantasy często bywają pisanym na siłę rozczarowaniem - na szczęście Niksowi udało się tego uniknąć. Jak zwykle wniósł coś świeżego w ten gatunek i jak zwykle wyszło mu to bardzo dobrze, z idealnie wyważonym stylem, który nie ogranicza czytelnika wiekowo, nie tworzy z "Clariel" książki zupełnie młodzieżowej. Takich książek się chce jak...

2068

Na półkach: , , , , , ,

Trylogia o Starym Królestwie, która wyszła spod pióra australijskiego pisarza Gartha Nixa, okazała się być tak ciekawą i fascynującą literacką przygodą, że nie było możliwości, bym nie sięgnęła po prequel opowiedzianej w niej historii, czyli tom zatytułowany „Clariel”.

Główną bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Clariel, w której żyłach płynie zarówno krew Abhorsenów...

Sabriel, Lirael, Abhoraen czytałam już dawno...i nie wiele pamiętam próc tego, że mi się bardzo podobało. Dlatego mimo że na dziale młodzieżowym, tomi tak sięgam po książkę po której spodziewam się dobrej rozrywki. I nie zawiodłam się. Oczywiście to jest książka dla młodzieży, ale nawet stary miłośnik fantasy się nie zawiedzie. Tak więc polecam!

Całkiem przyjemna, lekka. Od połowy akcja toczy się bardzo szybko. Zachęciła do powrotu do Starego Królestwa
Więcej:

Książka to zawsze najlepszy sposób, żeby na chwilę zapomnieć i odciąć się od tego, co nas otacza... A taka książka to już na pewno!
Bardzo miło było wrócić do ulubionego świata, znanych miejsc i bohaterów. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

"-Czyż to wędrowiec drogę wybiera, czy raczej droga wybiera wędrowca?"

Czy to wędrowiec drogę wybiera,czy raczej droga wybiera wędrowca?
Tego mi właśnie brakowało do podsumowania historii...czuje się usatysfakcjonowana. Dziwnym trafem akurat ta książka z serii najbardziej przypadła mi do gustu.Gorąco polecam cała serie.

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie