Księga wilkołaków

The Book of Werewolves
ezoteryka, senniki, horoskopy
Marek Skierkowski
wilkołak księga likantropia przemiana

Bardzo ciekawe podejście do likantropii. Spisana jeszcze w 1865 roku. Przedstawia raczej mity ni jeżeli fakty a sama w sobie neguje samo zjawisko wilkołactwa, a przynajmniej w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bardziej, w tego typu tytułach, interesuje mnie ogólnospołeczne podejście do różnych tematyk w danym okresie. Z poglądów przedstawionych w tej książce i sposobie...

Doprawdy niemałe rozczarowanie. Książka nie jest opiewanym w opisie kompendium wiedzy, właściwie niewiele z niej wyniosłam. Na dodatek, jest jedną z nielicznych, której nie miałam sił czytać, ani tym bardziej dokończyć. Po wielu podejściach zrezygnowałam.
Zawiera kilka chaotycznie opisanych historii. Właściwie cała książka to jeden wielki chaos, niestety bardziej...

Duże rozczarowanie. Trochę mitów, parę niejasnych zbrodni. Na pewno nie czyta się "jednym tchem". Szkoda pieniędzy.

• Niedoczytane/Przerwane
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • Wilki/Wilkołaki/Zmennokształtni
  • Chcę w prezencie
  • Baśnie i legendy
  • *Strachy na lachy
  • Do Kupienia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Księga wilkołaków