Perska żona

Okładka książki Perska żona Laura Fitzgerald
Okładka książki Perska żona
Laura Fitzgerald Wydawnictwo: Remi Cykl: Perska narzeczona (tom 2) Seria: Kobiety Orientu literatura piękna
Perska narzeczona (tom 2)
Kobiety Orientu
Iran miłość Laura Fitzgerald Ameryka marzenia

Kontynuacja książki perskiej narzeczonej. POLECAM

Kontynuacja książki perskiej narzeczonej. POLECAM

Kontynuacja Perskiej narzeczonej.

Piękna Tamila walczy o mężczyznę i wolność, której tak bardzo pragnie. Czy kiedykolwiek będzie mogła publicznie pocałować kogoś, kogo pokocha? Czy uda jej się pokonać przeciwności losu i pozostać w nowym domu?

We wszystkich kulturach ludzie mają jakieś marzenia i we wszystkich kulturach mogą żyć pełnią życia, tylko walcząc o nie. Dlatego właśnie do Ameryki przyjeżdżają imigranci z całego świata, by rozkwitnąć. Przybywamy, wierząc, że tutaj nikt nie zabroni nam śpiewać, fotografować ani robić tego, co przynosi radość naszej duszy. W Ameryce ludzie mówią "tak". Mówią "spróbuj". Amerykańskie marzenie oznacza możliwość bycia sobą naprawdę.

Kontynuacja Perskiej narzeczonej.

Tak jak wspomniałam wcześniej - dziś znowu spotykamy się z Tamilą, bohaterką "Perskiej narzeczonej". Teraz akcja toczy się wokół ślubu dziewczyny. Jej walce z przeciwnikami tej miłości i niespodziewanymi spotkaniami. Tym razem będzie o wiele ciekawiej :)

O autorce wspomniałam już co nieco we wcześniejszym poście. Teraz podam tylko kilka dodatkowych informacji :) Uczęszczała do szkoły średniej w Świętych Aniołach Boskiego Zbawiciela w Milwaukee. Podczas studiów poznała swojego przyszłego męża. Do pisania książek ostatecznie powróciła po urodzeniu dwójki dzieci. Od tego momentu napisała już cztery książki, a każda z nich okazuje się sukcesem.

"W mojej ojczyźnie, w Iranie, który tak głęboko we mnie siedzi, na dobre i na złe, do miłości ma się prawo tylko za zamkniętymi drzwiami."

Jest! Udało się! Główna bohaterka znalazła męża i dzięki temu ma szansę na zostanie w kraju. Teraz pozostaje tylko przebyć rozmowę w Urzędzie Imigracyjnym. Prosta droga. Niestety jak to w życiu bywa -nigdy nic nie jest proste. Na drodze do szczęścia Tami oraz Ike'a stają różne przeszkody. Najpierw jest to jego rodzina, później były narzeczony dziewczyny, a na samym końcu sam Urząd. Dziewczyna nie może poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, wierzy jednak, że jej idylliczny świat będzie trwał nadal. Otóż bardzo się zdziwi.

"Przysięgam, dziewczyno z Persji. Prawdziwa miłość odgania wszystkie strachy."

Ta część podoba mi się o wiele bardziej. Akcja jest bardziej dynamiczna, bohaterowie wyraziści, a sama historia przybiera nieoczekiwany obrót.

Tami, przez wpojone przez swój ojczysty kraj zasady bardzo trudno jest otworzyć się na uczucia wobec Ike'a. Boi okazywać się swoje pragnienia, uważa że powinna być żoną posłuszną swojemu mężowi, czego chłopak nie akceptuje i próbuje zmienić. Chce sprawić, by dziewczyna zawsze najpierw myślała o swoich potrzebach. By stała się odważna i gotowa walczyć o ich związek. Droga do tego celu jest długa i wyboista, ale nie niemożliwa do przejścia. Perypetie bohaterów tylko dodają uroku i jeszcze bardziej zachęcają do przeczytania tej książki :) Zatem gorąco polecam :)

