Miley Cyrus. Dobra/Zła

2014-10-23
2014-10-23
Anna Dobrzańska
miley cyrus

Miley bardzo lubię i dlatego sięgnęłam po tę pozycję. Nie jest to jednak super pozycja. Przyznam, że trochę się nudziłam, trochę nie chciałam tej książki kończyć (głównie dlatego że nie miałam ochoty do niej zaglądać). Uwielbiam zdjęcia które są zawarte, niektóry fragmenty. Nie jestem jednak fanką tej biografii.

Nie wiem co mnie skłoniło do przeczytania tej biografii.
W moim otoczeniu Miley jest uważana za dziewczynę wykolejoną, obciachową i zbyt kontrowersyjną nawet jak na te czasy...
Nie słucham jej jakoś nagminnie, ale uważam, że ma bardzo ciekawy głos, repertuar czasami też niczego sobie, ale nie jest to ktoś o kim myślę najpierw odpalając youtube'a.
Ogółem biografia napisana świetnie (!!!) - wow, aż trzy wykrzykniki, a to znaczy, że nie nudziłam się ani przez chwilę.
Zaczynamy od historii jej ojca i płynnie przechodzimy do tego jak spotkał matkę Miley, jak dla rodziny rezygnował z kariery (niesamowite poświęcenie) i jak w końcu odkrył, że Miley ma niesamowity talent do robienia wokół siebie hałasu i mega wielkiego show.
Jak to zwykle bywa, zaczęła jako dziecko w Disney Channel jako odtwórczyni roli Hannah Montana (parę odcinków widziałam, nie mój typ komedii, ale fanów ponoć miała wtedy sporo). I jak to zwykle z Disneyem bywa, ograniczają swoje gwiazdki, aby jak najdłużej były "czyste", nieskalane seksem i własnym zdaniem - co ewoluowało potem w Miley, która mamy teraz. Czy jestem zdania, że to Disney skrzywdził Miley? Nie... Nie wiem, może gdyby zaczęła karierę dopiero jako 15-latka to od razu pokazała by się w obecnym wydaniu? Tego nie wiemy i już się nie dowiemy, bo mamy co mamy i albo słuchamy pięknego głosu, albo narzekamy na kręcenie d*pą.
Polecam

Nie wiem co mnie skłoniło do przeczytania tej biografii.
Ogółem biografia napisana...

Książka równie kontrowersyjna i buntownicza jak Miley, aczkolwiek pojawiają się w niej wątki wzruszające, zabawne ukazujące ją jako zwyczajną i ciepłą osobę :)
Pojawiają się w niej także momenty kryzysowe, które dają nam spojrzenie na jej życie w zupełnie inny sposób. Dzięki tej lekturze można zobaczyć co kariera w bardzo młodym wieku robi z człowiekiem.

Miley Cyrus . Kontrowersyjna , niegdyś gwiazdka Disney'a . Książka napisana naprawdę ciekawie , wprowadza w jej życie i pokazuję ją od tej "drugiej strony" , której większość osób nie zna przez co pochopnie ją ocenia . 8/10 zyskała dlatego , że naprawdę za długi jest wstęp o jej ojcu , uważam , że jej ojciec nie powinien być tak istotny i szczegółowo opisany na początku , ponieważ to nie dla niego kupujemy tę książkę . Ale poza tym bardzo dobra obrazująca prawdziwą , niepowtarzalną Miley .

Ta biografia pokazuje nam jak to było naprawdę. Miley wzór dla wszystkich nastolatek a Disney jej najlepszy przyjaciel. Jednak jak to w prawdziwym życiu bywa, przyjaciel może sprowadzić nas na dno. Dzięki książce można zrozumieć czemu Miley jest taka a nie inna i nie wiem czy można mieć to jej za złe.

Chyba najgorsza książka jaką miałam w życiu w ręku :)
I nie chodzi bynajmniej o temat - uważam, że historia dziewczyny, która najpierw była przez wiele lat gwiazdeczką Disneya, a później musiała to odreagować musi być interesująca. Ale grafomański, pretensjonalny, nieprofesjonalny ton w jakim książka została napisana jest absolutnie straszny.

Najzabawniejsza jest część dotycząca matki Miley - nie miała znajomych, bo była piękna, a skoro złe plotkary ją obgadywały, to żeby im dać temat, celowo zaszła w ciążę w wieku 14 lat! Logiko, giń!

Nie polecam, chyba że kogoś fascynuje turpizm.

Chyba najgorsza książka jaką miałam w życiu w ręku :)

Najzabawniejsza jest część...

