Gdzie jest pingwin?

Okładka książki Gdzie jest pingwin? Sophie Schrey, Chuck Whelon
Okładka książki Gdzie jest pingwin?
Sophie SchreyChuck Whelon Wydawnictwo: Iuvi literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Iuvi
2013-01-01
2013-01-01
48 min.

Okładka książki Kret sam na scenie Eva Eriksson, Ulf Nilsson
Kret sam na sc... Eva Eriksson, Ulf N...
Okładka książki Krasnoludki Pucybutki Elżbieta Krygowska-Butlewska, Joanna Papuzińska
Krasnoludki Pu... Elżbieta Krygowska-...
Okładka książki Uśmiechnij się, Misiu Sabine Kraushaar, Katja Reider
Uśmiechnij się... Sabine Kraushaar, K...
Okładka książki Czekolada Helga Bansch, Marisa Núñez
Czekolada Helga Bansch, Maris...

Rewelacja! Szukanie dziesięciu pingwinów pośród bogatowo ilustrowanych kartek to zajęcie na wiele godzin. Do tego te urocze imiona pingwiniej rodzinki... :-)

Wiele jest na rynku polskim książek, których nie czytamy, a intensywnie czegoś w nich poszukujemy.

Tak jest z tą książką. Zabawa z nią polega na tym, by w każdej sytucji, w której znalazły się pingwiny w przestrzeni miejskiej, odnaleźć je. Pingwiny uciekły z zoo, żeby dotrzeć na Antarktydę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedziły galerię handlową, restaurację, pojeździły na torach gokartowych czy pobawiły się na balu, nad wodą, w muzeum albo w kręgielni. Pingwiny są mocno zakamuflowane i celowo wtopione w biało-czarne fragmenty stron. Każdy ma swoje imię (Irokez, Gwiazdor, Kropeczka, Dygotka) i jakąś cechę charakterystyczną. Strasznie dużo dzieje się na każdej ze stron.

To doskonałe historie na ćwiczenie wyobraźni, cierpliwości, i dostarczenie sobie dobrej dawki humoru. To także książka, która poniekąd wyręcza rodzica (jeśli go nie pochłonie, bo tak się zwykle dzieje:),ponieważ dziecko samodzielnie może wodzić paluszkiem i zliczać kolejne pingwiny.

Uwielbiamy książki obrazkowe! A ta, to już prawdziwe szaleństwo :-)
Cała nasza rodzina zwariowała na punkcie poszukiwania pingwinów - zbiegów :-)
Szukamy ich niemal codziennie.
Sprawcą tego całego zamieszania jest książka "Gdzie jest pingwin?" krakowskiego wydawnictwa IUVI.

Jeśli pamiętacie serial animowany "Gdzie jest Wally?" to wiecie co mam na myśli :-)
Ale przejdźmy do konkretów :-)
Pewna rodzina pingwinów ucieka z zoo i postanawia wrócić na Antarktydę, do swojego prawdziwego domu. Ich droga powrotna pełna jest ciekawych przygód w przeróżnych miejscach - każde z miejsc to jeden obrazek pełen najróżniejszych szczegółów. Za każdym razem naszym zadaniem jest odnaleźć na nim wszystkich dziesięciu członków tej bystrej rodzinki.
Na początku poznajemy każdego pingwinka z osobna.
Poszukiwanie ukrytych ptaków to nie lada wyzwanie nawet dla dorosłego :-)
Muszę przyznać, że nasz Maluszek sam nie raz nas zaskoczył dostrzegając pingwina przed nami.
Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/01/gdzie-jest-pingwin.html

Uwielbiamy książki obrazkowe! A ta, to już prawdziwe szaleństwo :-)
Cała nasza rodzina zwariowała na punkcie poszukiwania pingwinów - zbiegów :-)
Szukamy ich niemal codziennie.

Ale przejdźmy do...

Książka zrobiła u nas furorę nie ma dnia by Antosia nie zaglądnęła do niej i nie szukała pingwinów.
Dziesięcioro pingwinów uciekło z ZOO i zamierza wrócić do swojego domu na Antarktydzie.
Zanim tam dotrą przeżyjemy razem z nimi mnóstwo przygód.
Nasze pingwiny będą bawić się na imprezie karnawałowej, przeżyją święta będą nawet w kosmosie :). By na końcu wrócić do swojego domu.

Jak widać na zdjęciach poniżej (sorki za odblaski :( ) wyszukanie naszej paczki pingwinów wcale nie jest takie łatwe. Nasi mali przyjaciele naprawdę świetnie się chowają i czasem tylko widać kawałek głowy czy samą głowę.
Książka idealnie nadaje się już dla dzieci w wieku 3 lat Antosia świetnie sobie radziła w poszukiwaniu pingwinów.
Polecamy bo zabawa świetna przy okazji dziecko w trakcie takiej zabawy uczy się cierpliwości, ćwiczy wzrok, koncentrację. My jako rodzice nie "zagadamy" się na śmierć :) a poza tym dziecko może samo sięgać po tą książkę.