Ufff, ale się rozpisałam. Cieszę się, że sięgnęłam po drugą część tej historii. Mogłam z zupełnie innej strony spojrzeć na bohaterów i ich zachowania czy podejmowane decyzje. Zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia po obie książki Laury Fitzgerald :)

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: https://3.bp.blogspot.com/-Nv77toOsWJQ/WnQuhMYA3JI/AAAAAAAAE_s/RtEKzwPyudAUQrG_iKrzFCgm0wGgmoEHgCLcBGAs/s400/2018.png

pierwsza część zdecydowanie lepsza

pierwsza część zdecydowanie lepsza

"Perska żona" to przede wszystkim kontynuacja pierwszego tomu "Perska narzeczona" Laury Fitzgerald.Jest to też powieść, której głównym tematem jest wolność i możliwość wyboru ( bez względu na pochodzenie, wiek czy wykształcenie) oraz dążenie do określonego celu ( marzenia, plany na przyszłość ).Głównymi bohaterami są Tamila ( młoda kobieta pochodząca z Iranu ) i jej mąż Ike ( Amerykanin ).
Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Tuscon.Tamila - od niedawna żona ukochanego mężczyzny Ike - postanawia złożyć wizytę jego rodzicom. Niestety dochodzi do spięcia wśród jego rodziny - przyszli teściowie nie chcą mieć z nią nic wspólnego ( m. in. z powodu jej pochodzenia ).Tamilę czeka wiele trudnych i niemiłych chwil oraz sporych komplikacji ( m. in. w sprawie jej małżeństwa czy pobytu w Ameryce ).Ma jednak wsparcie wśród najbliższych. Sama jednak nie daje sobie rady z przeciwnościami losu; często paraliżuje ją strach - staje się uległa ( boi się walczyć ).Mimo to kocha swego męża i chce dla niego jak najlepiej.
"Perska narzeczona"to poruszająca powieść, dotykająca istotnych kwestii ( walka o marzenia czy pragnienie bycia wolnym człowiekiem).W mojej opinii jest to z pewnością cenna lektura ( a i zakończenie jest ciekawe ).Budzi we mnie różne uczucia ( a to ciekawość - fabuła a to współczucie - bohaterce ). Dowodzi,że o wolność i marzenia trzeba walczyć (bez względu na okoliczności) - a zatem nasuwają się nam refleksje odnośnie postępowania.
Z chęcią polecam każdemu kto interesuje się tego typu książkami.

Strata czasu.

Strata czasu.

Kontynuacja Perskiej narzeczonej,tu Tamila już szczęśliwa mężatka,ale wraz ze ślubem pojawia się rodzina Ike i jest niekoniecznie szczęśliwa z sytuacji.Najbardziej przeciwstawia się synowej matka,która posuwa się do włączenia w obóz przeciwko byłej dziewczyny Jenny. Tamila musi się zmierzyć z przeszłością męża ,ale i z biurem wydającym pozwolenia na pobyt w USA.....
Do połowy książki akcja taka sobie,były momenty ,że chciałam odłożyć książkę,ale pózniej autorka nabrała wiatru i zdynamizowała akcję.W sumie niezła pozycja,pokazująca co muszą znosić emigranci starający się o pobyt w azylu wolności.

Do...

„Perska żona” to kontynuacja historii Tami („Perska narzeczona”). Powinien ją przeczytać każdy komu spodobała się pierwsza część.
Tami ma wciąż mentalność Iranki, ale mieszka w nowoczesnej Ameryce. Uczy się jej kultury ale szok kulturowy może naprawdę nieźle namieszać, sprawić, że czujemy się źle...

Nie czytając pierwszej części ("Perska narzeczona") nie byłam zagubiona w fabule. Z początku nie spodobała mi się ta ksiązka. Lecz wraz z kolejnym rozdziałami nie mogłam się doczekać co będzie dalej. Polecam tą ksiażkę na zimowe wieczory.

Dalsze losy Tami, perskiej narzeczonej historia piękna, wzruszająca polecam :)

Dalsze losy Tami, perskiej narzeczonej historia piękna, wzruszająca polecam :)

• Tematyka arabska
  • Arabskie