Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę

Patronat LC
Agnès Martin-Lugand
literatura piękna 208 str.
Les gens heureux lisent et boivent du cafe

literatura piękna
literatura francuska

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nie oceniaj książki po okładce

15 Link do recenzji

Tytuł związany jest z księgarnio - kawiarenką, jaką prowadzi główna bohaterka Diane i jej przyjaciel Feliks. I chyba na tym kończy się szczęście i kawa w tej książce.

Okładka i tytuł nie mają nic wspólnego z tą książką i pod tym względem się zawiodłam.

Sama historia jest dosyć ciekawa, choć przewidywalna. Diane traci męża i córkę, przez rok nie jest wstanie zakończyć...

Główna bohaterka nagle w wypadku traci męża i córkę. Jej świat zostaje wywrócony do góry nogami. Nie ma ochoty na pracę, życie, cokolwiek. Nieustępliwość jej przyjaciela, który chce ją przywrócić do świata żywych powoduje, że sama wylatuje do Irlandii, gdzie zaczyna odzyskiwać radość życia.

Melancholijna i lekko poruszająca, taka na jesienne dni.

Na półkach: , , , , ,

dobra książka. naprawdę dobra. lekko się czyta mimo iż fabuła jest o stracie. i miłości. i stracie miłości. lekko napisana sprawia wrażenie książki do poduszki i w sumie taka jest - fajna, do przeczytania w jeden wieczór. a mimo to porusza sprawy dla nas najważniejsze. ważniejsze od miłości i śmierci. opisuje walkę lub jej brak o miłość własna, o miłość do samej siebie mimo...

Do przeczytania w jeden wieczór, ale pozostaje w pamięci na długo. I znów historia miłosna. Spotkali się w bajkowej Irlandii, kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością. Namiętność, fascynacja, przyciąganie. A równocześnie jeden z tych związków, o których od początku wiemy, że są bez przyszłości. Czy pewno? Na szczęście autorka zdecydowała się na otwarte zakończenie.

Jak pewnie większość osób, uwiódł mnie zachęcający tytuł i ładna okładka, co w momencie gdy zdecydowałam się na kupienie książki - na dworcu autobusowym w słonecznej Hiszpanii - zdawało się być głównym wyznacznikiem. Cóż, po książce zakupionej za kilka euro i to w takim miejscu chyba nie można się zbyt wiele spodziewać. Dobrnęłam do końca chyba tylko dlatego, że czytałam po...

Dobra w swojej kategorii

Ta opowieść należy do gatunku typowych harlequinów. Powinna nosić tytuł: Nieszczęśliwi ludzie chleją piwo i drinki oraz namiętnie kopcą fajki. Szkoda nawet komentować treść tej książki.

Pozytywne wrażenia

Zakończenie zaskakujące, spodziewałam się typowego romansidła, jednak go nie dostałam, co zdecydowanie podnosi moją ocenę tej książki, ponieważ wyszła za schemat.
Jednak to była jedyna pozytywna rzecz w całej lekturze. Poza tym książka bardzo nijaka, a główna bohaterka tylko mnie denerwowała.
"– Nie mam prądu. Pomóż mi.
– Czy sprawdziłaś korki? Może wywaliły?
– Nie wiem....

Dyskusje

• 2014
  • 2015
  • 2015
  • Rok 2014
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę