Poszukiwany Colin Firth

Świat Książki
2014-06-11
2014-06-11

Magiczne ciasto i Colin Firth

Zabawna, lekko i miło się czyta a przy tym również pobudza wyobraźnię, która wiele może😉 polecam!

Przyjemnie się czytało i też lubię Colina Firtha, więc tym bardziej na plus.

Przyjemnie się czytało i też lubię Colina Firtha, więc tym bardziej na plus.

Poszukiwany Colin Firth to typowa obyczajówka, która umili jesienne wieczory. Płynie z niej kobiecość, ciepło, rozterki życia codziennego i słodki zapach ciast pieczonych przez jedną z bohaterek. Nie liczcie na zaskakującą fabułę, ponieważ jej nie znajdziecie. Powiedziałabym, że ta historia jest przewidywalna, ale to kompletnie w niczym nie przeszkadza. Dlaczego? Bo wciąga. Odrywa od rzeczywistości i po prostu daje przyjemność z czytania. Takie książki są ideale na reset – czytasz i oczyszczasz głowę, bez zbędnej analizy. Oczywiście można się przyczepić do niewykorzystanego potencjału na naprawdę dobra historię z adopcją na pierwszym planie. Można wytknąć kilka błędów logicznych czy powtarzalność niektórych zwrotów, ale broni się tym, że czyta się ją szybko i przyjemnie, a do tego porusza ważny temat. Macierzyństwo w każdym wieku może być szokiem i wiązać się z całą gamą wątpliwości i emocji. Mamy tutaj zderzenie różnych światów i temat macierzyństwa pokazany z różnych stron. Jest też temat adopcji, który nie należy do najłatwiejszych. Myślę, że ta „banalność” równoważy trudne tematy i sprawia, że książkę obiera się lekko. Podsumowując: przyjemny i lekki literacki średniaczek. Dla relaksu idealna, ale jeśli szukacie czegoś, co was zaskoczy na tyle, że będziecie zbierać zęby z podłogi, to sobie darujcie. Mnie wciągnęła, ale takiej książki było mi potrzeba akurat w tym czasie.

To było tak dawno... Mia March i jej "Klub filmowy Meryl Streep" pamiętam jako nieobowiązującą lekturę w sam raz na lato. I zawsze już będzie mi się kojarzyć jako ciepła opowieść o retrospekcjach z życia trzech kobiet przedstawianych w zaciszu pewnego pensjonatu, w którym trwa miesiąc filmowy z gwiazdą M.Streep. W przypadku "Poszukiwanego" również odbywają się wieczory filmowe z gwiazdą. Mały pensjonat, powrót do tradycji piątkowych seansów i w pierwszym miesiącu pada na Colina Firtha, który nie tylko na ekranie odtwarzacza ma okazję zaistnieć, ale również oczekuje się go na planie kolejnego z filmów kręconych w miasteczku, w którym przyjdzie się spotkać Veronice, Bei oraz Gemmie.
Tak jak postać aktora łączy lokalną społeczność w śledzeniu śladów jego obecności, tak trzy kobiety połączy historia Domu Nadziei.

Klimat nadmorskiego miasteczka letniskowego bardziej rozleniwia i subtelnie przeplata historie wywołujące traumy, niżby miał podnosić temperaturę i wyostrzać dramatyzm sytuacji. Co prawda zdarzają się krótkotrwałe iskrzenia między bohaterami lecz ostatecznie lekko rozmywa się to wraz z niespieszną akcją. Boothbay Harbor również na mnie ma taki terapeutyczny wpływ. Cieszyłam się wraz z bohaterkami z ich chwil radości, a potem lekko wprawiały mnie w zamyślenie ich smutki i rozterki wypływające z podjętych decyzji. Na dodatek całość wydaje się być osłodzona specjalnymi wypiekami Veroniki, którym nadaje się magicznej roli, a są niczym innym jak słodkim balsamem na duszę.

"Poszukiwany Colin Firth" dla jednych będzie przesłodzoną, nic nie wnoszącą w jego życie opowiastką, a dla innych może się stać przyjemnie spędzoną chwilą, pozwalającą oderwać się od trudnej rzeczywistości.

Książka na jedno popołudnie. Pare błędów logicznych i średnie tłumaczenie. Można przeczytać dla odprężenia.

