Podróż na sto stóp

2014-08-08
Urszula Ruzik-Kulińska
podróż Indie Bombaj kucharz restauracja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nie wszystko złoto, co się świeci

18 Link do recenzji

Po tę książkę sięgnęłam pod wpływem filmu, który tak mi sie spodobał, że oglądałam to kilka razy. Niestety, książka mnie rozczarowała. Oczekiwałam opowieści lekkiej, pełnej smaków i zapachów oraz pasji. Treść mocno odbiega od filmu, czyta się ją ciężko i jest przynudnawa. Przeczytałam i odkładam na półkę, raczej już do niej nie wrócę.

Jestem zachwycona! Tak dobrze mi się czytało, że nie mogłam się doczekać aż pojadę autobusem, by móc przeczytać kolejny fragment! Polecam każdemu, przyjemna lektura, a opisy gotowania sprawią, że staniesz się głodny!

Na półkach: , , , ,

Fantastyczna książka, szczególnie dla miłośnika kulinariów. Malownicze opisy, barwni bohaterowie, aromaty i smaki, które wprost da się poczuć, czytając. Polecam gorąco.

Mam wrażenie że odbyłam podróż do Indii i Francji wraz z bohaterem, więc jestem zadowolona :) Książka przepełniona kolorami, smakami i zapachami.

Historia, niestety smakuje banałem...

Z apetytem połknęłam tę smaczną, świetną opowieść opowiada historię Hassana Haji zdumiewający prawdziwy smakosz główny bohater prowadził w Bombaju swoją restaurację z pysznymi daniami, które tam serwował.
Opowiadał o dziejach swojego życia,został zmuszony do emigracji, osiedla się w małej francuskiej wsi w Lumiere, naprzeciwko francuskiego kucharza zakłada tam maleńką swoją...

W tym przypadku film jest lepszy od książki. Powieść jest nudnawa (bazuje na opisach), trochę chaotyczna i prowadzi donikąd. W dodatku hinduscy bohaterowie, a w szczególności ojciec rodziny, wcale nie wzbudzają sympatii.

Niestety nie poczułam tego klimatu, który zapowiadała okładka oraz recenzje. Ciekawa historia opowiadana z perspektywy głównego bohatera, wciąga ale tylko na chwile, dla mnie zabrakło tego ,,czegoś''.

Zachęcona obejrzanym filmem i jakże dobrymi opiniami na okładce.
Momentami czyta się lekko i przyjemnie, chcąc więcej, ale nadchodzą momenty, że jest monotonia, ma się dosyć i ochotę rzucenia książki. Ostatnie 50 stron wymęczyłam.

6,5 ale podciagam w gore a nie zanizam, bo czytalo sie lekko, szybko, kilka "zaskoczen" podczas lektury, wszystko na plus. Ksiazka jest smakowita i momentami lekko wzruszajaca? moze za duze slowo, ale taka... ciepla. Koniec moze taki za bardzo uciety i otwarty, nie lubie takich, ale co tam, ogolne wrazenie jest pozytywne :)
Polecam, tym bardziej, ze nie jest gruba ;)

Dyskusje

• 2014