Królowa i Faworytka

Data 1. wydania:
2014-12-02
Małgorzata Kaczarowska
romans

Szczerze to myślałam, że to będzie opowieść tylko o królowej jak ona spostrzegała eliminacje Ameryki, ale nie i później myślałam, że cała książka będzie o tym, ale okazało się, że nie…daje 7/10 bo to nie było nic wybitnego, ale dzięki nim wiedziałam jak się potoczyła akcja bohaterek i to naprawdę jest wspaniałe! Ciężko ocenić fabułę, gdyż były to pojedyncze opowiadania, ale najbardziej spodobało mi się o tych urodzinach Maxona i jak on się dowiedział o dziecki to było cudne! Czy polecam? Tak Ale trzeba przeczytać całą serie albo chociaż pierwsze 3 tomy.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Elitę" czytałam już kilka razy, jednak te opowiadania wpadły w moje ręce po raz pierwszy. Ogólnie nie są złe. Na pewno pozwalaj lepiej wniknąć w to, dlaczego królowa i faworytka zachowywały się w taki a nie inny sposób. Choć opowiadanie o królowej nie sprawiło, że polubiłam ją bardzie, to w przypadku drugiego tak właśnie było.

6,5-7/10

6,5-7/10

Całkiem spoko, uzupełnia pozostałe książki z cyklu.

Całkiem spoko, uzupełnia pozostałe książki z cyklu.

Uważam, że napisane przez Cass nowele stanowią bardzo ciekawy dodatek do serii i mimo podzielonych opinii, uważam że bardzo wzbogaciły charakterystykę bohaterów i pozwoliły rzucić światło na zupełnie inną perspektywę wydarzeń. Mimo to, myślę, że powinno się je przecztać po skończeniu trzech pierwszych tomów, aby łatwiej było się zorientować w opisywanych postaciach oraz ich historiach, a także nie zafundować sobie spojlerów w głównych wątkach całej serii.

,,Królowa i Faworytka’’ opisuje uwielbianą przez wszystkich królowę Amberly, matkę księcia Maxona. Ukazuje jej życie oraz drogę na tron. W jaki sposób zdobyła serce bezwzględnego władcy?

Książka opisuje także losy jednej z kandydatek Eliminacji-Marlee Tames. Dziewczyna nieoczekiwanie ulokowała swoje uczucia w kimś innym niż przystojny książe Maxon. Jak to się stało, że w jej sercu zagościła, na ówczesną sytuację, zakazana miłość?

Przyjemny powrót do świata Rywalek, ale właściwie nic poza tym. Zapewne o wiele lepiej odebrałabym tą książkę, gdybym czytała ją zaraz po skończeniu oryginalnej trylogii, wówczas wiele by mi wyjaśniła i odpowiedziała na niezadane wówczas pytania. Ponad dwa lata po zakończeniu Rywalek nie ma to zbytnio sensu :)

Przyjemnie było mi wrócić po długim czasie do świata który stworzyła Cass. Krótki zbiór opowiadań, który przedstawia jak matka Maxona zakochała się w jego ojcu i w jaki sposób go postrzegała. Autorka bardzo bała się, że królowa wyjdzie na osobę płytką i głupiutką, ja mam jednak inne wrażenie. Moim zdaniem była osobą na wskroś dobrą z sercem na dłoni. Dlatego kochała króla mimo jego surowości, widziała w nim dobro. Miło było poznać losy innych dziewczyn, które starały się o księcia. Każda była inna, każda potrzebowała czegoś innego od życia. Cieszę się, że zostały pokazane ich charaktery, pragnienia, które były zupełnie od siebie inne. To była bardzo miła lektura, idealna do zrelaksowania się.

Super

Super

Na półkach: , , , ,

Ciekawe dopełnienie serii Rywalki. Bardzo przyjemnie rozwinięta historia przyjaciółki Ami. Dodatkowo fragment wydarzeń z poprzednich eliminacji... Uważam, że to doskonały wybór dla każdego, komu podobała się seria Rywalki:)

Dodatek ukazuje przebieg wydarzeń, które miały miejsce w czasie Eliminacji. Ukazane w nim historie wnoszą nowe informacje, jednak nie zrobiły na mnie tak dużego wrażenia jak główne książki.