Uwodziciel

Okładka książki Uwodziciel Carole Mortimer
Okładka książki Uwodziciel
Carole Mortimer Wydawnictwo: Harlequin Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny
Some Like It Wicked
Harlequin
2014-10-17
2014-10-17
Anna Pietraszewska
księżna wdowa romans miłość zaloty rozpustnik

Okładka książki Hiszpański temperament, Bal na Manhattanie Carole Mortimer, Heidi Rice
Hiszpański tem... Carole Mortimer, He...
Okładka książki Zakochany Nowy Jork Lucy Monroe, Carole Mortimer, Sandra Morton
Zakochany Nowy... Lucy Monroe, Carole...

Lekka i przyjemna książka, w sam raz na weekend.

Lekka i przyjemna książka, w sam raz na weekend.

2084

Jak na romans z dolej póki bardzo zgrabnie napisany, choć ma słabsze momenty (zbyt powierzchowne reakcje wdowy),ale pięknie wpisuje się w kanon. On przystojny a ona bajecznie ładna i oboje bogaci.
Przyjemna lekturka na zimowe rozgrzanie.

Przyjemna lekturka na zimowe rozgrzanie.

O wow! Ale się zrelaksowałam przy tym harlekinie. Jakbym była Simem, to poziom mojej rozrywki byłby szybko zielony jak ogórek. Jest to jeden z romansów, które naprawdę zapamiętam, a nie tak jak inne, które po przeczytaniu zapomina się już następnego dnia.

Było kilka momentów, które były bardzo głupie, ale ogólnie romansik na plus. Przykładowo np. próba gwałtu na bohaterce, która nie zrobiła na niej większego wrażenia i ot tak przeszła nad tym do porządku dziennego.

Bohaterowie na plus - ona wdowa o kiepskiej opinii w towarzystwie, po nieudanym małżeństwie, on przystojny książę hulaka, również z nadszarpniętą reputacją. Jemu zupełnie nie przeszkadzają plotki, więc podrywa księżną i próbuje ją zdobyć a przede wszystkim ratuje ją z wielu opresji.
Wokół są bardzo sympatyczne postaci - jego przyjaciele i jej przyjaciółki. Bardzo ciekawy wątek małżeństwa księżnej Pandory. Wątek kryminalny nie był zły biorąc pod uwagę jak to jest cienka książeczka. O dziwo miał ręce i nogi i bardzo wciągnął.

Zakończenie takie szybkie, trochę na kolanie, wszystkie wątki wyjaśniły się raz dwa.

Lubię klimat Londynu, bali, plotki, powozy, ach:) W książce były "momenty" ;)

super książka, warto przeczytać...

super książka, warto przeczytać...

• Romans Historyczny
  • Harlequin