Goebbels. Dzienniki. Tom 3: 1943-1945

Goebbels Trzecia Rzesza faszyzm
biografia, autobiografia, pamiętnik
Eugeniusz Cezary Król
Goebbels Trzecia Rzesza faszyzm

Tom szczególnie ważny, ze względu na dużo opisów, propagandowego wykorzystania tragedii katyńskiej przez władze III Rzeszy. Poza tym, książka ciężka do przełknięcia. Im bliżej końca wojny, Goebbels, w mojej ocenie sam ulega własnej propagandzie, co czyni lekturę znacznie trudniejszą. Mimo wszystko warto przeczytać całość.

Trzy tomy dzienników Ministra Propagandy III Rzeszy wybrałem sobie jako lekturę na wczasy. Wtedy jest spokój i nastaje klimat do pochłaniania opasłych tomisk.
Mamy doczynienia z wyborem tekstów zawartych w dziennikach. Tutaj po raz pierwszy się lekko poruszyłem. Jestem bowiem z natury człowiekiem niezależnym i nie cierpię jak mi się coś wybiera. Wolałbym całość... nawet...

Na półkach: , , , ,

Nie ulega wątpliwości, że autor był geniuszem politycznym, dziennikarskim oraz geniuszem niestety zbrodni. Stworzył w dziedzinie propagandy właściwie zupełnie nowy styl pracy, co odzwierciedliło się w oddziaływaniu na naród niemiecki w latach 30-tych i 40-tych. Zupełnie nowe podejście do kierowania kulturą, środkami masowego przekazu swoje pokłosie zbiera do dzisiejszego...

• XX wiek
  • Mieszkam w bibliotece