Miley Cyrus. Wydaje mi się, że ciężko było o niej kiedykolwiek nie usłyszeć. Zaczynała jako zwykła dziewczyna z Nashville, jako niewinna Hannah Monatana, wzorzec dla dorastających dziewcząt. Dziś jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd świata. Wszyscy zastanawiamy się czym jeszcze zabłyśnie Miley, czym nas zaskoczy. Jak mogliśmy zauważyć do tej pory – pomysłów jej nie brakuje.

Im bardziej postać Miley jest złożona, tym trudniej było mi się zabrać za napisanie tej recenzji. Zdecydowanie zaliczam się do dzieci wychowanych na serialach Disneya, i pamiętam, że swego czasu prawdziwa Mileymania rozpętała chaos nie tylko w Ameryce, a na całym świecie.

Sam wstęp książki gwałtownie i niespodziewanie wrzuca nas w szpony paparazzich w sierpniu 2013 roku. To owego wieczoru w nowojorskim Brooklynie niebawem miało rozpętać się prawdziwie piekło. Skandaliczny taniec Cyrus z Robinem Thicke na gali MTV-VMA [kilk] spowodował prawdziwą wrzawę w całym świecie. Hejterzy pochyleni przed klawiaturą zacierali rączki, dziennikarze złapali groźnego bakcyla, a Twittera zaczęła zalewać ogromna fala krytycznych wpisów, które pojawiały się z rekordową szybkością trzysta tysięcy na minutę. To, co wydarzyło się pamiętnej nocy już na zawsze zatarło nasze wyobrażenie niewinnej Miley. A potem było jeszcze gorzej…

W kolejnym etapie książki Chloe Govan poznajemy młodą piosenkarkę jako zupełnie inną, wyswobodzoną duszę. Kontrowersyjną, oryginalną, momentami arogancką i przesiąkniętą hipokryzją. Ale wolną, robiącą wszystko, nie bacząc na wymogi jej narzucane i żądania. Wielu z nas zastanawia się, kim w końcu ona jest, ta Miley? No właśnie. Nasuwa mi się tylko jedna prawdopodobna odpowiedź. Jest sobą. Wydaję mi się, że ona od zawsze była tą Złą, bardziej lub mniej, jednak ciągła presja, jaką na niej wywierały dość nieprzyjazne stosunki ze światem Disneya, przekroczyła limit i Miley nie wytrzymała. Serial, który wyłożył jej jak ma wyglądać, w co ubierać, i jak zachowywać. Wytwórnia, która zrobiła z niej maszynkę do pieniędzy, nie licząc się z tym, czy dany gatunek muzyczny pochodził od niej, miał głębsze przesłanie, prosto z serca. I to jest smutne. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że gdyby Miley nigdy nie dostała roli w serialu Hannah Monatana, zyskałaby coś o wiele większego niż pieniądze. Rodzinę. Prawdziwą i kochającą, nie na skraju rozwodu, nie taką, którą ona sama musiała ratować, zwracając na siebie uwagę rodziców, a i całego świata.

Pamiętam momenty, gdy serial Hannah Montana, był filmem, którego oglądałam cały czas, bez przerwy. I nie przeszkadza mi to, że Miley wygląda teraz jak wygląda, i zachowuje się tak, jak się zachowuje. Wierzę, że w środku została tą samą dziewczyną, tą samą istotą. Nadal jest tak samo mądra, a cytaty wywiadów robią niewiarygodne wyrażenie. Wrażenie, że broni to co czuje i uważa za prawdziwe. Szczególne uczucia wywarła u mnie interpretacja piosenki Can’t Be Tamted [klik], dotycząca zamknięcia w klatce jak rzadki gatunek ptaka w muzeum. Gdy oślepia ją blask fleszy zasłania twarz wielkimi skrzydłami. Gest ten symbolizuje jej bezbronność wobec zamieszania wokół jej osoby. W końcu z innymi pobratymcami wznieca bunt i razem demolują to, co zniszczyło ich życie. Takie zachowanie stawia Miley w świetle wojowniczki, ale czy taką nie jest? Coraz częściej nadarza jej się okazja na pokazanie pazura.

