Rywalki. Książę i gwardzista

2013-03-05
Małgorzata Kaczarowska
literatura amerykańska romans

6,5-7/10

Ogólnie fajen, ale nie wiem co więcej napisać.

Zdecydowanie za mało Maxona. Książka ma prawie 300 stron, a jemu poświęcono niecałe 100 stron. Był bardzo ciekawą postacią, nie powinien zostać pominięty. Bardzo brakuje mi kontynuacji jego losów
Zabrakło rozgraniczenia między Maxonem a Aspenem, przechodząc do punktu widzenia Aspena miałam wrażenie, że wciąż czytam o Maxonie.

,,Książe i Gwardzista’’ opowiada o wydarzeniach sprzed Eliminacji, w których brała udział główna bohaterka serii. W tej książce czytelnik może jeszcze bliżej poznać księcia Maxona, jego odczucia i przeżycia podczas Selekcji kandydatek. Z kolei w dalszej części nowelki poznamy bliżej życie gwardzisty Aspena!

Dla tych co czytali: Jak myślicie, książki stanowią ciekawy...

Od początku jestem zachwycona Rywalkami i ich historią, jednak ten dodatek według mnie jest zbędny. Nie wnosi nic nowego do ich przygód. Czułam się, jakbym czytała ponownie wcześniejsze części, czego nie lubię. Jeszcze jak historia chłopaków była do przeczytania, tak ostatnia część, czyli rozmowa autorką na temat Rywalek to kompletne nieporozumienie. Jest ona zbędna.

Dodatek zdecydowanie lepszy niż pozostałe części serii.

"Rywalki . Książę i Gwardzista "to dodatek specjalny do serii ,skierowany głównie do osób zakochanych w serii.

W tej części mamy dwa opowiadania z perspektywy obu ukochanych Ameriki Singer. Przyznam, że jestem zauroczona zarówno Aspenem jak i księciem Maxonem.

Obaj byli niezwykle wspaniałymi, niesamowitymi mężczyznami.
Obaj kochali naprawdę Amerike .

Szczerze jak ...

Tak naprawdę to trudno ocenić tę książkę... Jest to dodatek, ale moim zdaniem całkiem zbędny. Nie wnosi niczego nowego, świeżego. Zawiodłam się tym, że tak mało było przemyśleń Maxona, najważniejsze wątki zostały pominięte. Styl i klimat nadal tak dobry jak w Rywalkach ale niczego ciekawego jeżeli chodzi o treść.

To już chyba mój szósty powrót do tej serii i pierwszy od ponad trzech lat. Naprawdę miło po takim czasie wrócić do tych książek. Oczywiście, teraz potrafię dostrzec ich wady, co nie zmienia faktu, że podczas czytania nadal bawię się rewelacyjnie. Kiera Cass po prostu potrafi zaciekawić czytelnika. Przez książkę się po prostu płynie, przeczytanie jej (a także reszty...

Pierwszy dodatek do "Selekcji" Kiery Cass.

Mamy tutaj historie pisane z dwóch perspektyw: Maxona (księcia) i Aspena (gwardzisty).

"Książę" jest to część historii Maxona. Opowiada ona o jego uczuciach i życiu przed Eliminacjami.

"Gwardzista" to jest historia Aspena i opowiada ona o jego życiu w zamku i uczuciach do Ameriki.

Recenzja będzie krótka. Czytało mi się lekko...

5 980
    3 063