Świat Kryminalnych

TVN, W.A.B.
2007-01-01
2007-01-01

Wspomnień czar...

Publikacja przeznaczona dla fanów serialu opowiadającego o pracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Emitowany był na antenie TVN od 2004 ( byłam wówczas licealistą; ''Kryminalnych" oglądałam w każdą sobotę) do 2008.

W główne role wcielali się: Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Magdalena Schejbal. Z czasem do obsady dołączyli: Stanisław Mikulski, Tomasz Karolak, Ewa Kutynia, Małgorzata Kożuchowska czy Kamil Maćkowiak.

Niektóre odcinki były oparte na prawdziwych wydarzeniach, przypomniano np. historię ''Wampira z Zagłębia''.

Co do książki, to jest dobrze wydana, dużo zdjęć, anegdot. Składają się na nią wywiady z aktorami.

Wspomnień czar...

Fajna książka dla fanów serialu z ciekawymi wywiadami z głównymi bohaterami i anegdotami z planu.

Książka ta została wydana w 2007 roku, po skończeniu 6 sezonu (a serial liczy 8 sezonów). Pokazuje ona kulisy tworzenia tego serialu. Możemy się z niej dowiedzieć jak powstał serial, jak kręciło się różne sceny, z czym były największe trudności, podczas kręcenia. "Świat Kryminalnych" zawiera wiele anegdot, ciekawostek, fragmenty scenariusza, a także wywiady z głównymi bohaterami i krótkie rozmowy ze znanymi aktorami, którzy grali epizodyczne role. Jest tam nawet wywiad z prawdziwą policjantką, która porównuje serial do prawdziwej pracy na policji!

Pozycję tę czyta się bardzo szybko, ze względu na mnogość zdjęć z tego serialu. Dobrze mi się czytało, tym bardziej, że serial miałam na świeżo, więc doskonale rozumiałam nawiązania do poszczególnych odcinków. Myślę, że jest to naprawdę ciekawa propozycja dla fanów serialu. ;)

Skąd wzięli się "Kryminalni"? Jak to się stało, że serial odniósł taki sukces? Czy to prawda, że Marek Włodarczyk i Magda Schejbal prawie utonęli podczas zdjęć? Czy łatwo jest zagrać nieboszczyka? Kto codziennie przywozi na plan dwieście tysięcy fałszywych złotych i pół kilo sztucznej heroiny? Czy Maciej Zakościelny korzysta z pomocy kaskaderów? Komu fani przysłali kajdanki wyściełane różowym futerkiem? Dlaczego na planie nie wolno stać obok Jacka Pliszki, operatora kamery?

"Świat Kryminalnych" przybliża fakty z życia bohaterów serialu, pozwala poznać kulisy pracy ekipy, anegdoty znane dotąd tylko wtajemniczonym. Daje też okazję do spotkania się z aktorami, którzy zdradzą ściśle strzeżone tajemnice.

"Kryminalni" to może nie najlepszy serial sensacyjny w historii Polski. Dla mnie znajduje się jednak pod koniec czołówki, zaraz po "Glinie", Pitbullu", "Fali Zbrodni" i podlegającym nieco innym kryteriom "Ekstradycji" oraz "07 zgłoś się". Wracając ostatnio do dawnych odcinków natknąłem się na informację o tej książce. Do dziś nie wiem, dlaczego ją kupiłem. Wiem natomiast, że mimo faktu, iż została napisana z myślą głównie o największych fanach (mnóstwo statystyk i odwołań do wielbicieli),zawiera mnóstwo ciekawych historii z planu, retrospekcje na temat rozwoju poszczególnych postaci, a także momentami bardzo ciekawe wywiady z aktorami. Ciekawa podróż w czasy, kiedy byłem sporo młodszy i musiałem zmagać się ze sprawami tak traumatycznymi jak sprawdziany z matematyki. Warto zerknąć, zwłaszcza jeśli lubi(ło) się serial.

"Świat kryminalnych" to lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu "Kryminalni". Osobiście natrafiłam na nią po oglądnięciu wszystkich serii serialu w Internecie. Po tylu godzinach spędzonych z bohaterami, nie mogłam przeboleć, że ta przygoda już się skończyła. I właśnie w ten sposób natrafiłam na książkę, która pozwoliła choć przez chwilę kontynuować przygodę. Opis książki bardzo mnie zachęcił. Gdy zaczynałam czytać, byłam pozytywnie nastawiona. Wydanie prezentuje się wspaniale. Jest pięknie wykonane, w środku można znaleźć bardzo fajne zdjęcia. I to z pewnością zachęca do przeczytania książki jeszcze bardziej. Choć ogólnie oceniam lekturę pozytywnie, to mimo wszystko muszę stwierdzić, że nie spełniła do końca moich oczekiwań. Dobrze czytało mi się ciekawostki, podsumowania. Jednak żałuję, że nie znalazłam ich ciut więcej. Bardzo dużą część zajmują wywiady z aktorami. Czekałam na nie długo. Niestety, gdy zaczęłam ich czytanie, szybko mnie znudziły. Miałam wrażenie, że zadawane pytania nie do końca dotyczą tego, co czytelnika ciekawi najbardziej. Miejscami bardzo oddalały się od połączenia aktora z samym serialem. I to jedyny minus z mojej strony. Książkę mimo wszystko polecam!

Brakowało mi więcej ciekawostek, zdjęc z planu. No i ksiazka jest do pewnego sezonu. Ale ksiazka jest gratką dla fanow serialu, który uwielbiam :)

Dawno już nie oglądałam tego serialu, a kiedyś byłam jego wierną fanką. Podczas czytania tej książki poczułam się, jakbym znów oglądała "Kryminalnych", przypominały mi się niektóre sceny, dialogi. Książka ciekawie wydana, wiele zdjęć, ciekawostki o aktorach, anegdoty z planu - polecam :)

Książkę zaczęłam czytać po obejrzeniu pierwszej serii "Kryminalnych". Po jej przeczytaniu stwierdziłam, że muszę obejrzeć pozostałe siedem sezonów. Jak na książkę o serialu całkiem dobra, czyta się szybko i przyjemnie.

Jako wielka fanka serialu oczywiście jestem zachwycona tą pozycją :)

Jako wielka fanka serialu oczywiście jestem zachwycona tą pozycją :)

• 2011
  • 1.1 Moja biblioteczka :)
  • Rok 2011
  • Film