Ilustrowana Biblia

praca zbiorowa Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk literatura dziecięca
Firma Księgarska Olesiejuk
literatura dziecięca
2014-01-01

Biblia przepiękna, bogato ilustrująca opowieści zarówno Starego jak i Nowego Testamentu na 312 stronach. Opisy wystarczające by przedstawić historie dokładnie lecz nie nudząc dziecka. Czcionka i zdobienia zachęcają do czytania.

Minusem jest pominięcie tęczy jako symbolu przymierza zawartego pomiędzy Bogiem a Noe oraz nieścisłości przy Ezawie.

Miło się czytało synkowi czteromiesięcznemu podczas karmienia i zasypiania. Mi też się ta wiedza biblijna spodobała i wrócimy do niej jeszcze nie jeden raz.

Na tym blogu omawiałyśmy już kilka różnego rodzaju Biblii. I choć każda z nich ma w zasadzie taka samą treść, to każda z nich jest zupełnie inna. Mają różne wydania, historie ze Starego i Nowego Testamentu są w nich zupełnie inaczej opowiedziane. I tak naprawdę sama nie wiem, która z nich jest ładniejsza. Każda z nich ma swój urok. Więc decyzję, która z nich powinna zająć...

• Olesiejuk
więcej mniej