Zatrzymane chwile

Krajowa Agencja Wydawnicza
1994-01-01
1994-01-01
romans dramat

Historia młodej księżniczki, która dzięki wojnie poznała swoją miłość. Wraz z ukochanym wyjeżdża z rodzinnego miasta do Stanów, by rozpocząć wspólne życie. Nie trwa to jednak długo. Gdy wojna się kończy, wraca sama, a cała jej rodzina przepada. Podobnie, jak majątek. Musi zacząć samodzielne życie, znaleźć pracę i dać sobie z wszystkim radę. Trudna sytuacja. Jak sobie poradzi? Jakie kłody pod nogi dalej będzie rzucał jej los?
Książka pełna miłości, ale również cierpienia. Momentami wręcz wylewa się z niej ból oraz smutek.
Niestety wszystko szybko się toczy, łatwo pogubić się w wątkach, które nawet nie są zbytnio zagłębiane. Może taki własnie był zamysł? .

Ciekawa książka, bardzo wzruszająca. Niestety główna bohaterka miała ciężkie życie przepełnione smutkiem i cierpieniem. Do samego końca los jej nie oszczędził, niestety koniec nie był taki jak przypuszczałam myślałam że ta historia zakończy się całkowicie inaczej... Autorka mnie Zaskoczyla niestety negatywnie, ostatnie rozdziały tak naprawdę powinny być wykorzystane w nowej książce. To był minus tego opowiadania...

Przepiękna powieść o miłości przerwaniu cierpieniu. W Europie właśnie zakończyła się wojna. Serena od dwóch lat nie ma żadnych wiadomości od swojej ukochanej babci. Wraca ze Stanów gdzie po tragicznej śmierci rodziców ucieka przed wojną. Przyjeżdżając do Wenecji gdzie mieszkała z babcią dowiaduje się że babcia od dwóch lat nie żyje a jej dom został sprzedany. Jedzie więc do Rzymu zobaczyć swój dom rodzinny tam też ku jej zaskoczeniu Spotyka Marcelle staruszkę która kiedyś z nimi mieszkała. Dowiaduje się od niej że dom jej rodziców również został sprzedany i lada dzień ma się do niego wprowadzić major a wojsko szuka pracowników. Serena zatrudnienia się jako pokojówka. Wkrótce poznaje majora Brada Fullertona z którym nawiązuje romans. Serena wyjawia Bradowi swoje pochodzenie mówi że jest księżniczką. Brad dla Sereny zrywa zaręczyny. Odtąd zaczynają się problemy. Matka Brada Margaret Fulletron robi wszystko żeby zakończyć małżeństwo jej syna. Wymusza na Serenie podpisanie kontraktu mówiącego o tym że w razie śmierci jej męża ani Serena ani jej dzieci nie będą miały prawa do jego majątku. Jakiś czas potem Brad jedzie do Korei i w drodze zostaje zastrzelony przez pomyłkę odtąd Serena i córka Vanessa zostają same. Powieść o ogromnej sile kobiety która mimo przeciwności losu nie poddaje się. Jedna z najlepszych powieści Danielle Steel jakie czytałam.

Dobrze, szybko się czyta. Niezobowiązująca, ale przyjemna lektura.

Dobrze, szybko się czyta. Niezobowiązująca, ale przyjemna lektura.

Trochę ciągnący się początek lecz warto przeczytać tą książkę mimo wszystko. Warta Uwagi

Serena bogata wloska ksiezniczka w czasie wojny stracila caly majatek. Nie ma innego wyjscia jak zdac sie na siebie i poradzic sobie z ta nielatwa dla niej sytuacja. W jej zyciu bedzie wielka milosc jak i wiele smutku do tego jej uroda pomoze jej w zrobieniu kariery w modelingu. Bardzo duzo przeszla lecz mimo to jej corki beda potrafily odnalezc swoje szczescie.

Smutna książka... W pewnym momencie myślałam, że po prostu nie dam rady dalej czytać... Ogólnie ciężko mi szło czytanie, ale smutek w tej książce jest po prostu dobijający... Jednak dałam radę i jakoś ją skończyłam.

Kolejna przygoda z książką Danielle Steel i po raz kolejny jestem rozczarowana. Staram się zrozumieć fenomen tej pisarki, ale… może ktoś mi to wytłumaczy? Chętnie dam się przekonać. Zatrzymane chwile to książka, w której wiele się dzieje. Ale jest napisana w taki sposób, że żadna sprawa nie jest zgłębiona do końca, a główny bohater, na przestrzeni stron, się zmienia. Najpierw jest to Serena, piękna księżniczka doświadczona przez los. Potem Teddy – brat jej tragicznie zmarłego męża, aż w końcu Wanessa – córka Sereny. Czy z takiego pomieszania wątków może wyjść dobra książka? Raczej nie.

Powieść 10
REMEMBERANCE
Film

Powieść 10
REMEMBERANCE
Film

"Zatrzymane chwile" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Danielle Steel. Zaczęła się zgodnie z moimi oczekiwaniami: piękna młoda dziewczyna doświadczona przez los spotyka równie pięknego mężczyznę i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Typowe romansidło, pomyślałam. Później się zaczęło: intrygi i kłótnie rodem z meksykańskiej telenoweli, sprawy rodzinne, cztery porody, śmierć, ból rozstania, tragedii i niewyobrażalnego cierpienia. A wszystko to otoczone miłością w każdej możliwej postaci. W tym szalonym tyglu zdarzeń i ludzi najbardziej urzekł mnie Teddy - ten niesamowity stryj, przyjaciel i opiekun, który chyba nie do końca był doceniany przez Serenę. Sama Serena wydała mi się sympatyczna, chociaż częściej ją wyzywałam niźli się nią zachwycałam.
Czas pokaże, czy ta książka na długa zapadnie mi w pamięć.

• Danielle Steel
  • Literatura obca
  • Przeczytane dawno temu
  • Steel Danielle
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Zatrzymane chwile