Babia godzina

Okładka książki Babia godzina
Viola Fischerova Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT Seria: Literatura czeska literatura piękna
literatura piękna
Literatura czeska
Oficyna Wydawnicza ATUT
2006-01-01
2006-01-01
literatura czeska

więcej Więcej

Gdy skończyłem czytać, byłem pod całkiem dużym wrażeniem. Na tyle dużym, że napisałem na papierowej torebce pean na cześć autorki, którego jednak nie upublicznię.

Powiem tyle: te wiersze to jest taka petarda, że trzeba przeczytać. Po prostu. Nie rozwlekam się. Pean byłby rozwlekły. Wystarczy ilość gwiazdek, które dałem.

11985

Wiersze zrodzone z bólu i samotności, a przecież choć tak kobiece, nie są emocjonalne. Ulotne chwile wykute w kamieniu mowy, jak na nagrobkach posłania dla potomnych. Zaskakujące dla mnie, że śmierć może uwolnić w człowieku chęć pisania, otworzyć tamę własnego bólu, by w kontrolowany sposób spojrzeć, jaka też woda przepłynie przez jaz wiersza. Tak późno - po pięćdziesiątce...

• Poezja
  • Czeskie lub o Czechach