Delirium Trylogia

Okładka książki Delirium Trylogia
Lauren Oliver Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Delirium (tom 1-3) Seria: Moondrive fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-01-01
2015-01-01
Monika Bukowska

więcej Więcej

Zapamiętaj! Tą książkę musisz mieć w przyszłości w swojej osobistej biblioteczce❤

Bardzo fajna książka, chociaż niezbyt odkrywcza. Pomysł świata bez uczuć pojawił się już 2002r. w filmie Equilibrum. Rożnica jest taka, że tutaj efekt jest stały a w w/w filmie są to tabletki, które można przestać brać.Nastoletni wojownicy i ruch oporu pojawili się już w książkach Dawca Lois Lowry i Igrzyskach Śmierci Suzanne Collins.

Pomimo wtórności jest to nadal dobra...

Zainteresował mnie zdecydowanie wątek świata bez miłości. Uważam, ze to ciekawy pomysł na książkę. Całość napisana przyjemnym językiem, szybko się czyta, seria poszla w kilka dni. Uważam, ze książki sa w porzadku, ale nie zaskoczyły mnie jakoś niesamowicie. Liczylam na to, ze przekonam sie, ze jednak ta miłość to najpiekniejsze co nas w zyciu moze spotkać, ale pozostaje...

W życiu nikt nie jest w stanie zapanować nad naszymi uczuciami,choć niektórzy nie chcieli by czuć nic w obawie o ponowne zranienie ale jednak zawsze mamy swoje myśli dla samego siebie.

Cała trylogia w niesamowity sposób pokazuje podejście do ludzkich emocji. Jest ono inne interesujące ale przede wszystkim - pochłania bez końca.

O tej książce przeczytałam na jakimś forum (nie ksiażkowym), więc nie wiedziałam, że to książka skierowana do młodzieży. Zaciekawił mnie opis, więc postanowiłam przeczytać. Książka składa się z trzech tomów i każdy muszę ocenić osobno. Pierwszy tom podobał mi się najbardziej i głównie z tego względu książkę oceniam dobrze i poleciłabym ją, gdyby ktoś pytał. Są w niej jednak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o tym jak życie weryfikuje plany. O tym, że w biedzie poznaje się rodzinę, a przyjaciół po tym, czy umieją się cieszyć razem z Tobą Twoim szczęściem. O przetrwaniu w dzikiej przyrodzie, gdzie musisz zabić, żeby móc przeżyć samemu. Pierwsza zasada głuszy: najpierw zadbaj o samego siebie.

Bardzo nowoczesna książka, nie powielająca schematów ogólnej fabuły. Historia opiera się na świecie, gdzie MIŁOŚĆ została uznana za największe niebezpieczeństwo i chorobę.
Ta książka jest pełna walki i niewyobrażalnej siły.

No aż dziwne, ale bardzo fajna pozycja, pomysł super.

Jena z trylogi, którą czytałam dawno temu a jednak nadal pamiętam i robi mi się ciepło na serduchu jak sobie przypomnę ile emocji wzbudziła w tamte długie zimowe wieczory. Książka odkrywa przed nami inny dziwny świat, czasami mam wrażenie że i teraz nasz codzienność dąży do całkowitej zależności od innych ludzi. Cała idea książki była fantastyczna miłość jako choroba? ale...

• Dystopia
  • Fantasy