Okładka książki Siła zdrowych nawyków. Proste codzienne czynności, które pomogą wzmocnić odporność, zapobiec chorobom i żyć dłużej Joseph Mercola
Joseph Mercola Wydawnictwo: Vivante zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Effortless Healing: 9 Simple Ways to Sidestep Illness, Shed Excess Weight, and Help Your Body Fix Itself
Vivante
2015-10-20
2015-10-20
Anna Rogulska
Anna Rogulska nawyki zdrowie

Okładka książki Jak nie dać się kolejnym pandemiom i chorobom zakaźnym. Cała prawda o COVID-19 Ronnie Cummins, Joseph Mercola
Jak nie dać si... Ronnie Cummins, Jos...
Okładka książki Ketogeniczne superpaliwo. Zdrowe tłuszcze na zwiększenie odporności, zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę pracy mózgu i serca. Najlepsze źródła oraz poprawne dawkowanie James DiNicolantonio, Joseph Mercola
Ketogeniczne s... James DiNicolantoni...

Książka mówi o tym w jakim stopniu to co jesz ma wpływa na na Twoje codzienne zycie i zdrowie. Napisana prostym językiem, dzięki temu szybko i przyjemnie się czyta.

Przełomowa książka jeśli chodzi o temat budowania nawyków zdrowia.

Kupienie tej książki i zastosowanie się do większości napisanych w niej zaleceń jest jedną z najlepszych inwestycji jaką człowiek może zrobić dla siebie.

Książka kosztuje niecałe 30zł natomiast po stosowaniu zdrowych nawyków w niej opisanych każdy zaoszczędzi dziesiątki jeśli nie setki tysięcy złotych które by w przyszłości wydał na leczenie chorób.

Polecam 👍😉.

Przełomowa książka jeśli chodzi o temat budowania nawyków zdrowia.

Prosto napisany poradnik o zdrowych nawykach. Niby każdy je zna a jednak nie do końca stosuje. Czasem proste kroki mogą wspomóc nasze zdrowie. Polecam

Lubię czytać poradniki, chociaż bywają nużące z tymi wszystkimi cyferkami i nazwiskami. W tej książce były same konkrety, autor zafiksowany na medycynie naturalnej, na pewno nie wszystko do mnie przemawia, tym bardziej, że teraz panuje przekonanie, że można jeść wszystko tylko w odpowiednich ilościach. Wiadomo, co innego deficyt kaloryczny, a co innego zmiana nawyków. Schudnąć można i na McDonald's, jednak wiadomo, że nie o to chodzi:) Do książki nie wiem, czy jeszcze wrócę, raczej nie.

Zdrowe nawyki są ważne i książka o tym przypomina. Bez niej też można sobie doskonale poradzić, ale poczytać można.

Książka ta jest niezła, chociaż jest ewidentnie dla osób, które dopiero zaczynają działania nad zdrowymi nawykami. Bo mamy rozdział o piciu wody, o sile ograniczania cukrów itp. Itd. Jest sporo rad w jaki sposób przemycać dobre produkty do naszej diety i wykreślać powoli przetworzoną żywność. Rozdział o wodzie był dla mnie nudny, bo już cały przerobiłam w ostatnich latach. Przy mojej wiedzy niestety mało nowych rzeczy, ale mimo to książkę polecam dla tych co zaczynają o siebie dbać :)

Sięgnęłam po tę książkę, gdyż słuchałam ciekawego wywiadu z autorem i stwierdziłam, że chciałabym więcej jego wiedzy poznać. Jak również książka jest w kanonie książek w których co jakiś czas się zaczytuję, patrząc że cenię sobie świadomie gotowanie czy picie ziołowych herbatek. Appka do picia wody jest ze mną od ponad 6 lat, mniej piję alkoholu i lubię dietę ketogeniczną....

Jak ktoś chce się zdołować i poznać prawdę o tym jak bardzo niezdrowo żyjemy i jak jedzenie nas zabija to polecam. Ale tak serio, myślę że spoko opracowanie, opinie na temat diety, zdrowego odżywiania ewoluują ciągle pojawiają się nowe osoby z nowymi teoriami. Warto dla poszerzenia horyzontów, sprawdzenia na sobie co działa co nie. Ja po przeczytaniu częściej poszcze, i wydaje mi się że jelita na tym zyskały ale będę dalej się obserwować

Książka napisana przez lekarza więc już jest na plus, nie musimy zastanawiać się nad wiarygodnością tego co jest w niej zawarte. Opisuje 10 zasad leczenia poprzez nawyki a nie tabletkami. Czy działają to się okaże :)) Książka napisana całkiem przystępnie bez większego medycznego bełkotu. Miło mi się ją czytało. Jeśli chodzi o zasady nie są mocno odkrywcze ale warto je sobie przypomnieć, możliwe że też kilka z nich będzie czymś nowym.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że autor zafiksował się na punkcie medycyny niekonwencjonalnej nie dopuszczając już do siebie możliwości korzystania z medycyny konwencjonalnej. Mimo notki na samym początku książki o tym , że książka nie ma na celu odwieźć czytelnika od wizyt u "zwykłego" lekarza to przekaz całości książki jest zupełnie inny. Po tę książkę powinny sięgać zdecydowanie osoby, które mają wiedzę na temat swojego organizmu i sposobu odżywiania, bo w przeciwnym razie, stosując się ślepo do zaleceń autora można zrobić sobie krzywdę. Przykładowo, autor mówi o tym, że powinniśmy jak najbardziej wystawiać się na działanie światła słonecznego i działanie promieni słonecznych nie ma związku z nowotworami skóry (po czym sam sobie zaprzecza). Tymczasem WHO w swoich raportach mówi wyraźnie, że ok. 90% nowotwór skóry spowodowane jest właśnie przez światło słoneczne. Jasne, że witamina D jest szalenie ważna i najlepiej ją suplementować przebywając na słońcu, ale należy robić to z umiarem i nie zaprzeczać faktom. W telegraficznym skrócie, jeśli chcesz być zdrowy, jedz surowe warzywa zerwane z własnego ogrodka, pij mleko od własnej krowy karmionej trawą, jedz wyłącznie jogurty i kefiry, które sam zrobisz z mleka pozyskanego od swojej krowy i wystrzegaj się owoców oraz pełnoziarnistych produktow (jest to sprzeczne z logiką). Autor tworzy utopię, nie realny poradnik. Książka dostarcza nam sporo przydatnych wskazówek jak np. jedzenie dużej ilości warzyw czy korzystanie z dobrodziejstw treningu interwałowego, ale jest też sporo szkodliwych rad, które należy umiejętnie odseparować.

Każdy z nas po lekturze tej książki wyciągnie coś dla siebie, wcielenie wszystkich zaleceń autora nie należy do najłatwiejszych ale małymi kroczkami idziemy ku lepszemu zdrowiu

• Zdrowie

Joseph Mercola Siła zdrowych nawyków. Proste codzienne czynności, które pomogą wzmocnić odporność, zapobiec chorobom i żyć dłużej Zobacz więcej