Miła lektura. Ładnie opisane miasteczko, aż się chce tam przenieść, sympatyczni bohaterowie, chociaż rozczarowałam się Gemmą. Bardzo. I tu muszę zaznaczyć, że zaliczam się do grona kobiet, które z radością zakopałyby się w domu z dzieckiem, w kuchni piekąc ciasteczka i robiąc zupki przecierowe ;-) Ale nie neguję kobiet, które stawiają na karierę, dla których praca jest niezwykle ważna. Dla wszystkich jest miejsce na tym świecie, pod warunkiem, że robimy to, co chcemy robić, że nie pakujemy się w jakąś sytuację pod wpływem innych osób, bo tak wypada, bo tego się od nas oczekuje, bo ktoś, kogo kochamy wymusza na nas rezygnację z czegoś dla nas bardzo ważnego. Gemma poddała się swojemu beznadziejnemu mężowi i jego jeszcze bardziej beznadziejnej mamuśce. Same opisy rodziny mężą sprawiały, że byłam zirytowana. Niektóre teksty Aleksandra to seksizm w czystej postaci. Na samo wspomnienie czuję, jak mi ciśnienie rośnie. A myśl, że miałabym mieszkać drzwi w drzwi z nadopiekuńczymi teściami i dalszą rodziną męża... Brrr! I jakim prawem Alex zdradził matce, że Gemma jest w ciąży? A ta jakim prawem dzwoni do niej i sztorcuje jak niegrzeczne dziecko? Okropność. Gemma powinna tupnąć nogą, posłać ich wszystkich do diabła. Niestety nagle odkrywa w sobie macierzyńskie uczucia i z jej buńczucznych deklaracji nic nie zostaje. Chyba tylko to mi w tej książce przeszkadzało. A tak poza tym to miła lektura, o której pewnie wkrótce zapomnę :-)

Bardzo pozytywna i mimo ze tematy poruszane sa powazne to napisana z nutka humoru. Polecam

Proszę Państwa, mam nieprzyjemność przedstawić: oto CHAŁA w całym swym majestacie! Przewidywalna do bólu, naiwna i nudna. Nużące i nic nie wnoszące detale wnętrz czy odzieży bohaterów. Kto miał napotkać szczęśliwą miłość - napotka, kto odnaleźć spełnienie jako przyszła pracująca matka - odnajdzie, rodziny się połączą i wieczna szczęśliwość zapanuje nad sielskim miasteczkiem. Gdybym miała elektroniczną wersję, policzyłabym ile razy pojawiły się powtarzane (co akapit?) słowa "biologiczna matka" lub motyw pieczenia tarty (niechby choć raz były pierniczki!).
A przecież główny temat niechcianej ciąży i nastoletnich matek mógł być pogłębiony i nadać książce ekspresji. Ale został przysypany mąką i cukrem pudrem z ulubionego pojemniczka w różowe kotki.
Dziwię się tylko, że Colin Firth dał swoje nazwisko do czegoś takiego.
No, nic nie poradzę - chała i tyle.

Lekka,przepełniona mnóstwem słodkości i ciastem opowieść,aż po jej przeczytaniu sama nabrałam ochoty na ciasto :)
Colina Firtha wręcz uwielbiam,to jeden z moich ulubionych aktorów,uwielbiam go za akcent,jego urok osobisty,za te poczucie humoru,za to,że ma w sobie "to coś"co nie pozwala przejść obok niego obojętnie-jest taki czarujący,głównie też z tego powodu sięgnęłam po tą pozycję-dzięki nawiązaniom filmów z Colinem były pretekstem dla trzech bohaterek(nawiasem mówiąc-bardzo miłe,sympatyczne osoby)aby mogły znaleźć sposób,by mogły rozwiązać swoje problemy,skłonić do przemyśleń swych wyborów.
Pełna ciepła,urocza powieść,jak dla mnie nie tylko na niedziele,ale w każdej chwili i porze,aby móc poczuć w trakcie czytania pełnię zapachów i dużej dawki słodkości płynącej z ciast zawartych w opowieści(serio,aż nabrałam ochoty na coś słodkiego-tyle tego było) no i też po to,aby cieszyć się i czerpać przyjemność z tego,że przez całą książkę przewija się postać samego pana Darcy'ego-właściwie w tytułach różnych filmów i podczas wielu konwersacji i przemyśleń bohaterek,ale był :)
Reasumując-polecam,ciekawa pozycja,aby leniwie i przyjemnie i słodko spędzić czas-nie tylko w niedzielę :)

Gdy brałam tę książkę do ręki, nie wiedziałam, że przyjdzie mi poznać, jak potoczyły się dalsze losy sióstr z "Klubu Filmowego Meryl Streep" - Isabel, June i Kat. Gdy wreszcie się zorientowałam, bardzo się ucieszyłam i zupełnie inaczej zaczęłam odbierać opisywane wydarzenia. Choć w tej powieści na pierwszym miejscu znalazły się Gemmna, Veronica i Bea, to miejsce akcji, postaci drugoplanowe czy nawet epizodyczne przestały być anonimowe, znałam je już z poprzedniej książki Mia March, wiele o nich wiedziałam, lubiłam i były mi bliskie.
Trzy główne bohaterki z trzema właścicielkami pensjonatu łączy uwielbienie dla Colina Firtha, którego z niecierpliwością oczekują mieszkańcy Boothbay Harbor, gdzie ekipa kręci najnowszy film z jego udziałem, i chociaż pojawia się dopiero na samym końcu powieści, odgrywa istotną rolę.

• Audiobooki
  • Seria Leniwa Niedziela