Kup teraz - 9 ofert w cenie od 23.88 zł do 32.97 zł

2014-08-08
Urszula Ruzik-Kulińska
podróż Indie Bombaj kucharz restauracja

Oficjalne recenzje i

Nie wszystko złoto, co się świeci

[ 18 ] Link do recenzji

Sympatyczna opowieść. Taka na wakacyjne leniuchowanie. Prosta historia, miejscami zabawna, z ksenogobicznym portretem Francuzów. W tle wydobywajace się z kuchni aromaty niezwykłych potraw. Szału nie ma ale na odstresowanie w sam raz. Książka doczekała się adaptacji filmowej. W mojej ksìążce na okładce przepis na słynnej francuskie magdalenki, niestety zapomniano w...

Bardzo przyjemna, lekka książka osadzona w kulinarnym świecie

Same opisy zero dialogów. Jeśli ktoś lubi opisy to będzie zadowolony. Ja nie jestem 😓

Za dużo opisów, za mało akcji i ciekawych wątków. Gdyby ktoś mnie za jakiś czas zapytał o czym pisał autor, trudno byłoby mi przytoczyć główny wątek. Ciężko się czytało, strony dłużyły się niemiłosiernie w oczekiwaniu na zwrot akcji. Nic takiego nie nastąpiło. Rozczarowanie.

Smakowita, pachnąca, ciekawie podana...

Czarująca powieść, która sposobem opowiada potrafi przywołać w czytelniku zapachy indyjskiej kuchni. Oczarowany filmem ''Podróż na sto Stóp'' postanowiłem sięgnąć po dzieło Moarisa w nadziei na znalezienie większej ilości szczegółów dotyczących bohaterów. Ku uciesze dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem. W książce Moaraisa bohaterowie są bardziej pogłębieni, znamy ich...

Idealny przykład, kiedy ekranizacja jest o niebo lepsza od książki! Książka chaotyczna, nic nie wyjaśniała, pourywane wątki - ja się w niej totalnie pogubiłam, za to w filmie się zakochałam.

Po tę książkę sięgnęłam pod wpływem filmu, który tak mi sie spodobał, że oglądałam to kilka razy. Niestety, książka mnie rozczarowała. Oczekiwałam opowieści lekkiej, pełnej smaków i zapachów oraz pasji. Treść mocno odbiega od filmu, czyta się ją ciężko i jest przynudnawa. Przeczytałam i odkładam na półkę, raczej już do niej nie wrócę.

Jestem zachwycona! Tak dobrze mi się czytało, że nie mogłam się doczekać aż pojadę autobusem, by móc przeczytać kolejny fragment! Polecam każdemu, przyjemna lektura, a opisy gotowania sprawią, że staniesz się głodny!

Na półkach: , , , ,

Fantastyczna książka, szczególnie dla miłośnika kulinariów. Malownicze opisy, barwni bohaterowie, aromaty i smaki, które wprost da się poczuć, czytając. Polecam gorąco.

Dyskusje

• 2014