Panna młoda

Okładka książki Panna młoda Nike Farida
Okładka książki Panna młoda
Nike Farida Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Róża pustyni (tom 1) literatura piękna
Róża pustyni (tom 1)
Prószyński i S-ka
2014-09-16
2014-09-16
Literatura polska

Książka, którą czytałam z wielką ciekawością. Piękna fabuła, która ukazuję życie mądrej i odważnej kobiety. Świat Bliskiego Wschodu fascynuje i napawa ciekawością nie jedną Europejkę. W tej książce autorka przepięknie ukazał kulturę i życie właśnie Bliskiego Wschodu.

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Niby przepych Bliskiego Wschodu, niby te libijskie klimaty. Ale jednak czegoś zabrakło. Albo raczej było dużo za dużo wszystkiego.
W skrócie nie urzekła mnie ta historia zbyt szczególnie. Na plus - czyta się szybko.

2041

Znowu mnie to spotkało!
Po pierwsze upychanie do jednej książki wszystkiego, co nie przyjdzie Autorce do głowy. Powtarzam się, ale więcej nie znaczy lepiej.
Po drugie próba "podniesienia rangi" książki przez powoływanie się na rodzinne koligacje. Baczyński, Anders, rodzina królewska.... Biorąc pod uwagę dość pospolity język, jakim książka jest napisana, odwoływanie się do tak znamienitych przodków uważam za nadużycie.

Znowu mnie to spotkało!

"Panna Młoda" jest typową powieścią opisującą losy ludzi , którzy dążą do lepszego jutra . ludzi którzy zatracają się w wirze pracy,luksu , namiętności . Książka w głównej mierze oferuje nam ciekawą fabułę połączona z fascynująca przygodą przeplataną radosnymi chwilami na przemian z dramatami z momentami grozy które nie tylko są fikcja literacką , lecz codziennością w krajach arabskich która nie zawsze jest tak kolorowa jak wielu z nas uważa , autorka kładzie głównie nacisk na wątki religijne , ukazuje nam islam widziany przez katolików , czy chrześcijan w świetle widzianym przez muzułmanów .

Książka jest jak najbardziej pozycją dla wszystkich . fani literatury związanej z tematyką arabską nie powinni się zawieść :)

Sięgając po tę pozycję spodziewałam się czegoś innego. Tematyka arabska i problemy kobiet w krajach arabskich zawsze mnie wciągały. W tej książce czegoś mi zabrakło. Czyta się całkiem przyjemnie chociaż, moim zdaniem Tanya Valko pisze lepiej.
Powieść opowiada o losach Polaków pracujących w Libii i innych krajach muzułmańskich. Przepych i bogactwo przeplata się tu z miłością i zdradą. Warto przeczytać, ale jak dla mnie szału nie ma.

Zakazana miłość, zazdrość to wszystko dzieje się w kilku krajach w arabskich klimatach. Bardzo lubię książki z tematami arabskimi, gdzie można poznać ich obyczaje, dlatego zainteresowała mnie ta książka. Już czekam na "Żonę".

Bardzo lubię powieści o obcokrajowcach mieszkających w krajach islamskich, jednakże tej książki nie mogłam przeczytać do końca. Wydaje mi się, że każdy rozdział opowiada inną historię, bogato okraszoną historią powszechną krajów muzułmańskich (historia wplatana jest w dialogi),przez co stworzył się chaos i podręcznik historii.

Przeczytałam teraz powieść "Panna Młoda" Nike Farida. Jestem zachwycona, dzięki niej mogłam podróżować po świecie z bohaterami, odkrywać zakątki Libii, Rzymu i Innych pięknych części świata, jest tu mieszanka kultur: europejskiej, arabskiej,żydowskiej, jest też trochę Ameryki. Opisy zabytków, potraw i obyczajów. Jest historia przeplatana ze współczesnymi dla bohaterów latami 70-tymi XX wieku, jest i przygoda i dramat oraz miłość a również zdrada. Polecam tę powieść wszystkim,którzy nie lubią monotonni w czytaniu a może i w życiu. ziękuję za tę powieść, czytanie jej sprawiło mi wielką przyjemność. Mogłam przenosić się w różne miejsca z różnymi bohaterami, zdarzyło się też zdenerwowanie na różne sytuacje, i bohaterów, zwłaszcza na Jacka, no ale w życiu jest różnie, nie ma samej idylli. Ja sama jestem domatorką i nie lubię podróżować ale lubię programy o podróżach i obyczajach. Domyślam się, że przeniesiemy się też do 11 września 2001r. Do dzisiaj pamiętam co robiłam, jak to się stało. Czekam z niecierpliwością na dalsze losy bohaterów.

Libijska Trylogia Róży Pustyni 1 tom zaciekawił mnie i poruszył piękną okładką z libijską dziewczyną...wywołało u mnie mocne wrażenia, emocje.
Historia opowiada o Amerykańskiej dziewczynie Karen, która wyjechała ze swojego kraju w poszukiwaniu lepszego życia, przyjeżdża do Libii do nieznanego kraju i zamieszkuje w Libii.
Poznaje mieszkańców Libijczyków, ich tradycje..kulturę Libijską.
Panuje tam i sprawuje rządy Kaddafii w Libii.
Z stamtąd wywodzi się religia Islam.
Inny świat Islamski ukształtował charakter dwojga bliźniaków braci są zawsze nierówno traktowani przez zapracowaną, ciężko i pochłoniętą pracą zawodową matką.
Karen nie umie sobie poradzić ze swoim nowym życiem, cierpi bardzo na każdym roku i na oczach Libijczyków jest upokarzana, szykanowana i nie tolerowana.
Dają jej to ludzie odczuć na własnej skórze, napiętnowana..źle traktowana jest.
Wstrząśnięta, pogrążona w smutku, cierpieniu dziewczyna czuje się winna rozbicia rodziny.
Złowrogo nastawieni i negatywnie ludzie do niej sa, nienawidzą jej.
Trudno odnaleźć się nastoletniej Amerykance w Libii.
Pewnego dnia poznaje młodego Araba, na którego zwraca uwagę młodzi zakochują się w sobie.
Libijska ludność nie chce zaakceptować ich związku.
Barwna, piękna opowieść pokoleń rodzinnych.
Piękna Ściana Płaczu towarzyszy bohaterom, którzy przemierzają Saharę i przejeżdżając spotykają imponujące, znakomite wieżowce w Nowym Jorku.
Egzotyczną roślinność z nawoływaniem muezzina w tle.
Książka z klimatem, świetną akcję tworzy.
Wciągająca lektura poleca!!!

Poznaje mieszkańców Libijczyków, ich...

Bardzo dobra książka.
Wielowątkowa historia spisana w przyjemny dla czytelnika sposób.
Na pewno sięgnę po dwie kolejne części.

Bardzo dobra książka.
Wielowątkowa historia spisana w przyjemny dla czytelnika sposób.
Na pewno sięgnę po dwie kolejne części.

• Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Do kupienia