If You Stay

Okładka książki If You Stay Courtney Cole
Okładka książki If You Stay
Courtney Cole Wydawnictwo: Lakehouse Press Cykl: Beautifully Broken (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Beautifully Broken (tom 1)
Lakehouse Press
2013-02-05
2013-02-05

Bardzo, bardzo przeciętna pozycja... Ta opowieść miała naprawdę spory potencjał, który niestety, według mnie, został zmarnowany. Całość nie trzymała się kupy, sceny erotyczne były często po prostu niesmaczne, tak naprawdę nie wiadomo, co było głównym wątkiem, bo wszystkie potraktowane zostały po macoszemu. Powieść miała kilka dramatycznych na pozór momentów, jednak w większości napisana została bez kompletnie żadnych emocji, nie czuło się podczas lektury kompletnie nic! Czytało się ją szybko, ale sama nie wiem dlaczego, bo ani nie wciągała, ani nie zachęcała do dalszej lektury, a ważna tematyka, którą chciała poruszyć tu autorka została podsumowana kilkoma stronami tekstu o niczym. Bohaterowie mdli i tak jak o Paxie jeszcze dowiadujemy się cokolwiek, tak o Mili nie wiemy prawie nic... Jestem bardzo rozczarowana.

Typowa historia New Adult, schematyczna i przewidywalna. Jednak dobrze się ją czyta. Pasuje jako odstresowanie po ciężkim dniu. Początek zaczyna się mocno, a po drodze mamy kilka zwrotów akcji.
Mia - grzeczna dziewczyna, ułożona, trochę smutna, mimo wieku już z dramatycznymi przeżyciami. Z kolei dla Pax nie liczy się nic oprócz narkotyków, picia i seksu. Doświadczony przez los, na skutek przeszłości nie utrzymuje więzi z ojcem ani dziadkiem. Oboje mają koszmary. Czy jedne koszmar można zwalczyć drugim? Najwyraźniej. Przed bohaterami długa droga do szczęścia, ale miejmy nadzieję, że się uda.

Bardzo fajnie zapowiadająca się książka, przepełniona romantyzmem, który został utracony na rzecz opisu seksu. Mam alergie na książki, które opierają się na seksualności, bo tracą one w moich oczach magię, którą można odkryć przy okazji mądrych historii, a ta właśnie taka była.
Pax, główny bohater książki nie radząc sobie ze śmiercią matki, bierze narkotyki. Zostaje znaleziony przez Milę, która ratuje mu życie. Tych dwoje połączy miłość, ale czy uda im się zwalczyć demony przeszłości, które dręczą Pax'a?

Jedna z moich pierwszych książek z typu "New Adult" i z pewnością jedna z lepszych z tej kategorii.
Sam początek, już sprawił, że się w niej zakochałam. Jest w niej garstka humoru, który trafia prosto do mojego książkowego serduszka. Styl pisania, przedstawienie historii z obu stron, świetnie się uzupełnia.
Oczywiście nie jest ona ideałem, lecz z całego serca polecam ją osobom, które szukają książki na jeden wieczór przy herbatce i kocyku. Krótka ale nie pisana za prosto, czyli zawiera opisy które sprawiają, że książka nie wydaje się "suchą opowiastką".

Oczywiście nie jest ona ideałem, lecz z całego serca polecam ją...

Książkę przeczytałam, ponieważ lubię schemat niegrzeczny chłopak+ jego zmiana pod wpływem miłości dość często występujący w nurcie new adult jednak mam co do niej kilka zastrzeżeń. Chociaż całość czyta się szybko a treść jest wciągająca to jednak nie sposób nie zauważyć wielu podobieństw do serii "After". Główny bohater to znów mający problemy ze sobą i ojcem bogaty chłopak, który stara się zapomnieć o świecie poprzez przypadkowy seks i alkohol. Poza tym dręczą go koszmary, bo scenie, którą widział w dzieciństwie z udziałem swojej matki. Postanawia się jednak zmienić pod wpływem miłości do poukładanej i porządnej dziewczyny, która ma tendencje do pomagania wszystkim. Brzmi znajomo? Bardzo. Poza tym jak dla mnie autorka mogłaby oszczędzić czytelnikowi kilku dosadnych opisów, bo są najzwyczajniej niesmaczne a wcale nie tak łatwo mnie zniesmaczyć. Nie czytałam innych książek tej autorki, więc nie wiem czy to jej zwyczajowy dosadny sposób pisania, czy tylko tu zdecydowała się na taki zabieg. Poza tym książka dobra dla fanów tego typu książek, aczkolwiek młodszym czytelnikom zdecydowanie nie polecam.

ta część mnie powaliła, swietnie napisana - polecam

ta część mnie powaliła, swietnie napisana - polecam

Ot, babskie czytadełko z happy end'em. Fajne na urlop, ale nie przekonuje mnie sens użycia tak wulgarnego języka w treści. Książka na raz.

BOHATEROWIE: 4/10
AKCJA: 5/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 6/10
OKŁADKA: 5/10
KREATYWNOŚĆ: 5/10

Według mnie nic specjalnego. Zapowiadała się dobrze, ale zawiodłam się na niej strasznie.

BOHATEROWIE: 4/10
AKCJA: 5/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 6/10
OKŁADKA: 5/10
KREATYWNOŚĆ: 5/10

Szybko się czyta, aczkolwiek książka bez rewelacji, bardzo przewidywalna.

Szybko się czyta, aczkolwiek książka bez rewelacji, bardzo przewidywalna.

105 / 2020

105 / 2020