Zadaj pytanie Guillaume Musso. Obejrzyj spotkanie z pisarzem na BookTargu!

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.11.2020

Bestsellerowy francuski pisarz, autor takich powieści jak „Potem”, „Dziewczyna z Brooklynu” i „Ponieważ cię kocham”, będzie gościem Wirtualnych Targów Książki BookTarg! Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 17:00, a poprowadzi je Magdalena Witkiewicz. O co powinna zapytać Guillaume Musso?

Zadaj pytanie Guillaume Musso. Obejrzyj spotkanie z pisarzem na BookTargu!
Reklama

Z popularnym pisarzem, nazywanym gwiazdą współczesnej francuskiej literatury, o najnowszej ksiażce „Sekretne życie pisarzy” porozmawia autorka książek obyczajowych Magdalena Witkiewicz. Może pisarze zdradzą nam swoje literackie sekrety?

„Sekretne życie pisarzy” to fascynująca powieściowa łamigłówka.

W 1999 roku, opublikowawszy trzy kultowe powieści, sławny autor Nathan Fawles ogłosił koniec pisarskiej kariery i zaszył się w Beaumont, na dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym.

Jesień 2018 roku. Od 20 lat Fawles nie udzielił żadnego wywiadu. Jako że jego książki wciąż przykuwają uwagę czytelników, Mathilde Monney, młoda szwajcarska dziennikarka, zjawia się na wyspie, zdeterminowana, by poznać sekrety pisarza. Tego samego dnia na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety, a władze otaczają wyspę kordonem.

Tak zaczyna się niebezpieczne starcie twarzą twarz pomiędzy Mathilde i Nathanem, w którym namiętność mierzy się ze strachem, a zawoalowana prawda z wyrachowanym kłamstwem…

Guillaume Musso to autor piętnastu bestsellerów, który od dziewięciu lat nie schodzi ze szczytu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Debiutował w 2001 roku książką „Skidamarink”. Międzynarodową sławę przyniosła mu inspirowana własnym wypadkiem samochodowym autora powieść „Potem”. Książka została w 2008 roku zekranizowana przez Gillesa Bourdoa. W filmowej adaptacji wystąpili John Malkovich, Romain Duris i Evangeline Lilly. Czytelnicy na całym świecie kupili już 35 milionów egzemplarzy książek Musso. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.

Guillaume Musso

Zadaj pytanie Guillaume Musso!

Reklama

Spotkanie na żywo z Guillaume Musso odbędzie się we wtorek, 17 listopada o godz. 17.00 w ramach Wirtualnych Targów Książki BookTarg. Poprowadzi je Magdalena Witkiewicz, która przekaże pisarzowi kilka pytań od użytkowników serwisu. Już teraz możecie je zadawać w komentarzach do tej aktualności. Macie na to czas do niedzieli 15 listopada.

Spotkanie będzie tłumaczone konsekutywnie na język polski przez Ewę Świtlak. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

Autorzy trzech najciekawszych pytań zostaną nagrodzeni przez wydawnictwo Albatros egzemplarzami książki „Sekretne życie pisarzy”.

Szczegóły konkursu w regulaminie

Druga edycja BookTargu – 9 bloków tematycznych, 56 spotkań

Druga edycja BookTargu, bezpłatnego i dostępnego dla każdego internauty wydarzenia, to spotkania autorskie i panele dyskusyjne, a także rozmowy ekspertów o obecnej sytuacji branży książki. Wszystkie transmisje będzie można śledzić online: na stronie booktarg.pl oraz Facebooku wydarzenia i serwisu lubimyczytać.pl. Spotkania autorskie, premiery, promocje oraz dyskusje z najznamienitszymi pisarzami, ludźmi kultury i filmu – to wszystko będzie można znaleźć online w programie wydarzenia, które odbędzie się od 12 do 18 listopada.

Dołączcie do targowych wydarzeń i zaproście na nie znajomych miłośników książek!

