Dom nad lazurowym urwiskiem

Okładka książki Dom nad lazurowym urwiskiem Frédérick D'Onaglia
Okładka książki Dom nad lazurowym urwiskiem
Frédérick D'Onaglia Wydawnictwo: Amber literatura obyczajowa, romans
Cap Amiral
Amber
2014-08-05
2014-08-05
Agnieszka Podolska
Lazurowe Wybrzeże spadek tajemnica

Największą wartością tej powieści są piękne i groźne okoliczności przyrody: przesycone morskim powietrzem zatoczki Lazurowego Wybrzeża; czytając, czuje się, że autor uwielbia Prowansję, jest nią zauroczony. Książka jest niewielka objętościowo, szybko się ją czyta, ale przedstawiona historia jest banalna, szału nie ma, można sobie ją darować.

Niestety pozycja ta mnie rozczarowała, poza ładnymi opisami krajobrazu nic w tej książce ciekawego nie bylo. Owszem troszke romansu, troszke intrygi i tajemnica z przeszłości, która w nijaki sposób na końcu książki została oczywiście ujawniona. Także niestety bez zachwytu.

2001

"Dom nad lazurowym urwiskiem" na okładce reklamowany jest jako idealna lektura na lato. Zgadzam się....bo można sobie na leżaczku uciąć drzemkę czytając tą po prostu nudna książkę.
Można też pomarzyć o pięknych krajobrazach tego "rajskiego zakątka", których w książce brak, jak również o wielkiej miłości, która w książce jest płytka i nieciekawa.
Pomysł na książkę jest naprawdę dobry, ale wykonanie pozostawia dużo do życzenia. Brak emocji, brak ciekawej akcji są za to nudne i długie dyskusje, czy Zatoka Admirała ma być parkiem narodowym.
Gdyby autor więcej miejsca poświęcił tajemniczemu zaginięciu ojca bohaterki, akcja nabrała by rumieńców.
A tak wystraszy przeczytać kilka pierwszych i kilka ostatnich rozdziałów, żeby wiedzieć już wszystko i nie męczyć się nad książką.
Zdecydowanie, nie będę fanką tego autora.

Pomysł na książkę jest...

W opisie znajdziemy, że jest to idealna książka na lato. No cóż, zależy czego czytelnik oczekuje od książki na lato. Jeśli bezmózgiego czytania - to jak najbardziej tak. Jeśli natomiast oczekujecie od książek czegoś więcej to tą pozycję radzę omijać szerokim łukiem.
Opinia BagatElki jak najbardziej trafna.

Opinia BagatElki jak najbardziej trafna.

2090

Moje ulubione klimaty czyli malownicza Prowansja,która łączy w sobie atmosferę sielskiego raju jak i miejsca gdzie niebezpieczeństwo może się pojawić w najmniej oczekiwanym momencie.Główna bohaterka Laura po rozstaniu z mężem,wraz z dziećmi zamieszkuje w domu swojego ojca,który wiele lat temu w tajemniczych okolicznościach zaginął,nieoczekiwanie otrzymuje spadek od człowieka,który nigdy nie był przyjacielem jej rodziny,a na dodatek na horyzoncie pojawia się przystojny restaurator.Co z tego wyniknie?Zachęcam do przeczytania tej pachnącej Prowansją powieści.Polecam!!

Frédérick D'Onaglia zakochany jest w Prowansji, o czym świadczą napisane przez niego powieści, np. "Powrót do źródeł", "Perfumy Prowansji" oraz ta najnowsza, czyli "Dom nad lazurowym urwiskiem". W swoich powieściach autor ukazuje najpiękniejsze i mniej znane zakątki Prowansji. W tej sielankowej scenerii osadza swoich bohaterów, którymi żądzą namiętność, chore ambicje, miłość i nienawiść.

Główną bohaterką "Domu nad lazurowym urwiskiem" jest dojrzała, czterdziestoletnia Laura. Kobieta jest ilustratorką książek. Od czasu rozstania się ze swoim mężem, mieszka z dwójką dorastających dzieci w domu swojego ojca na Lazurowym Wybrzeżu. Niestety ojciec Laury zaginął na morzu w dosyć tajemniczych okolicznościach i nikt na ten temat nie jest w stanie się wypowiedzieć. Pewnego dnia Laura otrzymuje dziwny i zarówno kłopotliwy spadek od człowieka, który niegdyś był wrogiem jej ojca. Dlaczego Marcel Soubeyran przepisał na Laurę tereny leżące na szczycie Przylądku Admirała? To pytanie nurtuje kobietę. Na szczęście z pomocą przychodzi jej nowo poznany, przystojny Raphaël, który jest restauratorem. Czy Laura rozwiąże zagadkę tajemniczego spadku? Czy dzięki Raphaëlowi, kobieta przeżyje "drugą młodość"?

