Ku niebu

Okładka książki Ku niebu
Rebecca Yarros Wydawnictwo: Amber Cykl: Odważmy się kochać (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Odważmy się kochać (tom 2)
Eyes Turned Skyward
Amber
2016-04-15
2016-04-15
Data 1. wydania:
2014-12-08
Anna Hikiert, Ewa Androsiuk-Kotarska
rodzina śmierć choroba ratunek romans miłość rywale ryzyko

w sam raz na chwilę zapomnienia.

w sam raz na chwilę zapomnienia.

Ciekawa historia, sympatyczni bohaterowie, apodyktyczna matka. Wszystko się zgadza. Czytało się dobrze, wciąga. Super, że kończy się dobrze.

Książkę przyjemnie się czyta.
Przedstawia ona historię dziewczyny, której życie ocalił pewien chłopak. Od tej pory nie mogą przestać o sobie myśleć. Jednak na drodze ich szczęściu staje choroba, która jest w stanie zniszczyć ich marzenia.

Książkę przyjemnie się czyta.

Walka z własnymi ograniczeniami słabościami a zarazem uczucie.....przeczytaj....

Piękna powieść. Wszystko mi się w niej podobało: bohaterowie, opisy, cała historia, zakończenie... "Ku niebu" czytało mi się lepiej niż pierwszy tom tej serii i mam nadzieję, że kolejna część będzie podobnie ciekawa i wzruszająca. Nawet przesadzone opisy wielkiej miłości bohaterów jakoś mi tu nie przeszkadzały, co niestety często się zdarza w przypadku tego typu romansów. Pozycja naprawdę warta uwagi.

Ta część nie przekonała mnie do siebie. Z trudem mi się ją czytało, a jak już skończyłam - poczułam lekką ulgę. Chyba nie chodzi tu o sam wątek - bo był dobry - a o bohaterów, byli przeciętni. Nie wiem czy chcę sięgać po kolejny tom.

Jest smutek, radość, żal i ból czyli wszystko co powinna mieć dobrą książka.

Jest smutek, radość, żal i ból czyli wszystko co powinna mieć dobrą książka.

Dobry poziom z pierwszej części utrzymany.

Dobry poziom z pierwszej części utrzymany.

Ku niebu jest drugą częścią serii Odważmy się kochać, ale co ciekawe, nie jest to kontynuacja części pierwszej, czyli Wszystkimi zmysłami (moją opinię tej części znajdziecie tutaj). Opowiada historię innej pary bohaterów, ale pojawiają się tutaj również bohaterowie z części pierwszej. Co więcej, Jagger, który we Wszystkimi zmysłami pojawił się jako przyjaciel głównego bohatera, tutaj jest głównym bohaterem i to opowieść o jego życiu. Bardzo mi się podoba ten zabieg, chociaż muszę przyznać, że... z części pierwszej, którą czytałam na początku roku, nie wiele pamiętam.

Ogólnie jest to bardzo przyjemna lektura. Typowe romansidło, tylko skierowane główne do młodszych ludzi, poza rozterkami miłosnymi, również jest poruszana tematyka poważnej choroby, jak i problemów rodzinnych. Czyta się lekko, szybko wciąga, większość bohaterów jest sympatyczna. Dzięki temu, że historia jest opowiadana naprzemiennie z punktu widzenia Paisley, jak i Jaggera, poznajemy niektórych bohaterów z dwóch różnych stron. Dzięki temu m.in. Will wydaje się taki prawdziwy, jest chłopakim z wieloma zaletami, ale i wadami. Podobało mi się również ukazanie ojca głównej bohaterki, z jednej strony to surowy generał, co widać przede wszystkim na początku powieści, ale gdzieś w drugiej połowie odkrywamy, że również jest troskliwym ojcem, któremu zależy na dobru córki. Wielki plus za to.
Niestety nie brakuje minusów. Przede wszystkim bardzo rozczarował mnie dobór słownictwa w opisie scen erotycznych. Nie wiem, w jakim stopniu to wina autorki, na ile tłumaczek, ale załamałam się przy pierwszej takiej scenie, gdzie w romantycznej scenie nagle pojawiło się słowo kutas, jakby to było 50 twarzy Greya czy coś w tym stylu. Może właśnie myślicie, że przesadzam, ale wierzcie mi: to słowo tak bardzo nie pasuje to tej książki, że aż było mi przykro, że nie zastąpiono tego innym, neutralnym słowem. I wiem, że nie jestem jedyna, która ma takie odczucia...
Jeśli lubicie romanse Young Adult, polecam serię. Ja na 100% sięgnę po kolejne dwie części, które już czekają u mnie na półce.

Więcej moich opinii na www.innaodinnych.com

Poznajemy historię Jaggera, przyjaciela Josha z pierwszej części i Paisley - dziewczyna, której życie wisi na włosku. Kto by pomyślał, że Mister Kalifornia zabuja się w córce generała :)
Mało kto wie, że Paisley ma bardzo poważną wadę serca. Jej siostra też na to chorowała. Zmarła, bo chciała żyć pełnią życia, bez ograniczeń. Paisley za punkt honoru postawiła sobie zrobienie rzeczy z listy za nim dopadnie ją śmierć.
Jagger wyprowadził się z domu jak tylko mógł. Im wcześniej tym lepiej. Po to uczył się pilnie, aby jak najszybciej mieć ojca z głowy. Przeżył załamanie matki i jej śmierć. Siostra przysparza mu dużo zmartwień, ale są tylko oni i on zawsze pobiegnie jej na ratunek.
Paisley i Jagger poznają się w nietypowych okolicznościach. Jagger ratuje życie Paisley w ostatniej chwili, po tym jak pijany dupek spycha ją z mola do wody. Od tamtego momentu nie może zapomnieć o jej oczach.
Z czasem oboje się zaprzyjaźniają, bo Paisley chce tylko przyjaźni, aby nikogo nie zranić kiedy jej serce przestanie bić. Dziewczyna nie mówi mu o swojej chorobie. Wiedzą tylko jej rodzice, przyjaciółka Morgan i Will - jej chłopak. Chce spróbować jeszcze wielu szalonych rzeczy, a przy Jaggerze ma na to szanse. Ma dosyć sytuacji, kiedy Will hamuje się, aby jej serce nie zabiło mocniej. Jakby tego było mało Will z Jaggerem delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą. Paisley nie ma pojęcia, że chłopcy się znają i rywalizują o jak najwyższą lokatę w jednostce.
Historia przedstawiona bardzo realnie. Głównych bohaterów nie można nie lubić. Do tego wiemy co się dzieje u Ember i Josha. Polecam.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to