Fotografia otwierająca: Emanuele Scorcelletti

[aj]

Reklama

komentarze [13]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 16.11.2020 13:55
Administrator

Dziękujemy za wszystkie propozucje pytań! Autorkami najciekawszych propozycji zostały Marta, Jolanta oraz Robe-Noire, z którymi skontaktujemy się za pomocą wiadomości prywatnych.
Zapraszamy do obejrzenia spotkania z pisarzem już w najbliższy wtorek, 17.11 o g. 17.00!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Hania 15.11.2020 21:22
Czytelniczka

Czy któraś z napisanych przez Pana książek jest odzwierciedleniem Pana przeżyć, pisana z autopsji czy wszystkie zawierają wyłącznie fikcję literacką?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Brummie89 14.11.2020 23:50
Czytelnik

Co musi się wydarzyć by Francja Pana marzeń stała się Francją Pana koszmarów? A może to już się stało?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Robe-Noire 14.11.2020 19:14
Czytelniczka

Gdyby mógł Pan, tak jak bohaterowie pańskich książek, spotkać samego siebie sprzed lat, jakiej rady by Pan sobie udzielił?

Czy czuje się pan jak literacki Wilhelm Zdobywca (nomen omen Guillaume le Conquérant), widząc na jak wiele języków zostały przełożone pańskie powieści?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Pat 13.11.2020 06:53
Czytelniczka

1. Najgorsza rzecz, którą udało się Panu zrobić, a nikt o niej nie wie? Potencjalna kara za tę "rzecz", gdyby jednak Pana przyłapano.
2. Najgorsza rzecz w życiu znanego i nieznanego pisarza?
3. Gdyby mógł Pan robić tylko jedną, tą samą rzecz przez cały dzień, to co by to było (i jak długo by Pan wytrzymał, robiąc to? Kiedy by się Panu znudziło?)
4. Gdyby pozwolono Panu stać...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marta 11.11.2020 00:02
Czytelniczka

1. O jakiej porze dnia lub nocy tworzy się Panu najlepiej? Traktuje Pan wtedy pisanie bardziej jako pracę, czy przyjemność?
2. Czy bycie pisarzem to Pana jedyny obecnie wykonywany zawód?
3. Czy jest książka, którą napisał Pan wyłącznie dla siebie lub kogoś bliskiego i niegdy nie zostanie ona wydana?
4. Czy zdarzyło się Panu zmienić wcześniej zaplanowane zakończenie książki?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
KamilaB 10.11.2020 19:23
Czytelniczka

Która spośród stworzonych przez Pana postaci najbardziej przypomina Pana z charakteru?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jolanta 10.11.2020 18:27
Czytelniczka

1. Trzy rzeczy, bez których nie może Pan żyć to ...
2. W życiu codziennym bardziej jest Pan realistą czy marzycielem?
3. Pisze Pan w jednej z powieści "Kochać kogoś za wygląd to jak kochać książkę za okładkę". Czy Pana zdaniem szata graficzna książki odgrywa ważną rolę? Czy okładki Pana powieści muszą spełniać jakieś kryteria?
4. Dobra powieść to ...
5. W jednej z Pana...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AgnieszkA 10.11.2020 15:43
Czytelniczka

Ponieważ jest Pan Francuzem, a Francja wielu osobom kojarzy się z wykwintną kuchnią, sztuką i miłością, ośmielę się zapytać Pana o:
1) ulubione danie
2) ulubione wino
3) ulubionego artystę
4) oraz literacką postać ( kobiecą), w towarzystwie której chętnie spożyłby Pan kolację?
Pozdrawiam :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ogarbejbe 10.11.2020 15:02
Czytelniczka

1. Pana powieści tłumaczone są na całym świecie. Wiąże się to również z różnymi okładkami. Czy przywiązuje Pan uwagę do oprawy swojego dzieła? Czy ma Pan jakąś ulubioną okładkę swojej powieści?
2. Wszyscy mierzymy się z tym co nieznane i zatrważające. Gdyby miał Pan opisać jednym zdaniem jak pandemia i obecna sytuacja wpłynęła na Pana i Pana życie, jak ono by brzmiało?
3....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zgłoś błąd