Ponieważ cię kocham

Parce que je t'aime
literatura piękna
2014-04-01
Joanna Prądzyńska

Niesamowita, niepowtarzalna jak każda książka Musso , pozycja która na długo pozostaje w naszych myślach. Polecam !!

Stawiam ją pomiędzy pozostałymi powieściami tego autora, bo była lepsza niż Apartament w Paryżu, ale nadal na pierwszym miejscu pozostaje Dziewczyna z Brooklynu. Musso ma niezwykły dar sprawiania, że każdy scenariusz, który układamy sobie w głowie nijak ma się do tego, co się wydarzy. I Serio, dla tych, którzy czytali tę książkę i domyślili się dokąd zmierza -chapeau bas!...

Bardzo miła książka. Łapiąca za serduszko, wzruszająca, z szczęśliwym zakończeniem.
Historia w samolocie zaskakująca.
Świetne przeplatanie historii bohaterów, oraz łączących ich losów.
Czytając tą książkę zapominałam o całym świecie, czułam się jak bym to na była bohaterami tej książki.

Ja zaczniesz, nie odłożysz książki aż dotrzesz do ostatniej strony...
Trudne dzieciństwo, skomplikowana dorosłość, tęsknota za dzieckiem, zaskakujące zakończenie.

Dziwna. Myślę, że to dobre słowo, by opisać tę książkę. Dziwna, ale ciekawa.

To druga książka tego autora, jaką miałam okazję przeczytać i coraz bardziej podoba mi się styl jego pisania.

Książka zaczyna się od zaginięcia pięcioletniej dziewczynki. Później akcja biegnie bardzo szybko. Pojawiają się nowe osoby i historie które jak się wydaje niewiele łączy. Ale wciąż jest ciekawie i chce się poznać wszystkie tajemnice jak najszybciej.
Powieść niezwykle wzruszająca, smutna, z niezwykle mądrymi dialogami, pełna tajemnic i zagadek. Finał był dla mnie...

Na półkach: , , , ,

Zagadkowe zaginięcie ukochanej córki to rujnująca życie katastrofa dla jej rodziców - znanego psychologa i światowej klasy skrzypaczki. Co stało się z dziewczynką? Jaki wpływ miało to wydarzenie na życie jej rodziców a także i innych, wydawać by się mogło, obcych osób? Jak to możliwe, że Layla pojawia się równo pięć lat później w miejscu swojego zaginięcia?

"Ponieważ cię...

Pan Musso nie pisze zbyt dobrze, jego postacie są płytkie i bez osobowości.
Powiela w kółko te same wątki, Alzheimer, eksperymwntalne metody leczenia w szpitalu psychiatrycznym prowadzonym przez przyjaciół i wiele innych, a jest to dopiero jego czwarta książka przeczytana przeze mnie.
Fabułą rządzą niekończące się, nieprawdopodobne zbiegi okoliczności.
Autor powtarza...

Na półkach: , , , ,

Strata ukochanej osoby zawsze jest bolesna i nie ma znaczenia czy przyczyną było niespodziewane zaginięcie, śmierć w wyniku choroby lub tragicznego wypadku, zerwanie kontaktu z powodu ostrej kłótni gdzie nieraz przyczyną nieporozumień były też inne osoby.

W powieści "Ponieważ Cię kocham" każdy z bohaterów cierpi po swojej stracie. Główny bohater Mark Hathaway nie może...

Dyskusje

4 011