Angels & Demons

Okładka książki Angels & Demons Tarra Blaize, Victoria Davies, Madelyn Ford
Okładka książki Angels & Demons
Tarra BlaizeVictoria Davies Wydawnictwo: Samhain Publishing fantasy, science fiction
Angels & Demons
Samhain Publishing
2011-04-05
2011-04-05

Z tego co zauważyłam książka składa się z 3 opowiadań napisanych przez różnych autorów.
1."Mój anioł zemsty" autorstwa Ford Madelyn opowiada o Victorii Bloom (czarodziejce),która jest śledzona przez demona chcącego jej śmierci. Tori postanawia wezwać anioła, ale nie wszystko idzie po jej myśli, ponieważ przez przypadek wzywa archanioła Michaela, który rozpoznaje ją jako swoją partnerkę. Do czego posunie się tajemniczy lider elitarnej grupy zabójców demonów aby ocalić ukochaną przed demonem?
2."Interesy z demonami" autorstwa Victorii Davies opowiada o Talii, dziewczynie, która ma niezwykle poszukiwany przez łowców demonów dar. Mianowicie potrafi wyczuwać demony i przewidzieć jaki będzie ich kolejny ruch. Dzięki swojemu talentowi Talii( jako 14-sto latce) udaje się uciec z domu do którego wszedł demon z zamiarem wymordowania całej rodziny. Postanawia się ukryć w alejce gdzie znajduje ją przystojny i niebezpieczny demon Devlin, który postanawia zabrać dziewczynę do domu. Talia zakochuje się w nim i jako prezent urodzinowy prosi o niego, ale potem postanawia go opuścić ( przyczynę poznajemy pod koniec). Po latach ich drogi się przecinają, ponieważ pojawia się demon, który chce dokończyć to co zaczą przed laty. Czy mu się to uda? Czy Devlin uratuje Talie? Czy Talia i Dev będą razem?
3."Break" autorstwa Tarry Blaize - Tego opowiadania jeszcze nie udało mi się przeczytać. Znam tylko jego orginalny tytuł i autora ( oraz czego można się mniej więcej spodziewać - ale tego nie bedę pisać żeby nie wprowadzać w błąd).
Z powodu nie przeczytania jednego opowiadania wstrzymam się od ostatecznej oceny. Pozostałe oceniam na bardzo dobre. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na ww pytania to zapraszam do przeczytania. Polecam.

1997

W świecie pełnym magii, demonów i śmierci, Talia używa swojej wrodzonej zdolności wyczuwania i tropienia demonów, aby przetrwać. Dla łowcy demonów jest to przydatna umiejętność. Jest jednak jeden demon, który nigdy nie był daleki jej sercu i rozumowi, do diabła z jego czarną duszą.
Lata temu, Devlin ocalił Talię od morderczego demona, który zabił jej rodzinę. Wspomnienie o nim dręczyło ją od tamtej nocy, kiedy umknęła z jego domu, z ciałem napiętnowanym ciągłym przypomnieniem jego żądzy — i jej upokorzenia.
Teraz znów Devlin stoi przed jej drzwiami, z propozycją, której ona nie potrafi odrzucić. Znalazł tego, który zabił jej rodzinę i pomoże jej zniszczyć tego potwora. Za swoją cenę. Jedną gorącą noc w jej ramionach.
Pokusa i szansa zemsty, to za dużo, aby Talia odmówiła. Jednakże, kiedy związuje się z Devlinem niemożliwą do złamania umową, za późno zdaje sobie sprawę z tego, że stawką jest coś więcej, niż śmierć jej nocnego koszmaru. Jej serce nie było częścią transakcji... powinna jednak wiedzieć, że zawierając umowę z tym demonem, należy spodziewać się wszystkiego.

Ostrzeżenie: Ten tytuł obejmuje gorące demony i jeszcze gorętszy seks. Autorka zaleca ostrożność w zawieraniu umów z potępionymi.

• Romans
  • 2017 Rok 📘