Zanim tam dotrą przeżyjemy razem z nimi mnóstwo przygód.

Dziś mamy przyjemność przedstawić Wam bardzo sympatyczną rodzinkę pingwinów. Dygotkę, której zawsze zimno i nie rozstaje się ze swoją czapką i szalikiem. Briana, który postanowił być głównym nawigatorem wyprawy, lecz często ma kłopoty z odczytaniem mapy. Małą modnisię Śnieżynkę, troszkę zarozumiałego aktora - Gwiazdora, łobuziaka Hugo, siłacza Arniego oraz podróżniczkę Amelię. A także Kropka, najfajniejszego z rodzinki - Irokeza oraz najmłodszego członka rodzinki - Dzidzię.

Cała dziesiątka tych sympatycznych zwierzaków uciekła z ZOO, by powrócić w swoje rodzinne strony na Antarktydzie. Ale zanim dotrą na miejsce po drodze zwiedzą całe mnóstwo bardzo ciekawych i niezwykłych miejsc. Chcielibyście im towarzyszyć? Nic prostszego! Wystarczy, że razem z nami prześledzicie tę oto ciekawą książeczkę. Nie ma w niej zbyt wiele tekstu, za to ilustracje? A to ci gratka! Pełne barw, i co najważniejsze - szczegółów, które sprawiają, że trudno nam się od nich oderwać. A co dopiero w tym gąszczu odnaleźć naszą pingwinia rodzinkę! To dopiero wyzwanie!

A właśnie na tym polega ta lektura. Nasze brzdące podczas czytania mają za zadnie odnaleźć 10 pingwinków. Tyle tylko, że to wcale nie jest takie proste. Bowiem na tych obrazkach naprawdę bardzo, bardzo dużo się dzieje, a jak wiemy - pingwinki są dość maleńkie! Zatem podczas tej lektury trzeba się wykazać anielską cierpliwością, sokolim wzrokiem i doskonałą znajomość naszej pingwiniej rodzinki. Gdy już mamy te trzy elementy, pozostaje nam już się tylko bawić, bawić i bawić!

Na początku odwiedzimy ZOO by prześledzić wielką ucieczkę pingwinków. Potem powędrujemy do centrum handlowego, gdzie nasi mali bohaterowie postanowili zrobić zakupy. Następnie wraz z nimi pobawimy się na balu przebierańców, odwiedzimy nawiedzony dom, spędzimy miłe chwile nad jeziorem, uczcimy wraz z całą rodzinką pingwinków urodziny Amelii w klubie gokartowym i wiele wiele więcej... Musimy przyznać, że miejsc, które odwiedziły te sympatyczne zwierzaki było całe mnóstwo i w każdym z nich trzeba było naprawdę bardzo się wysilić, by odnaleźć ich wszystkich.

Ale nie myślcie, że ta książka to jakaś ciężka paca. Oj, co to to nie! Nasze maluchy bawiły się przy nich wyśmienicie, a ich śmiech słychać było chyba jeszcze kilka ulic dalej. Hm... No dobrze, przyznamy się, że my również chętnie przyłączałyśmy się do tych poszukiwań. Ale takie wypatrywanie zaginionych pingwinków wśród całej masy przeróżnych przedmiotów, niezwykłych miejsc i ciekawych postaci to naprawdę wspaniała zabawa. A każdy odnaleziony przez nas pingwinek to nie lada wyczyn i ogromna satysfakcja! Naprawdę, gdybyśmy same nie spróbowały, pewnie nigdy byśmy w to nie uwierzyły :)

Jeszcze tylko dodamy, że książeczki te są nie tylko bardzo ciekawe i zabawne, ale także pięknie wydane. Okładka jest sztywna, a wewnątrz papier naprawdę gruby. Choćbyśmy spędzali z tą książką po kilkanaście godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu to i tak nie sadzimy, by udało nam się je szybko zniszczyć. Zatem wydanie tych książek gwarantuje nam długi czas wspaniałej zabawy. Bez obaw, że wkrótce rozlecą nam się one w rękach.j

My jesteśmy naprawdę bardzo zadowolone. Alicja miała tego typu książeczkę w rekach po raz pierwszy, Dla Nikodema takie poszukiwania nie są nowością. A i tak oboje bawili się przy nich wyśmienicie i trzeba przyznać, bardzo często do nich wracają. A to chyba najlepszy dowód, że książki te są naprawdę super!

• Z&H
  • Czytam dzieciom
  • Półka małej Helgi
  • Iuvi
  • Blogosfera
  • Dla dziewczynek

Dodaj cytat z książki Gdzie jest pingwin?