rozwińzwiń

Lot w nieskończoność

Okładka książki Lot w nieskończoność Joseph Henri Rosny
Okładka książki Lot w nieskończoność
Joseph Henri Rosny Wydawnictwo: Biblioteka Groszowa Cykl: Astronauci (tom 1) fantasy, science fiction
159 str. 2 godz. 39 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Astronauci (tom 1)
Tytuł oryginału:
Les Navigateurs de l'infini
Wydawnictwo:
Biblioteka Groszowa
Data wydania:
1928-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1928-01-01
Liczba stron:
159
Czas czytania
2 godz. 39 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Halina Korska
Tagi:
klasyka sf Mars pierwszy kontakt
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1231
814

Na półkach: , ,

Napisane z tęsknym spojrzeniem, co kryje się na obcych planetach. Joseph Rosny to pisarz zagadka. Modernistyczny partykulant, który w Polsce jest praktycznie nieznany. Dziwne, bo ów francuskojęzyczny bajarz Sci-Fi pochodzenia belgijskiego inspiruje wywodami, jak spotkanie pozaziemskie prowadzi do samopoznania czy do wspólnie budowanej przyszłości - dalekosiężnej w widywaniu nowej historii dla dwunożnych istot. Historia bez bitew, lecz czyste źródełko napędzane troską o drugie życie z innego wymiaru. Nie ukrywam, że czekam na wydanie ,,La Mort de la Terre'' w naszym kraju, ale obawiam się, iż nigdy nie dostąpię tego zaszczytu. Dlaczego akurat ten tytuł?, ponieważ traktuje o dosyć poważnym problemie ludzkości, kiedy woda wyschła na ojczystej planecie - sam koncept jest wspaniały, przyznacie?

A o czym jest ,,Lot w nieskończoność"? O podróżnikach z kosmosu, którzy lądują na marsie. Nie znajdziecie tu amerykańskiej pieśni o podbijaniu, przypisywaniu sobie cudzych dokonań, Lemowskiej strategii o nieporozumieniach z Marsjanami. Trochę inna wrażliwość, i jakżeż interesująca! Gdzie dochodzi do galaktycznego romansu, wymiany ras nauką oraz zgody na współoddziaływanie. Gdzie statki napędzane są sztuczną grawitacją, a życie wypełnione po brzegi mądrością. Odejście od koncepcji Wellsa, który bał się kontaktu z trójnożnymi gigantami. Oczywiście, obaj artyści bez porównania. Piszący w innym kontekście. Rosny to spokojny marzyciel wierzący w kontakt po stokroć, ale nie bez melancholii, że bez człowieka nie byłoby pozostałych odkrywców z dalekich planet. I jakaż szkoda, że Rosny w Polsce jest kompletnie pomijany, gdzieś na peryferiach sztuki fantastycznej. Tacy pisarze potrafią inspirować przyszłe pokolenia, niemniej niż Zajdel czy Strugaccy. Polecam.

Napisane z tęsknym spojrzeniem, co kryje się na obcych planetach. Joseph Rosny to pisarz zagadka. Modernistyczny partykulant, który w Polsce jest praktycznie nieznany. Dziwne, bo ów francuskojęzyczny bajarz Sci-Fi pochodzenia belgijskiego inspiruje wywodami, jak spotkanie pozaziemskie prowadzi do samopoznania czy do wspólnie budowanej przyszłości - dalekosiężnej w widywaniu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
358
48

Na półkach:

Staroświeckie s-f, ale czyta się świetnie. Szkoda, że nie ma polskiego wydania drugiej części "Astronautów".

Staroświeckie s-f, ale czyta się świetnie. Szkoda, że nie ma polskiego wydania drugiej części "Astronautów".

Pokaż mimo to

avatar
342
342

Na półkach: ,

Młode SF, jeszcze tak naiwnie idealistycznze, pozbawione psychoz towarzyszących kolejnym twórcom. I tak pieknie niedopasowane do realiów, jakie już teraz znamy, po pierwszych astronautach i kosmonautach, i po wszystkich doświadczeniach długiego XX wieku...

Miło jest wrócić do świata, w którym życie na Marsie jest prawdziwe, a kontakt nie musi skończyć się Lemowskim Fiaskiem. brak analiz chemicznych i doświadczalne kopanie marsjanina, żeby sprawdzić, jak się porusza też są przyjemną odskocznią od przeintelektualizowanych nowszych pozycji.

SF może nie być alegorią istniejącego świata i nie nudzić, jak się okazuje. Ale być może dotyczy to tylko starych pozycji? Nowe, pisane dla pisania, będące po prostu czytadłami bez drugiego dna - nudzą.

Młode SF, jeszcze tak naiwnie idealistycznze, pozbawione psychoz towarzyszących kolejnym twórcom. I tak pieknie niedopasowane do realiów, jakie już teraz znamy, po pierwszych astronautach i kosmonautach, i po wszystkich doświadczeniach długiego XX wieku...

Miło jest wrócić do świata, w którym życie na Marsie jest prawdziwe, a kontakt nie musi skończyć się Lemowskim...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    25
  • Chcę przeczytać
    9
  • Fantastyka naukowa
    2
  • Posiadam
    2
  • Kosmos👨‍🚀
    1
  • 🚀 Fantastyka naukowa
    1
  • ! Nie posiadam
    1
  • ! Powieść
    1
  • F: Audio
    1
  • Sci-Fi
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lot w nieskończoność


Podobne książki

Przeczytaj także