Nie mnie jednak oceniać jaka naprawdę jest Miley Cyrus. Doskonale wiedzą to ci, którzy znają ją osobiście, i to jest właśnie najważniejsze. W szczególności jej tata, Billy Ray, który publicznie przyznał się, wylał swoje uczucia na karty paro stronicowego wywiadu, mówiąc czym zawinił wychowując córkę, a z czego jest naprawdę dumny. Biografię Miley Cyrus Dobra/Zła polecam przede wszystkim fanom. Za szczerość, za wierne dotarcie do źródeł, za przede wszystkim przekonanie mnie do osoby Miley Cyrus. Jestem żywym przykładem, że zwykła persona, znudzona i zażenowana licznymi pokazami i aferami wokół byłej gwiazdy Disneya odnajdzie pewne przesłanie i zrozumie ją, jej postępowania i motywy. Momentami przesadza. Okej, wszystko jest dla ludzi, rozumiem. Lecz z umiarem. Jej nowy wizerunek… czym on jest? Chwyt marketingowy? Zwrócenie na siebie uwagi mediów? Świata? A może chęć wyrażenia siebie? To i sto razy więcej na temat życia celebrytki Miley Cyrus zapisane jest na trzystu pięćdziesięciu stronicach, które pochłonęłam z czystą ciekawością.

całość na: http://wantescape.blogspot.com/2014/12/od-disnejowskiej-ksiezniczki-do-upadego.html

Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie wiedziałaby kim jest Miley Cyrus. Tą kontrowersyjną piosenkarkę i aktorkę zna dziś praktycznie każdy. Jedni ją uwielbiają, drudzy darzą ją nienawiścią. Co sprawia, że Miley Cyrus wzbudza tak skrajne emocje? Początkowo była wzorem do naśladowania dla wszystkich dziewcząt, teraz wzbudza coraz więcej negatywnych emocji wśród swoich dotychczasowych fanów. Co takiego stało się w życiu tej dziewczyny, że przeszła tak skomplikowaną metamorfozę? Tego dowiecie się czytając pierwszą biografię o Miley Cyrus wydaną po polsku.

Muszę przyznać, że nie jestem wielką fanką Miley. Zawsze uważałam, że każda jej decyzja jest spowodowana chęcią zarobienia większej ilości pieniędzy. Zachowanie Cyrus strasznie mnie drażniło i byłam zdziwiona jej coraz bardziej kontrowersyjnymi pomysłami. Postanowiłam jednak przekonać się jak naprawdę wygląda życie jednej z najbardziej znanych osób na świecie. Czy po przeczytaniu biografii zmieniłam o niej zdanie?

Książka ukazuje Miley Cyrus w zupełnie innym świetle niż widzimy w gazetach, czy telewizji. Tak naprawdę dziewczyna codziennie boryka się z trudnymi problemami i stara się nie przejmować hejtami, które codziennie pojawiają się w sieci. Jej życie wcale nie jest takie łatwe jak może się niektórym wydawać. Dzięki tej książce poznajemy wiele faktów nie tylko na jej temat, ale również na temat jej rodziny. Wielokrotnie byłam zaskoczona tym w jaki sposób trafiła do obsady serialu Hannah Montana. Myślę, że wy również będziecie zdziwieni i zobaczycie, że nie wszystko przychodziło jej tak łatwo.

Biografia jest napisana prostym językiem, który czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowo w książce znajdziemy trochę zdjęć przedstawiających Miley w różnych etapach jej życia. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów tej piosenkarki i aktorki, a także dla tych, którzy tak jak ja pragną dowiedzieć się czegoś o tej niezwykle kontrowersyjnej dziewczynie. Ta książka to naprawdę świetnie wydana biografia, która zawiera mnóstwo ciekawych informacji i ciekawostek.

Nie gwarantuję wam, że czytając tą książkę polubicie Miley Cyrus, ale z pewnością spojrzycie na nią w innym świetle i przekonacie się, że to co robi nie jest do końca nastawione na sławę i pieniądze. Zobaczycie, że życie gwiazdy wcale nie jest łatwe, a codzienne problemy mogą okazać się trudne do rozwiązania. Na okładce widnieje bardzo ładne zdjęcie Miley, które niezwykle mi się podoba i od razu zwróciłam na nie uwagę.

Największa kontrowersyjna gwiazda pop. Zaczynała od roli niewinnej, grzecznej dziewczynki w serialu Hannah Montana. Czy naprawdę była grzeczna, czy to prawdziwa ona? Nie, od zawsze była zwariowaną, szaloną dziewczyną z energią. Tabloidy czekają na jej najmniejszy ruch, aby o niej napisać, wyśmiać, znieważyć. Czy Miley jest naprawdę zła? W książce poznajemy jej dzieciństwo, jej trudne chwile w szkole, jej walkę z przeciwnościami losu. Podsumowując biografia jest świetnie napisana, język jest prosty i łatwy do czytania. Wielkie gratulacji dla autorki za napisanie tak świetnej książki. Bardzo fajnie, że wydawnictwo dało do książki fotografie, jest dość dużo ich, niż w wielu innych. Jakość jest wysoka, co czyni kolory pełne życia. Widać, że wydawnictwo wzięło się poważnie za tę książkę.

• Biografie
  • Wygrane w konkursach