"Dom nad lazurowym urwiskiem" to magiczna powieść, która dzięki plastycznym krajobrazom pozwala zatopić się w pięknie Prowansji. Sceneria powieści jest cudowna, ale również niebezpieczna przez skaliste zatoczki Lazurowego Wybrzeża. I choć początek historii jest nieco spokojny i idylliczny to wierzcie, że z biegiem stron zmienia się w historię pełną zagadek, tajemnic, niebezpieczeństw, ale również namiętności i zdrady. Akcja jest dynamiczna, a finał nieoczekiwany. Dzięki temu, książkę czyta się naprawdę szybko.

Po tej lekturze mam ochotę rzucić wszystko i wyjechać nad Lazurowe Wybrzeże. Szkoda, że to nie jest taka prosta sprawa. Autor urzekł mnie swoją książką i mam ochotę poznać inne jego powieści. Mam nadzieję, że szybko nadrobię swoje zaległości. "Dom nad lazurowym urwiskiem" to klimatyczna powieść, która wprowadza czytelnika w różnorodność barw i bogactwo aromatów. A dodatkowo czuć zapach morza, lawendy i tymianku. Jeśli jesteście zainteresowani powieścią z kryminalnym wątkiem, namiętnym romansem i malowniczymi widokami, sięgnijcie po "Dom nad lazurowym urwiskiem".

Frederick D'onaglia kocha Prowansję, którą zawsze w malowniczy i nawet magiczny sposób przedstawia w swoich powieściach. Zadebiutował w 2004 roku, od tej pory napisał i wydał dziewięć książek. Ostatnia z nich, "Dom nad lazurowym urwiskiem" trafiła do mojej biblioteczki i jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem.

Bohaterką powieści jest czterdziestoletnia Laura, ilustratorka książek, matka dwójki nastolatków, która po separacji z mężem postanawia zamieszkać w domu swojego ojca. Ukochanego taty, który zaginął w tajemniczych okolicznościach w morskiej toni. Ojciec był dla niej jedynym rodzicem, gdyż matka odeszła dawno temu i nie utrzymywała kontaktów z dziewczynką. Od śmierci Gilberta opiekował się nią jego jedyny przyjaciel, Joel, dla którego Laura też stała się córką. Teraz oboje zmagają się z problemem, jakim okazał się kłopotliwy i zagadkowy spadek po nieprzyjaznym sąsiedzie, Marcelu Soubeyranie. Laura nie ma pojęcia dlaczego właśnie jej przepisał tereny leżące na szczycie Przylądku Admirała, gdzie znajdował się także jej rodzinny dom? Okazuje się, że zagadka związana z tajemniczym spadkiem, a także ze śmiercią jej ojca sięga daleko wstecz i już wkrótce wstrząśnie życiem kobiety. Na jej losy będzie miał także ogromny wpływ przystojny i młodszy restaurator Raphael, który od pierwszego spotkania nie będzie mógł zapomnieć o ślicznej i wysportowanej, ale trochę nieprzystępnej kobiecie. Czy Laura przeżyje drugą miłość? Czy wciąż pamięta co to znaczy kochać? Czy rozwiązanie zagadki z przeszłości pozwoli jej normalnie żyć?

Książka utrzymana jest w tonie swobodnej opowieści umiejscowionej w przepięknej i groźnej scenerii skalistych zatoczek Lazurowego Wybrzeża. Rozpoczyna się niczym łagodna opowieść obyczajowa z delikatnym powiewem romansu, by powoli, ale zdecydowanie zmieniać się w historię pełną namiętności, zdrady, morderstwa i ludzkich pragnień. Autor łączy nieco poetycką opisowość z szybką rozwijającą się akcją, prowadzącą czytelnika do dynamicznego finału.

"Dom nad lazurowym urwiskiem" czyta się szybko, nie jest to książka zbyt obszerna i na pewno jest pozbawiona napychających objętość opisów. Wprowadza czytelnika w klimat malowniczych widoków i zachęca do odwiedzenia tych miejsc. Interesująca lektura z wątkiem kryminalnym, umiejscowiona w pięknych klimatach. Polecam.

Bohaterką powieści jest czterdziestoletnia Laura,...

Piękna sceneria, a do tego wątek kryminalny z romantyzmem w tle.
Uwielbiam takie powieści. Polecam :)

Piękna sceneria, a do tego wątek kryminalny z romantyzmem w tle.
Uwielbiam takie powieści. Polecam :)

Zabrakło mi w tej książce tego czegoś. Czegoś co by porwało, chociaż na moment zaparło dech. Przeczytałam, bo czytałam mając nadzieję, że nagle coś, gdzieś, na następnej stronie mnie zaskoczy. I tak przeczytałam ostatnią stronę.

takie sobie czytadełko. Szału niema,

takie sobie czytadełko. Szału niema,

• E-booki
  • Pożyczone
  • Biblioteka
  • Własne
  • Eboomoje:)
  • Wcześniej lub później

Dodaj cytat z książki Dom nad lazurowym urwiskiem